Gefaald? Apple gaat mogelijk stoppen met dit product
In 2023 introduceerde Apple een volledig nieuw product: de Vision Pro. Met deze mixed-reality headset wilde het bedrijf een compleet nieuwe productcategorie openen. Door het forse prijskaartje van 3400 dollar en de beperkte beschikbaarheid wist het apparaat echter nooit echt door te breken. Volgens MacRumors overweegt Apple nu zelfs om de Vision Pro te schrappen.
Meld je aan voor de iCulture nieuwsbrief
Ontvang het belangrijkste Apple-nieuws, de beste tips en meer direct in je inbox!
- Het belangrijkste Apple-nieuws
- Gemaakt voor iedere Apple-fan
- Dagelijks of wekelijks, jij bepaalt
- Ieder moment opzegbaar
Apple stopt met Vision Pro
De Vision Pro had voor Apple het volgende succesverhaal moeten worden, vergelijkbaar met de Apple Watch of AirPods. In de praktijk bleef dat succes echter uit. Volgens ons ligt dat vooral aan het hoge prijskaartje (3400 dollar) en het gewicht van de headset. Met ruim 650 gram is de Vision Pro relatief zwaar, wat bij langdurig gebruik voor ongemak kan zorgen. Ook is de Vision Pro nog steeds niet overal ter wereld beschikbaar – ook in Nederland is de bril niet te koop.
In oktober 2025 kreeg de Vision Pro nog een upgrade met de nieuwe M5-chip en een verbeterde Dual Knit-band, die het gewicht beter over het hoofd verdeelt. De M5-chip zorgde onder meer voor een verversingssnelheid van 120 Hz, 10 procent meer pixels en ongeveer 30 minuten extra batterijduur. Toch bleef de prijs (en beschikbaarheid) ongewijzigd en dat bleek voor veel gebruikers een struikelblok.
Wat is de verdere strategie?
Voor de introductie van de Vision Pro met M5-chip gingen er nog geruchten over een lichtere en goedkopere variant: de Vision Air. Dat project zou inmiddels zijn geschrapt. In plaats daarvan zou Apple zijn focus verleggen naar AI- en AR-brillen, die vanaf 2027 op de markt moeten verschijnen.
Daarmee verschuift de strategie van mixed reality naar augmented reality. Apple zou hiermee direct de concurrentie aangaan met slimme brillen zoals die van Meta. De technologie achter de Vision Pro is namelijk minder geschikt voor dit soort producten, vooral vanwege het hoge energieverbruik.
Wat gaan wij ervan merken?
Voor Nederlandse gebruikers verandert er weinig. Sinds de introductie in 2023 is de Vision Pro hier namelijk dus nooit officieel uitgebracht. Wereldwijd zou Apple naar schatting zo’n 600.000 exemplaren hebben verkocht, waarbij een aanzienlijk deel later werd geretourneerd.
Intern heeft de koerswijziging mogelijk meer impact. Medewerkers die aan de Vision Pro werkten, zouden zijn overgeplaatst naar andere teams binnen Apple. Een deel van hen werkt inmiddels aan Siri, net als Mike Rockwell – de voormalige verantwoordelijke voor het Vision Pro-project.
Artikelcorrectie, spelfout of -aanvulling doorgeven?
Vision Pro
2 reacties
Dekon7
De reden ligt voor de hand.
De absurd hoge prijs dat ze vragen en voor hetzelfde geld koop je hem toch om dan een paar uren na gebruik te concluderen dat het eigenlijk je ding niet is.
Allissey
Ik heb ‘m ook, in 2024 kort na introductie via werk aangeschaft in de US. Talloze malen demo’s gegeven aan jong en oud. Altijd dezelfde oe-s en ah-reacties. Ik gebruik de AVP nog elke week. Alle nieuwe content, de Immersive video’s en af en toe een 3D film gezien. Op het werk hebben we ook Quest 3 en diverse andere XR brillen. Die komen qua beleving niet in de buurt.
En toch…
Hoe verbluffend ook, is het niet het gewicht of de prijs maar vooral de afgesloten wereld niet het probleem? Ik krijg bij gebruik in het openbaar vaak reacties alsof ik één of andere weirdo ben. Volgens mij is dat het echte probleem. Met een dergelijk device op je hoofd ben je per definitie niet cool. De massa gaat deze bril nooit omarmen. Een ander deel van de wereldbevolking (de gadget freaks) zal dat anders vinden, maar die kunnen dit geld dan vaak weer niet op tafel leggen of vinden de 650 gram op je hoofd inderdaad een issue.
Dus als Apple de stekker eruit trekt dan is dat te begrijpen. Maar toch. Als ik de 20 minuten durende concertregistratie van Raye of Metallica terugkijk op de Vision Pro, dan weet ik wel dat geen enkel ander consumenten device als de AVP die sensatie bij me losmaakt. En dat maakt het toch heel erg jammer als het device end-of-life wordt verklaard.