Eigen medewerkers pessimistisch over Apple’s huiskamer- en tv-plannen
Volgens Mark Gurman van Bloomberg zien eigen medewerkers Apple’s plannen voor de huiskamer somber in. Er zijn weinig ontwikkelingen en we hoeven ook niet veel nieuws te verwachten. Bij de andere productlijnen is er elk jaar wel iets nieuws, terwijl de Apple TV alleen een nieuwe Siri Remote kreeg. De grote HomePod werd uit het assortiment gehaald. Gurman baseert zich op gesprekken met engineers binnen Apple, die melden dat er op het gebied van huiskamer- en tv-producten weinig is om enthousiast voor te worden. Het komende jaar staat er eigenlijk niets bijzonders gepland.
‘Apple TV is te duur’
Gurman vindt de Apple TV maar een onnodig apparaat, dat te duur wordt verkocht in een markt die wordt gedomineerd door Amazon en Roku. Apple zou een goedkopere tv-stick kunnen maken of zou nieuwe functionaliteit aan de Apple TV kunnen toevoegen, om de prijs iets meer te rechtvaardigen. Dat zal niet op korte termijn gebeuren, verzucht Gurman. “Vooral omdat Apple-engineers me vertellen dat het bedrijf geen sterke strategie voor huiskamer-hardware heeft en dat er weinig optimisme is”.
Gurman verwijst ook naar een gerucht uit april, waarbij Apple zou hebben gewerkt aan een verbeterde versie van de Apple TV, voorzien van een HomePod-achtige speaker en camera. Dit zou een apparaat op moeten leveren dat zowel muziek als video’s kan afspelen, terwijl je er bovendien mee kunt videobellen. Die combinatie van Apple TV, HomePod en FaceTime-camera komt er waarschijnlijk nog wel aan. Het gaat om een home hub, die we waarschijnlijk rond 2023 gaan zien.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Waarom de Europese verpakking van iPhones en iPads straks iets extra's krijgt (24-04)
- Apple krijgt 500 miljoen euro boete voor het niet naleven Digital Markets Act, maar gaat in beroep (23-04)
- Deze transparante AirPods kun je niet kopen (11-04)
- Opinie: Aankomende WWDC-keynote wordt belangrijkste Apple-presentatie in jaren (en dit is waarom) (13-03)
- Het einde van de vijftig tinten spacegrijs: overzicht van een van Apple's meestgebruikte kleur (06-03)
Apple TV
De Apple TV is Apple's kleine kastje voor aan je televisie, waarmee je video's kan kijken, gebruik kan maken van streamingdiensten als Netflix en Videoland, games kan spelen en foto's en video vanaf je iPhone, iPad en Mac kan afspelen op je televisie met AirPlay. De Apple TV is een woninghub voor HomeKit en wordt geleverd met de Siri Remote. Haal meer uit je Apple TV met deze mogelijkheden. Met handige tips en meer om de functies van je Apple TV te ontdekken. Het nieuwste model is de Apple TV 4K uit 2022. Voor de beste prijzen lees je ons artikel over een Apple TV kopen.

- Alles over de Apple TV 4K 2022
- Review Apple TV 4K 2022
- Alles over de Apple TV-modellen
- Alles over de Siri Remote
- Apple TV kopen
- Beste Apple TV-apps
- Screensavers op Apple TV
- Apple TV als HomeKit-hub gebruiken
- Televisiekijken op de Apple TV
- Apple TV herstarten
- Apple TV updaten
- Waarom een Apple TV met 4K en HDR?
- Welke Apple TV heb ik?
- Review Apple TV 4K
- Apple TV's vergelijken
- Apple TV handleiding
Ben nog steeds nieuwsgierig naar de geniale ideeen die Steve Jobs had voor de Apple TV..
Een Homepod die geen Nederlands spreekt, is voor mij niet interessant. Maar überhaupt in zo’n apparaat zie ik weinig innovatie terug.
Wij gebruiken hier al jaren een Apple TV voor smart functionaliteiten. Zelfs al hebben we een lg oled C9 met smart functions. Gewoon omdat het een top apparaat is.
Ik snap wel waarom men deze mening heeft, maar het neemt niet weg dat het niet te vergelijken is met een Google Chrome.
Dat ding is waardeloos in my opinion.
Opzicht het feit dat Apple deze nieuwe smart tv’s allemaal ondersteund is een revolutie an sich.
Alles draait om de juiste content, dat is waar apple door het ijs zakt..
Als ik Apple was zou ik Sony overnemen..ze hebben er geld zat voor, zit je meteen goed in je gaming content..
En dan enkele goeie productie maatschappijen, dat wordt een meerjaren plan. Dus zou ik HBO of zo overnemen. Geld zat..
Wat moet je nou met een Apple TV. Alle tv’s zijn al smart.
@Don: de atv wordt ook ingezet als HomeKit hub. Verder zijn de apps sneller met laadtijden en de ondersteuning op apps bij smart tv’s kennen niet een echt lange historie met updates.
