‘Apple gebruikt binnenkort willekeurige serienummers’
Of je nu het serienummer van je iPhone of iPad of het AirPods-serienummer bekijkt: ze zijn allemaal in een bepaalde volgorde opgebouwd. Aan het serienummer is bijvoorbeeld te zien wanneer en waar een product gefabriceerd is. MacRumors kreeg een intern document in handen waaruit blijkt dat Apple hier vanaf stapt en in plaats daarvan kiest voor nummers die willekeurig opgebouwd zijn.
Een serienummer heb je nodig als je bijvoorbeeld een product wil aanbieden ter reparatie of als je wil controleren of je in aanmerking komt voor één van Apple’s reparatieprogramma’s. Zo’n reeks cijfers en letters lijkt op het eerste gezicht niets te verklappen, maar dat is niet helemaal waar. Naast het jaar en de week van productie, kun je ook afleiden waar het product gemaakt is.
Met willekeurige cijfers en letters is dat nagenoeg onmogelijk. Waarom Apple hiervoor kiest, is niet helemaal duidelijk. Het heeft zeer waarschijnlijk te maken met het tegengaan van fraude bij bijvoorbeeld AppleCare+. Voor verzamelaars kunnen dergelijke willekeurige nummers een tegenvaller zijn, omdat je dan niet meer een reeks producten uit een bepaalde serie kan herkennen.
Volgens de memo stapt Apple eind dit jaar over naar de willekeurige nummers, maar alleen met de nieuwe producten. Het gaat dan waarschijnlijk om de 2020 iPhones, al is nog niets zeker. In onze artikelen lees je meer over de serienummers van je Apple-producten.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Apple Store Den Haag na ruim elf weken weer geopend (14-08)
- Gerucht: 'Alles op schema voor release Apple Intelligence-Siri in voorjaar 2026' (11-08)
- HomeKit verdwijnt: dit is de nieuwe naam (11-08)
- Op welke Apple-events kun je in 2025 nog rekenen? Dit zijn onze verwachtingen (05-08)
- iPad toegankelijker dan ooit: met deze techniek bedien je hem met je gedachten (05-08)
Wat voor fraude met Apple Care?