Apple verkoopt nu ‘AirPorts’ van Linksys
Apple heeft sinds 2013 geen update voor de AirPort-systemen meer uitgebracht en het lijkt er ook niet meer van te komen. In plaats daarvan verkoopt de Apple Store nu andere witte zuiltjes om je draadloze internet te regelen, gemaakt door Linksys.
Linksys Velop in de Apple Store
Het gaat om een mesh Wi-Fi-systeem van Linksys met de naam Velop. Ze liggen in sets van 2 of 3 stuks in de Nederlandse Apple Store: twee stuks haal je voor €300 in huis, terwijl je voor de set met drie stuks €430 betaalt. Qua kleur en uiterlijk doen ze wel wat aan de AirPorts denken.
Dat Apple voor Linksys Velop heeft gekozen, heeft er waarschijnlijk mee te maken dat moederbedrijf Belkin al regelmatig met Apple samenwerkt aan accessoires. Andere merken zijn Netgear, Google en TP-Link.
Mesh Wi-Fi
Een dergelijk mesh Wi-Fi-systeem werkt op een soortgelijke manier als Google WiFi, dat we onlangs hebben besproken. De ene zet je op de plek waar je internetaansluiting binnenkomt in je huis, de andere plaats je op een centrale plek en samen zorgen ze voor een dekkend netwerk. Het opvallende daarbij is dat je eigenlijk maar weinig exemplaren nodig hebt. Eén zuiltje kan een gebied van 200 vierkante meter afdekken en je kunt het eindeloos uitbreiden met nog meer zuiltjes.
Een jaar geleden ontstond het gerucht dat Apple was gestopt met de verdere ontwikkeling van de AirPorts. Het medewerkersteam zou zijn ontbonden en er stond geen nieuwe hardware op de rol. Dat gerucht lijkt steeds meer waarheid te worden, nu er vanuit Apple nog steeds geen reactie is gekomen. Wel verkoopt Apple de AirPorts nog steeds, voor de oorspronkelijke prijs. Af en toe verschijnen er ook wat firmware-updates, maar alleen voor het hoogst noodzakelijke zoals de KRACK-bug.
Een woordvoerder van Apple heeft aangegeven dat het bedrijf de AirPorts gewoon zal blijven verkopen. Dat er nu concurrende producten in de winkel liggen moet niet worden opgevat als een een signaal dat er een eind komt aan de AirPorts, maar om klanten meer opties te geven:
People love our AirPort products and we continue to sell them. Connectivity is important in the home and we are giving customers yet another option that is well suited for larger homes.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- WiZ komt met HDMI Sync Box voor synchroniseren van lampen met je tv: wat is het verschil met Hue? (29-04)
- Google stopt met Nest-thermostaten in Europa, oudere modellen alleen nog lokaal te bedienen (28-04)
- Tweede generatie Arlo-camera's krijgt ondersteuning voor HomeKit (maar mist een belangrijke functie) (25-04)
- Nanoleaf Pegboard Desk Dock: slimme verlichting én organisatie voor je bureau (16-04)
- Beats heeft nu ook eigen oplaadkabels: nuttige toevoeging of niet? (15-04)
Wifi
Alles over wifi-netwerken gebruiken op je iPhone, iPad en Mac. We vertellen je over wifi-bereik verbeteren met mesh-routers, het aanschaffen van wifi 6-routers, de voordelen van wifi 6E of wifi 7 en het oplossen van wifi-problemen op de Mac, iPhone, iPad en Apple TV. Maar er is nog veel meer!

- Wifi instellen op iPhone en iPad
- Wifi-netwerken beheren op iPhone en iPad
- Opgeslagen wifi-wachtwoorden achterhalen
- Wifi-problemen oplossen op iPhone en iPad
- Wifi-problemen op de Mac oplossen
- Wifi-problemen op Apple TV oplossen
- Netwerkproblemen oplossen op iPhone en iPad
- WiFi Assistentie op iPhone en iPad
- Mesh-systeem kopen voor beter wifi-bereik
- Wifi 6-router kopen
- Wat is wifi 6E?
- Wat is wifi 7?
- Wifi-knop op je iPhone is uitgeschakeld
Echter heeft het Velop systeem geen ingebouwde hdd voor een time machine
😱😱😱😱😱😱 Lelijkkkkkkkk
Nee!!! Ik wil échte AirPorts, Apple AirPorts!
@Thijs: ik ook
Mijn Airports werken prima. 3 stuks (elke verdieping één, betonnen vloeren, kooi van Faraday enzo) in ‘bridge modus’ en je hebt geen ‘mesh netwerk’ nodig.
Wat een vreselijk lelijke dingen zet. Ik hou het lekker op m’n Time Capsule met 802.11AC.
Jammer dat Apple steeds meer overgaat op accessoires van derden, de LG-schermen zijn mij ook maar een doorn in het oog.
@Arie van der Harst: Inderdaad, hier ook! Het is toch ook eigenlijk een mesh netwerk? Voor zover ik weet is er weinig tot geen verschil..
De Airports vormen geen Mesh network. Iedere stap halveert de snelheid.
De Volop van Linksys (en bijv. de nog betere Netgear Orbi) creëren wel een mesh network.
Het verschil is dat iedere node in een mesh netwerk het signaal door kan geven aan de volgende node. Apple kan dat niet. Die moeten altijd communiceren met het basisstation.
Als je een echt goed werkend netwerk wil met meerdere nodes? Kies een echt mesh network. Werkt vele male beter dan de AirPorts van Apple.
Klopt
Zelf de amplifi
Of alle AirPorts bedraad verbinden.
@Laurens: Het zal me jeuken of het ‘mesh’ is of niet. Halvering statement klopt niet als de routers bedraad zijn aangesloten.
We leven in een vrij land. Als jij perse je geld wilt steken in de verouderde technologie van Apple, dan houdt niemand je tegen.
Zeker Apple niet. Die nemen je euro’s graag in ontvangst voor hun bejaarde AirPorts. Voor alles is een markt.
@Marco: Als ze inderdaad allemaal via kabel verbonden zijn maakt idd niet uit, maar goed veel hebben dit niet.
Maar goed ik hoef ik geen perfect wifi verbinding in het hele huis, ik heb 1 Linksys router meer dan genoeg in de huiskamer.
In de slaapkamer red ik het net met 1/2 streepjes is prima, ik kan er mee internetten/netflixen dingen van Synology nog mee afspelen.
Twee weken geleden van de AirPort Time Capsule overgestapt naar de Netgear Orbi. Wat een verschil! Het bereik is veel beter en zelfs in de uithoeken van het huis is het internet nog snel – geen gezeik met extenders die het doen laten lijken alsof je één WiFi netwerk hebt maar waarvoor je daadwerkelijk moet overschakelen, maar daadwerkelijk een groot mesh WiFi netwerk.
Ongetwijfeld zijn er betere apparaten op de markt voor WIFI , die AirPort van Apple is niet meer de jongste.
Van de week een 3TB Time Capsule (2e hands) aangeschaft , als deze al een snellere verbinding geeft dan de Ubee van Ziggo , ben ik tevreden.
Gaat mij eerder om het back-uppen.