Waze vanaf nu beschikbaar in CarPlay Dashboard: navigeren in split-view
Update 8 December: Na de beta is Waze nu voor iedereen te gebruiken in het CarPlay Dashboard. Dat betekent dat je je navigatieroute kan bekijken naast de muziekbediening en andere suggesties van CarPlay, zoals je volgende agenda-afspraak. Om hiervan gebruik te maken hoef je niks te doen: zodra je een navigatie in Waze op CarPlay start, verschijnt deze ook in het CarPlay Dashboard.
Onlangs kreeg ook TomTom ondersteuning voor het CarPlay Dashboard. Dat betekent dat de populairste navigatie-apps er nu mee samenwerken. Flitsmeister ontbreekt nog, maar de makers beloven dat de functie er binnenkort aan komt.
Oorspronkelijk artikel 23 november
De nieuwe functie werd getipt door een gebruiker die in de beta zit. Deze persoon stuurde een afbeelding van Waze in split-view. Sinds iOS 13 beschikt CarPlay over een dashboard, zodat je niet meer tussen apps hoeft te bladeren. Aanvankelijk werkte het alleen met Apple Kaarten, later werd in iOS 13.4 ook de mogelijkheid toegevoegd voor third party-apps. TomTom en Google Maps deden eraan mee en Waze lijkt binnenkort ook aan dit lijstje te kunnen worden toegevoegd. In split-view kun je een kaart zien en tegelijk bijvoorbeeld zien welke muziek er wordt afgespeeld.
Waze werkt met CarPlay Dashboard
Sinds 2018 vind je Waze al in CarPlay. Een woordvoerder van Waze wilde niet bevestigen dat de betatest loopt, dus een datum wordt ook nog niet gecommuniceerd. De woordvoerder wilde alleen kwijt dat er op dit moment niets valt aan te kondigen. De betatester merkte op dat het split-screen dashboard er soepel werkt en het gebruik echt verbetert. Je krijgt een verkleinde navigatieweergave met aankomsttijd, kaart en snelheidslimiet. Je kunt echter geen problemen rapporteren, als er bijvoorbeeld een wegafzetting is. Google Maps is sinds augustus 2020 al in je CarPlay-dashboard te vinden.
In de beta vind je ook rijstrookbegeleiding voor Waze op de iPhone. Je kunt dan tijdig de juiste rijstrook pakken, zonder over de weg te zigzaggen. Waze heeft 140 miljoen maandelijks actieve gebruikers die elke maand meer dan 40 miljard kilometer rijden. Door de lockdown die in veel landen is ingesteld zijn die gebruikers momenteel een stuk minder actief. Daardoor verdient Waze minder aan advertenties, waardoor het bedrijf 5% van de medewerkers moest ontslaan. Dit komt neer op ongeveer 30 mensen. CEO Noam Bardin gaat begin 2021 ook opstappen.
- 8 december 2020, 09:12: Waze is nu voor iedereen geschikt voor het CarPlay Dashboard.
CarPlay
Apple CarPlay zorgt ervoor dat je allerlei belangrijke iPhone-functies veilig kunt gebruiken in de auto. Je kan ermee navigeren, muziek bedienen, bellen, berichten sturen en meer. Er zijn diverse apps voor CarPlay beschikbaar, waaronder WhatsApp op CarPlay, Spotify en Google Maps. Haal meer uit CarPlay met deze tips en apps! Inmiddels is er ook een volledige nieuwe generatie CarPlay, waarbij alle schermen van een auto (indien aanwezig) aangestuurd en aangepast kunnen worden. Daarbij zijn er ook veel meer widgets en kan CarPlay standaardfuncties van de auto bedienen, zoals de klimaatbeheersing en radio.



15 reacties
Ronald-HD
Waar blijft TomTom? Die zijn hier toch ook al een halfjaar mee bezig volgens eerdere berichten?
Dromedaris
Zou goed zijn dat je de gps van de wagen en waze (of andere derde partij) tegelijk kan gebruiken. Nu is het ofwel de ene ofwel de andere, maar niet tegelijk. De gps van mijn wagen vind ik persoonlijk beter, maar dan mis ik de meldingen van flitspalen e.d..
Simpel een kwestie van restricties in de software lijkt me.
Vendetta
De standaard GPS van uw wagen beter dan Waze? De eerste keer dat ik dat hoor.
Gil
Magic Earth werkt ook in het Dashboard
Ed
@Gil: die heeft wel matige filemeldingen toch??
Michelf
@Ronald-HD:
Klopt in de beta zijn ze dit aan het testen, het is alleen wachten wanneer deze voor iedereen komt.
Tomtom loop een beetje achter iedereen aan en is niet snel met vernieuwingen
Iphoneuser1000
@Vendetta: het GPS signaal niet de software…
Gil
@Ed: Dat klopt. Maar het is wel mogelijk
Dennis
Niet echt netjes van de beta tester die dit gedeeld heeft. Zeker gezien er net een mail over uit gegaan is 🧐
Redactie iCulture
(Red.) Waze is nu voor iedereen geschikt voor het CarPlay Dashboard.
Reinier
Dat gebruik ik regelmatig.
Ik start Flitsmeister, schakel dan over naar de navi in mn auto en gebruik die voor het navigeren. Flitsmeister meldingen hoor je dan gewoon (de audio aankondigingen)
mellejwz
Het is misschien een kwestie van software aanpassingen, maar dan moet er ook een standaard worden bedacht voor het doorgeven van gps signalen via usb. Zowel de autofabrikant als Apple moet er dan aanpassingen voor doen.
Pieter
Flitsmeldingen komen vaak niet door bij gebruik van het dashboard
Pieter
@Reinier: Je kan dat zelfs automatiseren via opdrachten, of via de flitsmeister one
Robert
@Pieter: Het irritante is dat je steeds een melding krijgt als een opdracht start. Die zijn niet uit te zetten toch?
En weet iemand of je het scherm kunt customizen? Ik wil bv niet de aankomsttijd maar ook hoe lang ik nog moet rijden onderin het scherm. Dat is voorzover ik weet, niet aan te passen.