Facebook wil privacyvriendelijk sociaal netwerk worden
Serieus of grap van de eeuw?Meer privacy voor Facebook
De plannen van Zuckerberg hebben betrekking op een sociaal netwerk en een berichtendienst, die beide gericht zijn op privacy. Alle apps zullen een make-over krijgen en gebaseerd zijn op privé-interacties, met sterke versleuteling en beveiligde opslag. Ook zullen ze onderling werken. De diensten zullen opnieuw worden gebouwd rond de nieuwe principes, maar dat gaat wel een paar jaar in beslag nemen. De veranderingen zullen ook betrekking hebben op Instagram.
Verder belooft Zuckerberg dat de veranderingen open en in samenwerking met andere partijen zullen worden doorgevoerd. Hij beseft gelukkig dat de nieuwe plannen bij veel mensen ongeloof zullen oproepen.
Hij schrijft in een Facebook-post:
I understand that many people don’t think Facebook can or would even want to build this kind of privacy-focused platform – because frankly we don’t currently have a strong reputation for building privacy protective services, and we’ve historically focused on tools for more open sharing. But we’ve repeatedly shown that we can evolve to build the services that people really want, including in private messaging and stories.
Zuckerberg zet uiteen hoe de principes die hij noemt straks in het sociale netwerk terug te vinden zullen zijn. Messenger en WhatsApp worden sneller, simpeler, meer privé en veiliger. Ook komen er meer manieren voor privé-interactie met vrienden, groepen en bedrijven. Er komen ook berichten die vanzelf verdwijnen, bijvoorbeeld na een maand of een jaar. Daarnaast moet het mogelijk worden om berichten tussen de verschillende diensten uit te wisselen. Een Messenger-bericht kan dus ook naar WhatsApp worden gestuurd.
Facebook is (van moederbedrijf Meta) 's werelds grootste sociale netwerk, met apps voor de iPhone, iPad en desktop. Met diverse tips en gidsen helpen we je op weg om meer uit het sociale netwerk te halen, hoe je je privacy op Facebook kan verbeteren en meer. Wil je stoppen met Facebook, dan lees je hier ook hoe je Facebook kan verwijderen en je account kan opzeggen.

24 reacties
Anoniem
Klinkt mooi, maar hoe gaat Facebook hier precies geld mee verdienen?
PT
Hopelijk niet.
Suikerberg misschien aanklagen (o.a. diefstal en heling van data) en dan evt. een tijdje de bak in.
BrainShock
Ik moet eigenlijk al lachen bij de header. Facebook en privacy. Laat me niet lachen. Momenteel iets van 100 data verzoeken die naar facebook gaan bij 30 seconden facebooken.
Aagje
En dus moet messenger in je whatsapp kunnen om berichten naar whatsapp te kunnen versturen. Geen haar op mijn hoofd die daar toestemming voor geeft 👿
Erwin Puijnen
Ik snap niet waarom dit *** bedrijf überhaupt nog mag bestaan. Suckerberg zal wel een hoop mensen omgekocht hebben.
Gheski
😂
Paul
Er is nu weer sprake van dat we door onder andere Facebook afgeluisterd worden. De microfoon zou open staan en alle geluiden en gesprekken worden afgeluisterd…
Martin
Gaat vast in op 1 april
Paul538
Wat is het nut van vertrouwen willen terug winnen in een platform wat nog steeds wereldwijd door tientallen miljoenen gebruikt wordt, anders dan nog meer inkomsten te willen genereren?
Peter
Nog meer inkomsten genereren en tijd rekken om nieuwe technieken te ontwikkelen zodat ze rustig verder kunnen gaan met privacy schenden.
Vind wel dat mensen eens moeten gaan nadenken over dit soort zaken.Iedereen kwakt te pas en te onpas hun hele leven op internet en dan achteraf spijt van hebben omdat grote magnaten ermee vandoor gaan.Of ik snap het niet of er moet een ommeslag komen.Ik heb in elk geval jaren geleden al mn socials verwijderd en ik vind het heerlijk.
Tom Mandeville
@Erwin Puijnen: Ik heb mijn Facebook-account al een tijdje geleden gedeactiveerd. Jammer genoeg kan ik die hele zwik niet buitenzwieren omdat ik Messenger en WhatsApp nog nodig heb. Hopelijk komt daar met tijd verandering in.
Frank
World, keep on dreaming.
Zuckerberg… Privacy… No way.
Don van D
Ik ben er altijd voor om mensen een tweede kans gunnen. Maar dit is al de zoveelste keer.
Dus bij Facebook geldt voor mij: eens een dief…
Sander
Pff echt waar…😳
Veel beloven en weinig geven doet een gek in vreugde leven…
Danny
Wat een giller !
Fb is ziek
Ronald
Mensen klikken allemaal zelf massaal op akkoord als er weer nieuwe regeltjes worden doorgevoerd. Je gaat zelf akkoord dat Facebook AL je data gebruikt. Ook wat je op je computer of telefoon in al je andere apps doet. Maar Google gaat nog een hele grote stap verder. Die tracks zelfs via websites van derden wat je allemaal uitspookt op je pc. Daar heb je gen enkele Google-dienst voor nodig. Alleen een website bezoeken waar zo’n tracker op staat is al genoeg om je hele pc of telefoon leeg te trekken
Christiaan
Mark zou eigenlijk comidian moeten worden.
Ongetwijfeld zullen ze het technisch echt wel kunnen om een privacy vriendelijk platform te worden. Ze zien nu eindelijk wel de ernst in van hun zware tekortkomingen. Denk alleen dat het te laat is. Vertrouwen is zo erg ernstig geschonden …
Hans
Ze zullen dan eerst eens het woordenboek goed moeten raadplegen over wat Privacy precies inhoud. Ik denk dat zij er mee bedoelen dat ze alle misstappen beter zullen gaan verbergen, zodat het minder snel zal uitkomen op welke zieke manier ze iedereen volgen.
iSan
Deels onzin. FB Messenger is echt NIET onmisbaar. Ik heb (als FB-loze) nog niet 1x vraag gehoord of ik daar ook te bereiken ben.
Van WhatsApp snap ik.
Daan
@Peter: Het gaat er dus niet om wat je op internet kwakt. Facebook heeft toch wel een profiel van je. Op basis van wat je op het internet doet, niet alleen op Facebook.
Bas
Zelfs zonder WhatsApp valt prima te leven. Meeste van mn vrienden hebben iPhones en daar gebruik ik iMessage voor, Andriod vrienden gebruik ik SMS of Signal, geen enkel probleem
Peter
En waar vullen wij dit profiel mee?
Foto’s komen er niet vanzelf op evenals informatie.
Kijk maar eens hoe lief ze je vinden als je hun hele vragenlijstje aanvult: Hobby’s Intresse’s muziek voorkeur , politieke voorkeur, verliefd verloofd getrouwd, etc etc etc laat daar nou eens dankbaar gebruik van gemaakt worden want plop daar is een reclame over een concert van je favoriete artiest of een paar schoenen of trouwjurken/pakken etc etc daarnaast als je op internet zit en kijkt de dag erna op facebook krijg je trouw allerlei mooie reclames aangeboden.Niet mijn kop koffie en zal er ook nooit aan beginnen(meer)
Anoniem
Too Little too late.
Leon
Volgens mij heeft Mark het alleen over een privacy-vriendelijker Messenger en Whatsapp