Vandaag is het Wereld Aids Dag, een dag waarop er niet alleen aandacht voor de ziekte wordt gevraagd, maar er ook geld ingezameld wordt. Dit jaar werkt de RED-Foundation samen met Snapchat, Instagram en YouTube om in 24 uur miljoenen in te zamelen. Ook doen er drie iOS-games mee.
Snapchat-gebruikers kunnen geld inzamelen door een selfie te maken. Hiervoor moet je wel gebruik maken van de drie nieuwe filters die alleen vandaag beschikbaar zijn. Iedere keer als er een selfie verstuurd wordt met één van de filters doneert de Bill and Melinda Gates Foundation drie dollar aan het AIDS-fonds, met een maximumbedrag van drie miljoen.
Go RED for #WorldAIDSDay – RT and help provide 10 days of HIV treatment via @RED pic.twitter.com/cBPf6zQg8p
— Gates Foundation (@gatesfoundation) December 1, 2015
Snapchat, YouTube, Instagram (RED)
De filters moeten in de loop van de dag beschikbaar komen en worden automatisch toegevoegd aan het beschikbare aanbod. Snapchat vernieuwt regelmatig het aanbod van de Selfie-filters, die sinds kort ook te koop worden aangeboden.
Ook YouTube doet een duit in het zakje met een muziekvideo waarin Jimmy Kimmel, Scarlett Johansson en Barry Manilow de hoofdrol spelen. Zodra de video meer dan 333.000 keer gedeeld is, zal de Gates Foundation nog eens 1 miljoen dollar doneren.
Instagram doet iets soortgelijks met het regrammen van de (bovenstaande) muziekvideo. Iedere keer als de video via Instagram gedeeld wordt doneert The Gates Foundation drie dollar, met een maximum van 1 miljoen dollar.
Als je naar de populariteit van Snapchat, YouTube en Instagram kijkt, is het slechts een kwestie van tijd totdat alle maximumbedragen worden gehaald. Met het geld wordt onder meer onderzoek naar de bestrijding van aids bekostigd.
iOS-games zijn ook (RED)
Ook iOS-games van app-ontwikelaar Supercell (Clash of Clans, HayDay en BoomBeach) zijn vandaag in een (RED)-jasje gestoken. Iedere aankoop van een speciaal (RED)-pakket in de drie games gaan volledig naar het Wereldfonds. Deze aankopen zijn beschikbaar tot 4 december 17:00 uur. Na het kopen krijgen spelers ook een tijdelijke banner waarmee ze kunnen laten zien dat ze geld hebben gedoneerd.
A (Pile of Gems)RED can help you turn the tide of any battle. @RED https://t.co/ymM1YXGBIdhttps://t.co/93badyjmKD
— App Store Games (@AppStoreGames) November 30, 2015
Vorig jaar werkte (RED) nog samen met Apple’s App Store en het jaar daarvoor was het sociale netwerk Vine aan de beurt. De samenwerking met Snapchat laat maar weer eens zien hoe snel het sociale netwerk aan het groeien is. Een tijdje terug bleek al dat Snapchat hard op weg is om de populariteit van Facebooks video’s in te halen.


