Albu voor iPhone verzamelt foto’s van Facebook en Twitter
Er zijn inmiddels zoveel plekken waar je foto’s hebt gemaakt, geplaatst en bewaard, dat het geen kwaad kan om orde in de chaos te scheppen. Albu hoopt daar de oplossing voor de te hebben gevonden. De app logt in bij diensten als Facebook en je camerarol om alle foto’s bij elkaar in een map te gooien. Volgens ontwikkelaar Plaskmobile wordt het binnenhalen van foto’s later verder uitgebreid naar andere diensten zoals Twitter.
Op het moment is de voorziening dus nog vrij karig, al is het voor fanatieke Facebook-gebruikers wellicht geen overbodige luxe om wat meer overzicht te krijgen. Vooral handig zijn de tags die je snel aan meerdere foto’s uitdeelt. Deze kun je zowel met tekst als met een emoticon instellen. Als je foto’s weghaalt uit het overzicht, blijven ze netjes in de bron staan. Om je foto’s af te schermen kent de app een slot met code, die je zo kunt instellen dat de code altijd gevraagd wordt of alleen tijdens de eerste keer opstarten.
De interface is erg netjes uitgevoerd en heeft met zijn in het beeld springende pictogrammen iets weg van Path. Tags uit Facebook worden automatisch overgenomen en het zelf toevoegen van tags en sterren werkt snel en feilloos. Ook delen van foto’s is mogelijk, in het geval van e-mail en Facebook ook met meerdere tegelijk. Het idee en de voorlopige uitwerking van Albu zijn dus goed, maar we zijn vooral benieuwd hoeveel diensten op korte termijn gaat toevoegen, zodat daadwerkelijk al je foto’s hierin terechtkomen. Ook een andere mogelijkheid om in te loggen dan alleen via Facebook zou niet misstaan.
Facebook is (van moederbedrijf Meta) 's werelds grootste sociale netwerk, met apps voor de iPhone, iPad en desktop. Met diverse tips en gidsen helpen we je op weg om meer uit het sociale netwerk te halen, hoe je je privacy op Facebook kan verbeteren en meer. Wil je stoppen met Facebook, dan lees je hier ook hoe je Facebook kan verwijderen en je account kan opzeggen.
2 reacties
steven
De app is gratis op dit moment
FreBo
Ik heb deze binnen gehaald maar werkt niet. Telkens hij wil inloggen met facebook zegt hij’ login failed’
Nog iemand dat deze problemen heeft ? Een oplossing ?