Facebook iPad-app blijkt verborgen in iPhone-app
Facebook heeft anderhalf jaar na de lancering van de eerste iPad nog steeds geen Facebook-app uitgebracht die is geoptimaliseerd voor het apparaat. Toch blijkt achter de schermen alles al aanwezig: in de code voor de Facebook-app voor de iPhone is code aanwezig voor een ander apparaat: de iPad. De bekende blogger MG Siegler van TechCrunch gebruikt de app al, omdat de iPad-code uitvoerbaar blijkt. Het is nog niet zeker of dit de versie is die Facebook ook beschikbaar gaat stellen aan gebruikers, maar Siegler beweert dat het erg dichtbij een definitieve versie zit.
Hij prijst het navigatiesysteem, dat een menu aan de linkerkant heeft dat je kunt openen met een vingerveeg of door op een knop te drukken. Ook wordt er goed gebruik gemaakt van overlays (pop-overs). De nieuwe code werd ontdekt in de nieuwe iPhone-app die Facebook dit weekend uitbracht.
Via: TechCrunch
Facebook is (van moederbedrijf Meta) 's werelds grootste sociale netwerk, met apps voor de iPhone, iPad en desktop. Met diverse tips en gidsen helpen we je op weg om meer uit het sociale netwerk te halen, hoe je je privacy op Facebook kan verbeteren en meer. Wil je stoppen met Facebook, dan lees je hier ook hoe je Facebook kan verwijderen en je account kan opzeggen.
24 reacties
Jeroen
Zal wel ergens een propertie in de plist aangezet kunnen worden om de iPad versie te activeren.
jordy
Ze zouden beter eens zorgen dat die app voor de iPhone deftig werkt en daarna pas nadenken over de iPad.
Tom
@Jordy: Wat is er mis met de huidige Facebook iPhone app? Ik vind het persoonlijk één van de beste apps op de iPhone.
Nick
@jordy:
+1
n1mber
Bij kan app weken goed werken en dan zoals nu al ruim een week niet. Berichten worden niet weergegeven of de volgorde helemaal verkeerd.
Hopelijk als de ipad versie komt dat de meeste problemen worden opgelost.
mattias
@Tom: hij crasht continu,push berichten worden niet op tijd doorgegeven,…
Bondt
@Tom: Reacties op foto’s zie je tijden lang niet. Bij taggen van een foto plotselinge zoom, die niet meer uitzoombaar is. Refreshen van de updates-pagina werkt niet altijd. Updates-pagina altijd terug geschakeld naar “Top News”. Refreshen van comments werkt überhaupt niet. Bij Like blijft het ballonetje hangen. Bij friend-requests blijft het nummertje staan na acceptatie. Bij lezen van comments buiten notificaties om, waarbij notificatie er is, blijft notificatie staan (Facebook algemeen). Profile refreshen gaat niet altijd. Privacy settings van posts niet zoals website, maar dat is misschien te veel op Mobile App. Nou ja, tot zover mijn aanvullingen…
Anonymous
Klopt. als je gejailbreaked hebt, loopt ie echt veel vast .
Bastiaan
Sinds de laatste update geeft die app bij mij ook vrij vaak een connection error aan. Kan dat toevallig aan iOS5 liggen, iemand?
nicky
@Bastiaan: dat is bij de Android versie van fb app ook het geval de laatste tijd die conectie error. dus ligt dat mss aan de server?
*bear*
Zojuist gedaan op mijn Ipad! Het ziet er absoluut beter uit! alleen in het Nieuwsoverzicht zit de chat balk (in landscape mode) behoorlijk in de weg…de balk zit half over het “plusje” van Vind ik leuk en Reageren. Portrait mode is netjes moet ik zeggen. Weet iemand toevallig of je de chat balk in landscape kunt uitzetten?
Jeroen
Daar is de oplossing al: bron
sander
@Bastiaan:
Volgens mij wel. Ik heb daar ook last van.
*bear*
dit bedoel ik met die chat balk half over het plusje. behoorlijk irritant
foto
Bubbly
+2
Kijk maar eens hier wat mij zo ergert aan Facebook, staan ook enkele vegen naar de app bij.
NnN
Dit kan op een veel makkelijkere manier.
1) download fb op je ipad
2) download fullforce via cydia
3) zet fb aan in fullforce via instellingen.
4) start fb op en je hebt de verborgen ipad versie 😉
Veel makkelijker dan al die split bestanden te wijzigen.
Let er wel op dat wanneer je fb opent na het inschakelen via fullforce, dat het niet actief is in de multitasking bar.
Persoonlijk vind ik friendly for ipad veel beter qua lay-out en sneller reageren.
Succes
Studiohoofddorp
Ben benieuwd, wachten maar af en hoop dat het snel er is………..
Studiohoofddorp 🙂
Henk
Dit is echt onzin 🙂 JB of niet
Bubbly
Nee het ligt totaal niet aan jailbreak of niet..
bas
Ik kan niet meer inloggen als ik hem aan zet!
Menno
Ik kan ook niet meer inloggen zegt steeds geen verbinding.
Ook opnieuw installeren helpt niet.
Steeven
Ik gebruik MyPad (facepad) al maanden op mijn IPad, is dit dan geen Facebook ???
Bjorn
Facebook heeft deze tweak al weer dichtgezet.
Zoek in Cydia naar Faceforward tweak.
Deze enabled de login weer.
Net getest, Werkt hier.
Menno
Nu geeft hij reacties maar in een klein scherm weer werkt niet goed