In de Appie-app kun je vanaf vandaag je boodschappenlijstje maken met Siri. De digitale assistent laat je met spraakherkenning boodschappen toevoegen en afstrepen. Het is de eerste Nederlandse winkelapp waarmee dat kan.

AH-klanten kunnen met Siri producten op hun boodschappenlijstje zetten, het gewenste aantal aangeven en producten doorstrepen. Ook kunnen ze vragen wat er op het boodschappenlijstje staat. Om te zorgen dat Siri begrijpt wat je bedoelt moet je wel altijd “in mijn lijst(je) in Appie” zeggen. Anders probeert Siri de Appie-app te openen of checkt of er een Herinneringen-lijst met de naam ‘Appie’ is. Voorbeelden van correcte opdrachten zijn: “Zet 3 appels en 4 bananen op mijn lijst in Appie” of “Vink appels van mijn lijstje af in Appie”.
Krijg je een foutmelding dat Appie en Siri niet goed zijn geconfigureerd? Dan moet je in Instellingen > Siri en Zoeken > Albert Heijn de schakelaar bij Gebruik met Siri aan zetten.
Je kunt op elk moment Siri activeren door op de thuisknop te drukken en boodschappen in te spreken. Als je de functie gebruikt worden de boodschappen toegevoegd aan het lijstje in de Appie-app. Wat je verder met het lijstje doet bepaal je zelf: naar de winkel lopen, laten bezorgen of naar een Pick Up-punt laten sturen, dat maakt niet uit.
Appie en Siri getest
Update 11:50 uur: Inmiddels hebben we de functie uitgebreid kunnen testen. Helaas bleek nog niet alles goed te werken.
Op één van onze testtoestellen bleef Siri melden dat de functie niet goed was geconfigureerd, ook al hadden we de schakelaar aan gezet.
Op een ander testtoestel maakte Appie wel een lijstje aan, maar de boodschappen waren vervolgens alleen in Siri te vinden, niet in de Appie-boodschappenlijst.
Update 13:30 uur: Inmiddels werkt het op één van de testtoestellen weer goed. Wel merkten we dat het bestellen van appels minder goed werkt. Ook als Siri het woord ‘appels’ goed herkent, wordt het toch niet helemaal goed geïnterpreteerd.
We horen natuurlijk graag als meer mensen er last van hebben!
Spraakgestuurde boodschappenlijst
Concurrent Jumbo heeft ook plannen om een slimme, spraakgestuurde boodschappenlijst te maken, maar die werkt met de normale spraakherkenning van iOS en niet via Siri. Je zult de app moeten openen om de boodschappen in te spreken. Voordeel daarbij is wel dat je volgens Jumbo aan één stuk kunt blijven doorpraten, terwijl je bij Siri steeds moet wachten tot de assistent klaar is voor de volgende opdracht. We hebben de Jumbo-spraakfunctie nog niet kunnen testen, omdat de app nog niet uit is.
Versie 5.5 van Appie is inmiddels te downloaden uit de App Store.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Bellen via de browser: 'Webversie WhatsApp krijgt optie voor (video)bellen' (29-04)
- WhatsApp gaat spraakberichten vernieuwen: dit verandert er (28-04)
- WhatsApp vanaf nu met extra beveiligde chats: zo krijg je meer privacy (23-04)
- Betalen om je account te delen? Ook bij HBO Max zul je eraan moeten geloven (en zoveel betaal je in de VS) (23-04)
- Instagram brengt Edits-app uit: nieuwe videobewerker voor content creators (en dit kun je ermee) (23-04)
Siri
Siri is Apple's eigen spraakassistent en hier lees je er alles over. Siri kan informatie voor je opzoeken, taken uitvoeren en apparaten bedienen. Veel apps werken ook samen met Siri en je kunt met de Opdrachten-app je eigen Siri-opdrachten maken. Je vindt hier onze belangrijkste artikelen.

- Alles over Siri
- Hé Siri gebruiken
- Siri opnieuw instellen en trainen
- Grappige Siri-antwoorden
- Siri werkt niet: 6 oorzaken en oplossingen
- Siri op de Mac gebruiken
- Apps openen met Siri
- Zo werken Siri Shortcuts en de Opdrachten-app
- Siri in CarPlay makkelijker gebruiken
- Siri kan dierengeluiden afspelen
- Navigeren met Siri
- Alles over de proactieve Siri
De Jumbo app werkt best goed qua spraak herkenning. Je moet alleen na al je boodschappen opgegeven te hebben vaak nog alles verduidelijken dmv aantal of gewicht of merk toe te lichten. Het is wel een aparte app en niet in de normale Jumbo app. Misschien dat dat nog wel gaat veranderen maar dat weet ik niet.
Eindelijk. Merkte de laatste tijd regelmatig dat ik dit miste. Wel moet je na de update dit handmatig in Instellingen – Siri – Appie even aanzetten (tenminste dat moest op mijn iPhone).
Helaas werkt het niet met Siri op de Apple Watch.
Ondanks dat ik de knop van Siri voor Appie heb aangezet, blijft Siri maar nieuwe lijsten maken in de “herinneringen” app. Meer mensen met dit probleem?
Lijkt hier prima te werken. Moest het nog wel handmatig aanzetten.
Werkt hier niet. Hij zegt dat het toegevoegd is aan ‘mijn lijst’ maar deze is leeg.
@Mike: Hi Mike, in de OS settings moet je bij Appie de koppeling met Siri maken. Dan zou het moeten werken.
Hoe wrang, dat appels niet herkend worden…
Alles staat hier goed ingesteld, heb handmatig in Siri en zoeken al een paar keer de functie bij AH aan en uitgezet, maar Siri wil of een lijstje aanmaken of geeft aan dat AH dat nog niet heeft geconfigureerd. Werkt hier dus niet.
Als ik appie zeg maakt Siri er api van en als ik zeg open de app van appie opent hij de goede app.
Blijf gewoon de app gebruiken zoals ik altijd al deed.
Je kunt dus nog steeds maar 1 lijst hanteren? Jammer.
Wij doen soms apart verse boodschappen in de winkel en laten voorraad en bonusdingen via bezorgen komen. Het zou handig zijn als je doordeweeks met de 2 soorten lijsten kan werken.
Ik kan me niet voorstellen dat er niet meer mensen zijn die vers en voorraad apart halen/bijhouden.