Niet Storen in iOS 12
De Niet Storen-functie werd al jaren geleden aan iOS toegevoegd en is de afgelopen tijd ook flink verbeterd met onder andere Niet Storen tijdens het autorijden. Ook in iOS 12 breidt Apple deze functie verder uit met drie belangrijke verbeteringen:
#1 Nieuwe Bedtijdmodus voor Niet Storen
Veel mensen zullen Niet Storen vooral tijdens het slapen gebruiken, omdat je dan niet gestoord wil worden door allerlei binnenkomende meldingen. Hoewel de meldingen tijdens Niet Storen wel stilgehouden worden, verschijnen ze gewoon wel op het beginscherm. Als je middenin de nacht wakker wordt en op je iPhone wil kijken hoe laat het is, kan je behoorlijk afgeleid raken van alle meldingen die er zijn.
Met de nieuwe Bedtijdmodus voorkom je dit. Gedurende de geplande periode van Niet Storen, blijft zelfs het toegangsscherm blanco. Het enige wat je ziet is een melding van de Niet Storen-functie zelf, met de mededeling dat de meldingen naar het geschiedenisgedeelte gestuurd worden. Ook dimt Apple je achtergrond, zodat het scherm veel donkerder is.
#2 Niet Storen op tijd en locatie
Als je bijvoorbeeld naar een concert of bioscoop gaat, wil je liever niet gestoord worden door allerlei meldingen. Vanaf iOS 12 is het niet meer nodig om Niet Storen handmatig uit te schakelen, want er zijn nu meer opties voor het gebruik van deze stille modus. Via het Bedieningspaneel kun je nu stevig drukken op het Niet Storen-icoontje (of je houdt hem langer ingedrukt), waarna er drie opties bij komen: activeren voor 1 uur, tot vanavond of zodra je deze locatie verlaat. Ter controle zie je onder de laatste optie je huidige locatie, zodat je weet met welke locatie je iPhone rekening houdt.
#3 Stille meldingen op de iPhone
Sinds iOS 12 kun je ook stille meldingen gebruiken. Als je dit inschakelt, verschijnt de melding wel in het Berichtencentrum maar niet op je toegangsscherm en je hoort ook geen geluidje. De meldingen staan dus niet helemaal uit, maar je hebt er minder last van. Je moet per app instellen of je de meldingen stil wilt houden.
Krijg je zo’n melding binnen, dan veeg je naar links en kies je Beheer > Lever stil af. Dit moet je voor elke app herhalen. Via Instellingen > Berichtgeving > Meldingsstijl kun je de normale meldingen weer inschakelen.
Apple voert in iOS 12 allerlei verbeteringen door die betrekking hebben op het gebruik van je iPhone of iPad. Nieuw is bijvoorbeeld ook Schermtijd, waarmee je meer inzicht krijgt in hoe je je iPhone gebruikt. Je kan dan bijvoorbeeld ook tijdslimieten opstellen voor bepaalde apps, in de hoop dat je ze dan minder gaat gebruiken.
[ios12-summary]
- 20 augustus 2018, 13:31: Dit artikel is uitgebreid met stille meldingen en aangepast met de nieuwste info uit de beta's.





24 reacties
@rno
Wat is de definitie van deze locatie, een paar meter?
Biscuit
Of je zet het toestel uit 😵😵
Niels
Ik zou graag zien dat de niet storen functie alleen voor doordeweeks kan worden aangezet (bijv. tussen 23u en 7u de volgende dag) maar dat je het weekend kan uitsluiten. Het liefste zie ik dat het het per dag voor 1 week of iedere week kan instellen.
Pim
Fijne toevoegingen gebruik het erg veel. Mag nog wel meer aan functies bijkomen van mij. Go Apple
Marc
Ik begrijp niet dat er geen weekkalender voor niet storen is. Wie staat er nu elke dag (weekend- én weekdag) op hetzelfde uur op?
