Apple Watch Series 10

Verkoop Apple Watch flink gedaald: dit is waarom steeds minder mensen ‘m kopen

Uit marktonderzoek blijkt dat de verkoopcijfers van de Apple Watch teruglopen – ook in Nederland en België. Dit moet je erover weten.
Sven Lamers - · Laatst bijgewerkt:

Waar de iPhone al jaren een stabiele verkooptopper is, verkeert de Apple Watch dus momenteel in zwaar weer. Nieuwe cijfers laten zien dat de verkoop van Apple’s smartwatch wereldwijd flink is gedaald – en dat komt niet zomaar uit de lucht vallen. De voornaamste reden lijkt de huidige line-up van de Apple Watch te zijn.

Verkoopcijfers Apple Watch blijven dalen

Volgens onderzoek van Counterpoint Research daalt de verkoop van de Apple Watch al twee jaar op rij. In 2023 werden er wereldwijd zo’n 10% minder Apple Watches verkocht dan in 2022, en die negatieve trend zette zich voort: in 2024 is de verkoop zelfs met 19% gedaald ten opzichte van het jaar daarvoor. Dat is opmerkelijk, want in 2021 zat de smartwatch van Apple juist in de lift, met een groeipercentage van 27%. Deze trend is dus duidelijk gekeerd.

Apple Watch SE en Ultra blijven achter

Een belangrijke oorzaak van de dalende verkopen ligt volgens de onderzoekers bij het ontbreken van updates voor twee populaire modellen: de Apple Watch SE en de Apple Watch Ultra. De huidige generatie SE stamt uit 2022 en kreeg sindsdien geen opvolger, terwijl de Apple Watch Ultra 3 – die oorspronkelijk in 2024 werd verwacht – ook nog steeds op zich laat wachten.

Juist deze modellen zijn van groot belang voor het marktaandeel van Apple: de SE is aantrekkelijk geprijsd voor instappers, en de Ultra zorgde eerder voor ongeveer 10% van alle verkochte Apple Watches. Door het gebrek aan vernieuwing zijn veel mensen afgehaakt.

Apple Watch Series 10 speakers

Te weinig vernieuwing

Ook de nieuwste reguliere Apple Watch, de Series 10 uit 2024, wist niet voor een verkoopboost te zorgen. Volgens het rapport bood deze smartwatch te weinig vernieuwing om een upgrade interessant te maken. De verschillen met eerdere modellen zijn minimaal, waardoor steeds minder mensen het nodig vinden om jaarlijks een nieuwe Apple Watch te kopen.

In de Verenigde Staten speelt bovendien een juridische kwestie mee: daar heeft Apple een rechtszaak verloren, met als gevolg dat de zuurstofmeter op nieuwe Apple Watches is uitgeschakeld. Dat maakt het verschil tussen modellen nóg kleiner, wat zichtbaar terug te zien is in de verkoopcijfers in de VS – daar is de daling het sterkst.

Bekijk ook
Apple Watch Woning-app in watchOS 10

10 jaar Apple Watch: dit is waar ik hem allemaal voor gebruik (en hoe zit dat met jou?) [poll]

Het is alweer tien jaar geleden dat Apple de eerste Apple Watch uitbracht. Voor mij is de Apple Watch een onmisbaar apparaatje geworden. Hier zijn tien dingen waar ik de Apple Watch voornamelijk voor gebruik.

Nieuwe modellen moeten het tij keren

Toch is er hoop aan de horizon. Apple werkt volgens geruchtens aan een inhaalslag met drie nieuwe modellen, die naar verwachting in september 2025 worden aangekondigd: de Apple Watch Series 11, de Apple Watch SE 2025 en de langverwachte Apple Watch Ultra 3.

Het zou voor het eerst in jaren zijn dat Apple in één klap drie nieuwe horloges uitbrengt. Daarbij zou Apple inzetten op een nieuw design én een groter aantal vernieuwingen onder de motorkap – factoren die volgens de onderzoekers cruciaal zijn om de verkoop weer aan te jagen.

Verwachtingen voor 2025

Met deze nieuwe modellen in aantocht, zijn de verwachtingen voor 2025 dan ook hooggespannen. De Apple Watch viert dit jaar bovendien zijn tiende verjaardag, wat Apple extra motivatie kan geven om groots uit te pakken.

