iOS 27 op iPhone

Gerucht: ‘iOS 27 brengt split screen naar de iPhone’

Apple zet op de iPad al jaren in op multitasking, maar daarbij blijf je als iPhone gebruiker maar achterlopen. Daar komt nu verandering in: er zou in iOS 27 een split screen-functie naar de iPhone komen.

De iPhone krijgt eindelijk split screen. Leaker Fixed Focus Digital meldt dat Apple in iOS 27 de mogelijkheid toevoegt om twee apps naast elkaar te gebruiken – een functie die op de iPad al jaren standaard is. Hoe dat in zijn werk moet gaan leggen we uit.

‘Split screen in iOS 27’

De bron heeft het over de functie ‘Parallel View’ en stelt gebruikers in staat twee apps naast elkaar te gebruiken. De naam verwijst naar een vergelijkbare functie in HarmonyOS van Huawei, waarbij apps automatisch worden aangepast aan een breed scherm – zonder dat ontwikkelaars hun app hoeven te verbouwen.

De komst van de iPhone Fold maakt zo’n oplossing meer urgent. Het binnenste scherm meet naar verwachting zo’n 7,8 inch, vergelijkbaar met een iPad mini. Mark Gurman schreef in maart al dat iOS 27 twee apps naast elkaar zou ondersteunen op het vouwscherm, met een iPad-achtige lay-out.

Wel zit er een klein addertje onder het gras, want volgens de leaker werkt deze functie alleen wanneer je de iPhone in de liggende stand gebruikt. Op traditionele iPhones gebeurt dat niet zo vaak, maar op de iPhone Fold zal dat juist veel gebruikelijker zijn. In staande oriëntatie blijft het vooralsnog beperkt tot één app tegelijk op het scherm.

Meld je aan voor de iCulture nieuwsbrief

Ontvang het belangrijkste Apple-nieuws, de beste tips en meer direct in je inbox!

  • Het belangrijkste Apple-nieuws
  • Gemaakt voor iedere Apple-fan
  • Dagelijks of wekelijks, jij bepaalt
  • Ieder moment opzegbaar

Beschikbaarheid iOS 27

Apple onthult de nieuwe versie van iOS traditiegetrouw tijdens WWDC, dat dit jaar op maandag 8 juni 2026 van start gaat. Daar worden naar verwachting ook iPadOS 27, macOS 27 en de overige software-updates gepresenteerd.

Of split-screen daadwerkelijk in iOS 27 zit, is nog niet bevestigd. Apple bewaart mogelijk bepaalde functies specifiek voor de iPhone Fold, die later dit jaar verschijnt. Onze verwachtingen voor WWDC 2026 hebben we alvast voor je op een rij gezet.

Bekijk ook
WWDC 2026 logo horizontaal

Onze 11 verwachtingen van de WWDC 2026: dit gaat Apple vandaag allemaal aankondigen (met iOS 27 en meer)

In juni organiseert Apple weer de WWDC, met de WWDC-keynote als grote aftrap. Maar welke aankondigingen kun je verwachten tijdens de WWDC 2026? In deze vooruitblik lees je het.
Lees de 2 reacties

iPhone Duo

De iPhone Duo is de eerste opvouwbare iPhone van Apple. De iPhone Duo heeft aan de voorkant een 5,4-inch display, dat je als een boek openvouwt. Het toestel heeft een paspoort-achtig formaat, dus is iets breder en minder hoog. Als je hem openvouwt, krijg je een groter horizontaal iPad mini-achtig display van 7,6-inch. Apple heeft iOS op allerlei fronten aangepast. Zo zit de interface van veel apps aan de rechter zijkant, zodat het altijd binnen handbereik is. Er zit Touch ID op, zodat je het zowel gesloten als open kan gebruiken. Aan de achterkant zit een dubbele 48-megapixelcamera. Het voorste scherm heeft een 12-megapixel Center Stage-camera in de hoek, terwijl het binnenste scherm een frontcamera achter het display heeft.

iPhone Duo camera
Alles over de iPhone Duo iPhone Duo releasedatum iPhone Duo prijzen iPhone 2026 line-up Alles over de iPhone 18 Pro

2 reacties

Dat hoop ik niet….

Voor een iPhone zie ik daar de meerwaarde niet voor in. Gebruik het af en toe op mijn iPad. Maar door de beperkte grootte werkt dat ook niet echt heel prettig zoals op en iMac.

Meld je aan voor de iCulture nieuwsbrief

Ontvang het belangrijkste Apple-nieuws, de beste tips en meer direct in je inbox!

  • Het belangrijkste Apple-nieuws
  • Gemaakt voor iedere Apple-fan
  • Dagelijks of wekelijks, jij bepaalt
  • Ieder moment opzegbaar