Nu wordt je ofwel in het weekend wakker gebiept ofwel mis je op een werkdag de eerste berichten/calls.
Edwin
Net als twee mensen voor me had ook ik een goede verbetering het instellen per dag gevonden.
Je wil toch kunnen instellen dat hij in het weekend bijvoorbeeld langer stil blijft dan doordeweeks.
N.
Er bestaat ook nog zoiets als de uitknop… Stilte gegarandeerd.
Sietze
Vreemd: waarom denkt iedereen dat je alleen snachts slaapt? Mijn vrouw heeft regelmatig nachtdiensten. Dus slaapt ze overdag! Maar een paar dagen later weer snachts. Er is dus maar 1 optie! niet automatisch “Niet Storen”
R135
De zin “Vanaf iOS 12 is het niet meer nodig om Niet Storen handmatig aan en uit te schakelen..” wekt de indruk dat het ook mogelijk om is om locatiegebaseerd “niet storen” aan te zetten, is dat ook zo, of moet je het nog wel handmatig aanzetten?
Dit lijkt mij ideaal voor het doel dat het wil dienen, zo zou je de speelplaatsen in de buurt, of de school van je kinderen kunnen ‘geofencen’, en dat dan automatisch ‘niet storen’ op deze locaties aangezet wordt.
Benjamin Kuijten iCulture
@R135: Ik heb die zin even herschreven, want het is helaas niet mogelijk om Niet Storen automatisch te activeren. Alleen het uitschakelen gebeurt nu dus automatisch, bijvoorbeeld na het verlaten van een locatie.
Remco
Handig ja, vooral als je je iPhone als wekker gebruikt.
@rno
Het lijkt met al deze reacties wel of het veel werk is om effe op stil te zetten.
Vraag gelijk om een functie als de tel op stil gaat dat de wekker dan gelijk aangezet word, behalve op en dan niet en dan 2 uur later en dan eeeehhhhhhhhhhh
Thijs
Je iPhone springt gewoon aan als deze uit staat hoor. Dus idd erg handig die uitknop 😉
db
Synced ‘niet storen’ wil ik.
Op één apparaat aanzetten op alle apparaten niet gestoord.
Oude sok
Zoals velen hierboven zou ik ook graag een planning per weekdag willen maken voor Niet Storen. Ik heb ‘m van 0:00 tot 7:00 staan, maar dat geldt dus ook voor het weekend en dan word ik dus vaak ‘voortijdig’ gewekt door geluidjes van bijvoorbeeld mailtjes en berichtjes. Jammer dat Apple daar niet aan denkt.
Mick
Ik zou het nóg iets uitgebreider willen: instellen per app.
Ik wil snachts bijvoorbeeld geen nieuws of Whatsapp maar wel graag een melding van mijn alarmsysteem of berichtenapp die ik gebruik met een select groepje mensen.
Waarom toch steeds dag halve werk? Gewoon wat extra instellingen toelaten. Zo moeilijk kan dat toch niet zijn?!
Leo
@Remco: vliegtuig stand gebruiken!
Madelief
Apple had Niet Storen moeten maken als de wekker, die kan je op zoveel verschillende momenten laten afgaan .Ik blijf me verbazen over Apple en hoe moeilijk ze het verzinnen.
Redactie iCulture
(Red.) Dit artikel is uitgebreid met stille meldingen en aangepast met de nieuwste info uit de beta’s.
Gil
Ik dacht ook dat je niet storen kon opzetten tot het einde van de activiteit in de agenda . Of heb ik hier over gelezen in het artikel ?
Davy de Vries
@Gil: staat inderdaad niet in het artikel maar is zeker een optie op basis van je agenda items.
Jaap
Het zou handiger zijn als ik de niet-storen-tijd apart kan instellen voor werkdagen en vrije dagen.
Pim
Ja ik loop nogal wel is rond bij klanten… hoe gaan ze daarmee om.
Pim
Ha dat is handig! Toch blijven de instellingen mager ja, hopen met iOS 13 op meerrrr……