Ik denk als ze echt Apple Arcade hadden willen promoten vooral met de nieuwe Apple TV. Hadden ze meteen een game controller moeten bij leveren. Verder vindt ik de apps op de Apple TV echt een verademing apps die goed werken en typen met je telefoon is echt geweldig bij het invoeren van account info. Op die Samsung tv’s krijg je zelfs reclame in je source menu😑
Homepod eruit!? Dat is slecht nieuws, ik vind het een top systeem voor muziek, dat nog veel nieuwe Apple-integraties zou kunnen krijgen.
@Don: Wel “smart”, maar ik wil graag Philips Ambilight. Die komen tegenwoordig met Android. Dus ik ga dat ding van ze-lang-zal-ze-leven nooit niet op internet of WiFi aansluiten.
@Hidde van Brussel: komt ook nog dat T-Mobile gewoon een app heeft zodat je gewone TV op je Apple TV kunt kijken. Dit werkt beter dan die die provider kastjes die je op de slaapkamer moet zetten. Ik zet dan liever een Apple TV op de slaapkamer
@Hidde van Brussel: nou de Apple TV 3 stort ook al redelijk in en ik heb toch behoorlijk lang met een Samsung smart tv gedaan .
Zo’n Google of Samsung spy doos die ook nog eens niet naadloos integreert met het Apple landschap? Nee, dank u. Hoe smart de tv ook is ik gebruik ze alleen maar als een dom scherm.
Google Chrome en Chromecast zijn niet hetzelfde…
Heb 5 jaar een mediaplayer gezocht die het altijd op elk moment betrouwbaar en stabiel doet. Heb alle bekende mediaplayers gehad. Schiet naast de AppleTV nog de nvidiashield over op een weinig gebruikte tv. Elke keer een bron van ergernis.
De enigen die het stabiel blijven doen keer op keer is de Apple tv. Laat ze op die manier verder bestaan aub…
Apple medewerkers hebben iig een goede zelfkennis. Ook ik als Apple-fan wordt voor de huiskamer- en tv-producten niet enthousiast.
@Jules: Ik denk niet dat de aandeelhouders van Sony hiervoor staan te springen 😅
De Apple TV 3 is een apparaat uit 2012, gingen de apps op je Samsung ook zo lang mee?
Haha precies dit, maar dan met m’n CX 😁
@Jules: het artikel gaat over de hardware Apple tv niet over de streamingsdienst Apple tv +
Zeker een goeie. Dan hebben ze gelijk ook goeie camera’s voor pro’s + sensoren voor hun iPhones en veel meer.
Apple moet een standalone Apple TV uitbrengen met eventueel een soundbar met siri erin. Naar mijn idee zou dat pas aanslaan. Gezien hun XDR schermen kunnen goede kwaliteit tv schermen maken. En in hun soundbar’s de kennis van hun Homepods en Beats samenvoegen in een soundbar.
@Maarten: Niet alleen dat maar ook hun TV en audio divisie incl. hun fabrieken.
@Jules: Alsjeblieft niet. Een Apple sausje over de Playstation zou einde Playstation zijn.
@Gert: Als het niets kan, kan het ook niet kapot
Lijkt me geweldig maar geen concessies in beeldkwaliteit dan. Heb hier een LG oled. Minder dan dat verwacht ik niet. Maar ik vermoed dat in Apple stijl zo’n apparaat waarschijnlijk >€7.500 gaat kosten 🙃
Maar deze updaten nauwelijks. Mijn Samsung smart tv kan niks meer. Echt waardeloos. De Apple TV blijft lang ondersteuning houden. Ik zou het liefst een tv zonder startfunctie willen kopen. En dan gewoon de Apple TV er op.
@Nick: Daar heb je inderdaad een goed punt Nick. Samsung update bijvoorbeeld alleen zijn high end modellen voor een korte periode met een zeer lui update beleid, niet high end heeft pech.
Dat is wel de kracht van de Apple tv en de android tv-sticks en de Google chromecast, dat die dingen een aantal jaar geupdate worden.
@Jos: Ik heb precies hetzelfde, ik heb een LG C1 en het voordeel is dat de Apple TV 4K meteen dolby atmos activeert dus ook alle Apps worden daardoor meer helder en kleur accuraat vertoond. De Apple TV zorgt ervoor dat deze tv dan zijn volle potentie toont.
Een basic Apple AirPlay dongle zoals een chromecast voor een paar tientjes minder dan nu zou al vooruitgang zijn. De huidige Apple TV Kan dan als een soort gamehub worden door ontwikkelt
Hoe groot of rijk Apple ook is, Sony kunnen ze niet zomaar overnemen denk ik. Te groot.
Apple TV + Infuse is voor mij reden genoeg om toch bij de Apple TV te blijven. In het verleden veel media streamers geprobeerd. Ook de duurdere die werken met Android en ondersteuning hebben voor Kodi. Niet iedereen kijkt alleen maar streaming diensten. Dat wordt volgens mij nog wel eens vergeten. Je eigen media streamen met een Smart Tv is toch wel behelpen…