Google Duo is een vrij simpele app om te videochatten, zo kon je lezen in onze review van een paar dagen geleden. Gelukkig blijft het daar niet bij: de app zal binnenkort een update krijgen, zodat je ook audiogesprekken zonder beeld kunt voeren.

Google Duo krijgt audiogesprekken
Bad hair day? Gelukkig bestaat er dan ook nog zoiets als het ouderwetse bellen, waarbij je alleen elkaars stem hoort. Audiogesprekken kunnen ook van pas komen als je beperkte internetverbinding hebt of als je normale mobiele signaal te zwak is om gewoon te bellen. Google Duo voegt ze binnenkort toe. Dat heeft Google’s productmanager voor communicatie, Amit Fulay, bevestigd na vragen op Google+.
Het zal de app breder inzetbaar maken, ook al gaat het nog steeds niet om unieke functies. Toen Google drie maanden geleden de nieuwe app aankondigde, vertelden ze dat het vooral bedoeld was om videochatten snel en makkelijk te maken. De extra functies komen volgens Fulay “binnenkort”, al kan dat bij Google betekenen dat het over een paar dagen of voor het einde van het jaar komt.
Hangouts
Hangouts krijgt ondertussen een andere rol. Google zal de dienst aanpassen, zodat het beter geschikt is voor zakelijk gebruik. De afgelopen tijd was Google al bezig met het verbeteren van Hangouts, door bijvoorbeeld een stroombesparende modus en videoberichten toe te voegen. Hoe het verder moet met Hangouts lees je in ons opinieartikel:
Allo
Ondertussen wachten we nog op Allo, een berichtenapp van Google die gelijktijdig met Duo werd aangekondigd. Het belangrijkste pluspunt van Allo is dat je suggesties krijgt voor antwoorden die je kunt geven, op basis van woorden in het gesprek. Vraagt iemand bijvoorbeeld: “Zullen we pizza of burgers gaan eten?” dan staan de keuzemogelijkheden ‘pizza’ en ‘burgers’ al in beeld voordat je erom hebt hoeven vragen. Overigens biedt Apple met de vernieuwde iMessage-app een soortgelijke functie.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Meta brengt losstaande app voor Meta AI uit (maar wij kunnen er nog niet zo veel mee) (30-04)
- Bellen via de browser: 'Webversie WhatsApp krijgt optie voor (video)bellen' (29-04)
- WhatsApp gaat spraakberichten vernieuwen: dit verandert er (28-04)
- WhatsApp vanaf nu met extra beveiligde chats: zo krijg je meer privacy (23-04)
- Betalen om je account te delen? Ook bij HBO Max zul je eraan moeten geloven (en zoveel betaal je in de VS) (23-04)
Google heeft meerdere apps en diensten die voor Apple-gebruikers interessant zijn. Bekende apps zijn Google Maps, de Google Assistent en Gmail. Bekijk in deze lijst wat Google zoal doet voor mensen met een iPhone, iPad of Mac.

- Alle Google-apps voor iPhone en iPad
- Alles over Google Maps
- Gmail instellen op iPhone en iPad
- Google Home: alles over de slimme speaker van Google
- Haal meer uit Google Foto's
- Haal meer uit Google Drive
- Haal meer uit Google Maps
- Google-account: controleer welke apparaten toegang hebben
- Alles over Google Home en Google Nest
- Google Assistent
- Alternatieven voor Google-diensten
Laat het maar eerst in de Nederlandse Appstore komen aub.
Nee dank je….! Ik heb liever zo min mogelijk met Google te maken. Ik hou niet van al die bedrijven die overal je informatie verzamelen. En aan Whatsapp, Skype en vooral FaceTime heb ik genoeg. Heeft even geduurd voordat ik iedereen waar ik regelmatig contact mee heb op een iPhone heb laten overschakelen, maar het is gelukt 😆
@Macaanzee:
Je hou niet van bedrijven die info verzamelen en je gebruikt whats app ????
@Macaanzee: Apple weet alles van je, meer dan google dat doet.
En gelijk heb je. Ik wil zelf het liefst ook niks met Google te maken. Ze maar in 1 ding goed na apen.
Voor oudere gebruikers ideaal. Het behoeft geen uitleg en is door elke digibeet snel in te stellen en te gebruiken. Leuk om tijdens vakantie met opa en oma te video bellen.
Ik gebruik idd wel Whatsapp (en Facebook) omdat er geen breed gebruikte alternatieven zijn. Telegram vind ik veel prettiger, maar te weinig mensen gebruiken het. Apple weet meer van me dan Google? Ik denk het niet. En Apple verzamelt geen data van gebruikers. Dat zegt Tim Cook dat geloof ik ook. Hooguit – als je er zelf toestemming voor geeft – informatie over storingen.
Apple heeft geen baat bij data, want handelt daar helemaal niet in. Google gebruikt alle info direct voor de reclameverkoop. En ligt overal op de loer. Daar hou ik niet van.