Vernieuwde YouTube-app houdt rekening met verticale video’s
YouTube heeft een compleet nieuw uiterlijk gekregen en houdt rekening met verticale video’s. Ook kun je video’s vertraagd en versneld afspelen en is de navigatie verplaatst naar de onderkant van de app, zodat je beter kunt bedienen met je duim.
YouTube-app voor verticale video’s
Het uiterlijk van de YouTube-app wordt strakker, met een witte koptekst zodat de video’s nog meer opvallen. De navigatietabbladen zijn daarbij verplaatst naar de onderkant van de app, zodat je ze met je duim kunt bedienen. De nieuwe tabbladen Bibliotheek en Account geven sneller toegang tot de video’s die je zoekt.
YouTube experimenteert ook met nieuwe manieren om video’s op de best mogelijke manier weer te geven, zodat de app bijvoorbeeld beter rekening houdt met verticale video’s. Je ziet geen zwarte balken meer aan de zijkant. Ook met vierkante en horizontale video’s kan de app beter omgaan. Verder kun je vanaf nu ook de video’s versnellen en vertragen, zoals eerder al op de desktop mogelijk was. Je kijkt een video op de snelheid die jij wilt.
Makkelijke tik- en veegbewegingen
Met veegbewegingen moet het makkelijker worden om door de video’s te navigeren. Eerder werd al toegevoegd dat je met tweemaal tikken op de zijkant van een video vooruit en achteruit kunt spoelen. Een nieuw gebaar is het vegen om naar de volgende of vorige video te gaan. Een reeds eerder toegevoegde functie is het browsen en ontdekken tijdens het kijken. Daarbij krijg je een lijst met aanbevolen video’s te zien, terwijl je schermvullend video’s aan het kijken bent.
Op de desktop komen er ook veranderingen aan, namelijk een nieuw uiterlijk in Material Design en een donker thema. YouTube gaat ook een nieuw logo en pictogram invoeren. De tekst ‘Tube’ staat niet langer in het rode bolletje, maar er komt een afspeelsymbooltje voor de naam te staan:
Het nieuwe logo is simpeler en is daardoor flexibeler op allerlei apparaten te gebruiken. Sommige van de genoemde wijzigingen zijn al meteen ingevoerd, andere komen in de loop van komende tijd.
YouTube

21 reacties
René
Blijft hij ook op de achtergrond spelen?
JustinK
😂 “the future is here when youtube can play on the background” – everyone
Dit kan toch in amerika? Met youtube Red?
Xeno
Youtube zou eigenlijk een waarschuwing moeten geven:
U probeert een verticale film te uploaden, film horizontaal en probeer het nogmaals 🙂
Ook Apple zou het niet eens mogelijk moeten maken om verticaal te filmen, en ook dan een popup weergeven ” you are holding it wrong ” 🙂
Maar zonder dollen, ik denk dat het de grootste irritatie op het web is.
ManOmanO
Of met YouTube++
ManOmanO
Ik dacht dat YouTube dit al deed.
Verticale video’s worden verticaal ingezoomd wanneer je ’t filmpje vergroot bij ’t afspelen.
Pim
Ze veranderen zoveel aan die app en dat inderdaad niet. Weet iemand waarom dat nog steeds niet wordt gedaan ik heb er geen woorden voor hoe idioot ik dat vindt
Picka
@Xeno: hier ben ik het niet helemaal mee eens want als apps al YouTube video’s gewoon afspelen zoals ze zij opgenomen is er toch niets aan de hand. Ja je moet je scherm ff draaien maar dat doe ik ook als ik een volgende video wil zoeken.
Frans van Dam
Darkmode in de YouTube app lijkt te zijn verdwenen na de update.. Kan iemand dat bevestigen (of ontkennen)?
Rudra
MAAAR ECHTTT!!! Vroeger kon dat gewoon.. schijt irritant
Kelly
Reclame voor een video, is al irritant maar oké het moet ergens van worden betaald. Maar nu ook in het midden van een video… dat vind ik mega irritant.
On topic:
Fijn dat er nu iets aan de weergave van verticale video’s wordt gedaan.
JWB
Mensen die verticaal filmen zouden een levenslange ban op YouTube moeten krijgen.
N.
@Frans van Dam: Is er een donkere modus in de app dan? Volgens mij heeft alleen de webversie een donkere modus.
Micha
Vertical video syndrome
Kamran
Ik kan de videokwaliteit niet meer aanpassen 😕 na het selecteren van de gewenste kwaliteit gebeurt er niets!
André
@Pim: Op de achtergrond? Waarom? Youtube is een videosite, geen muzieksite. Ga naar Spotify, die werkt perfect op de achtergrond.
Robin
@René: Nog niet, maar dit kan al wel met YouTube ++
Will
Youtube heeft ook toegegeven aan verticale films🙈👎🏼 Binnenkort ook steunen voor je tv te koop om ‘m in verticale modus te zetten? 🙈 #hetzouverbodemoetenworden
Jochem
Verticaal filmen vind ik tot daaraan toe. Horizontaal filmen terwijl je het meedraaien van je scherm uit hebt staan omdat je vannacht nog even in bed moest lezen. Dat zou strafbaar moeten worden en van die mensen zou je een nekmassage moeten kunnen declareren.
mjz
niet zoveel veranderd dus, alleen de bovenste balk is nu wit, navigatie was bij mij al aan de onderkant bij een paar updates terug
Erik-jan
Eens! Ik haat verticale videos
Robenroute
Volgens mij is dat ook precies de reden; Google wil denk ik zoveel mogelijk voorkomen dat je lekker naar muziek luistert via YouTube terwijl je andere dingen doet.