De vraag is of Apple erin slaagt om weer een echte ‘must-have’ te maken van hun smartwatch. Eén ding is zeker: met drie nieuwe modellen op komst, belooft september 2025 een belangrijk moment te worden voor Apple’s wearables-divisie.

Apple Watch

De Apple Watch is de smartwatch van Apple. Het allereerste model verscheen in 2015 en daarna verscheen er elk jaar een nieuwe generatie. Met de Apple Watch kun je je hartslag meten, berichten ontvangen en versturen, apps installeren en betalen met Apple Pay. Wil je een Apple Watch kopen, bekijk dan de verschillende Apple Watch-modellen die momenteel verkrijgbaar zijn. Je kunt je smartwatch steeds een ander uiterlijk geven met Apple Watch-horlogebandjes.

Apple Watch 2023

Reacties: 3 reacties

  1. Tja, wat verwacht je van een smartwatch? Ik heb de indruk (niet de mening), dat men zoiets verwacht als “een smartphone in het kwadraat”: na de Personal Digital Assistent (waarmee je je kantoor in je binnenzak zou kunnen hebben) en de smartphone (waarmee je bovendien altijd bereikbaar zou zijn) dan nu dat alles aan de pols tijdens het joggen, met gaandeweg steeds meer aandacht voor je sportieve prestaties en (gevaren voor) je gezondheid. Ook de bling-bling kant lijkt belangrijk geworden: de kast, de bandjes, de wijzerplaat. – Is een smartwatch handig voor jouzelf, of een teken van wie jij uitstraalt te willen zijn? – Is die rol aanleiding voor steeds een nieuwe smartwatch? En eerlijk gezegd ook: kun je die betalen?

    In de wereld van Apple verwachten we, dat alle apparaten met elkaar samenwerken in een “team” (sterker dan: samenleven in een “ecosysteem”). Waar hoort dan de Apple Watch? – Is die inmiddels van een in- en uitvoerapparaat bij een iPhone uitgegroeid tot een zelfstandige speler? Zo ja, in welke rol?

    En ikzelf? Enkele jaren geleden had ik twee mobiele telefoons tegelijk in gebruik: een iPhone en een Android toestel. Van elk had ik bovendien de keus tussen een groter en een kleiner scherm. Alle vier hadden een gekoppelde smartwatch.
    Inmiddels gebruik ik nog slechts één smartphone (iPhone Xs), maar de daaraan gekoppelde smartwatch (Apple Watch 4) heb ik al jaren niet meer gedragen. Ik wil dit jaar dan maar weer eens een nieuwe iPhone kopen, als “tablet voor onderweg”, maar geen smartwatch meer.

    Reageer op Chris Laarman

  2. Ik had de eerste Apple watch, toen nog besteld in Duitsland en via via thuis ontvangen. Jaren later een upgrade naar versie 6. Al die jaren met veel plezier de watch gebruikt en vol verwachting uitgekeken naar een upgrade. En afgelopen jaar ben ik overgestapt naar Garmin. Ik sport veel, vind data interessant en de Apple watch 10 was nou eenmaal niet heel vernieuwend. Tel daarbij op dat ik met de Fenix8 een maand doe voordat ik hem weer moet opladen. Wat een verademing. Garmin heeft ook notificaties, betaalopties, muziek(bediening) en nog veel meer wat Apple ook heeft. De Fenix8 heb ik nu ruim een half jaar in gebruik en mis nog niets van mijn oude Apple Watch….

    Denk dat er meer mensen zijn die hierdoor de switch maken, nietwaar?

    Reageer op Bastiaan

  3. Ik heb m’n watch 7 en ben er zeer tevreden mee. Maar wat levert de watch 10 nou echt meer. De progressie is nog marginaler dan bij de iPhone. Ik denk af en toe wel eens aan een Ultra, maar vind het dan zonde om m’n 7 dan naar de stof lade te verbannen.

    Reageer op Roy

Plaats een reactie

Off-topic reacties worden verwijderd. Linken naar illegale bronnen is niet toegestaan. Respecteer onze algemene gedragsregels. Gebruik voor eventuele spelfouten of andere opmerkingen met betrekking tot het artikel s.v.p. onze artikelrapportage. Voor opmerkingen over ons moderatiebeleid kun je ons contactformulier gebruiken. Reacties met betrekking hierover worden als off-topic beschouwd.
Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactiegegevens worden verwerkt.