Instagram is begonnen met het aanpassen van de tijdlijn. In plaats van een chronologische volgorde krijg je nu de ‘beste’ berichten eerst te zien, zoals eerder al was aangekondigd. Het heeft bij bekende artiesten die op Instagram zitten geleid tot een massale oproep om notificaties aan te zetten. Instagram probeert ondertussen de gemoederen te bedaren. “Alle berichten zijn nog steeds aanwezig”, zegt het bedrijf. “Ze staan alleen in een andere volgorde.”
Met hashtags als #turnmeon en #letsstaytogether proberen populaire Instagrammers hun volgers op te roepen om notificaties in te schakelen. Zo willen ze voorkomen dat ze straks minder hartjes en reacties krijgen.
Hieronder zie je een aantal voorbeelden, ook van minder bekende mensen:
Instagram: ‘Niks aan de hand’
Ondertussen is Instagram druk bezig om de opwinding de kop in te drukken. Ze beloven dat ze gebruikers zullen waarschuwen als de wijziging op bredere schaal wordt uitgerold. Heb je veel volgers die graag op het hartje klikken, dan is er waarschijnlijk niets aan de hand. Maar voor mensen die geen bekende artiest zijn, zal het lastiger worden om te concurreren met foto’s van celebrities die miljoenen volgers hebben. Tip: maak daarom een apart Instagram-account om je echte vrienden te volgen, zodat ze niet hoeven te concurreren met celebrities met miljoenen volgers.
We're listening and we assure you nothing is changing with your feed right now. We promise to let you know when changes roll out broadly.
— Instagram (@instagram) March 28, 2016
Instagram-notificaties aanzetten
Leuk zo’n oproep, maar hoe zet je de notificaties aan? Dat werkt zo:
- Ga naar het profiel van de persoon die je wilt volgen.
- Tik op de drie bolletjes rechtsboven op de pagina.
- Kies Berichtmeldingen inschakelen. In een grijs balkje zie je bevestiging dat de meldingen AAN staan.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Meta brengt losstaande app voor Meta AI uit (maar wij kunnen er nog niet zo veel mee) (30-04)
- Bellen via de browser: 'Webversie WhatsApp krijgt optie voor (video)bellen' (29-04)
- WhatsApp gaat spraakberichten vernieuwen: dit verandert er (28-04)
- WhatsApp vanaf nu met extra beveiligde chats: zo krijg je meer privacy (23-04)
- Betalen om je account te delen? Ook bij HBO Max zul je eraan moeten geloven (en zoveel betaal je in de VS) (23-04)
Instagram is een populair sociaal netwerk voor het delen van foto's, video's, stories en meer. Ontdek alles over de functies zoals Instagram Stories, gezichtsfilters en live video's. Zo haal je meer uit Instagram en krijg je meer likes.

- Alles over Instagram op de iPhone
- Instagram Stories maken en bekijken
- Instagram Reels
- Alles over Instagram video's
- Betere foto's maken voor Instagram
- Tips voor Instagram: meer foto's, meer likes
- Meerdere foto's tegelijk delen op Instagram
- Instagram op de iPad gebruiken
- Meerdere Instagram-accounts gebruiken
- Instagram beveiligen met tweestapsverificatie
Weet niet of het aan mij ligt, maar sinds de update van vandaag kan ik niet meer de optie vinden meerdere accounts te beheren (recent geïntroduceerd).
En ook zie ik geen mogelijkheid meer om uit te loggen.
@R K: ik heb precies hetzelfde probleem… ze zijn instagram echt aan het verpesten.
@Fabian: @R K: Applicatie verwijderen en opnieuw downloaden.
@020: om de bug op te lossen, bedoel je? Werkt helaas niet. Na opnieuw installeren ontbreken nog steeds bepaalde account opties in de instellingen, zoals uitloggen. Ik heb vandaag hierover meer klachten gelezen, dus het is blijkbaar een bug in de laatste update.