iTunes 11.3 verschenen: iTunes Extras straks ook voor iOS 8
Apple heeft vandaag iTunes 11.3 uitgebracht, waarbij diverse verbeteringen voor iTunes Extras zijn doorgevoerd. Met iTunes Extras kunnen filmmakers allerlei extra’s kunnen toevoegen aan een film zodat een complete multimediabeleving ontstaat. Je krijgt bijvoorbeeld interviews, exclusieve clips, beelden achter de schermen en fotoseries tot je beschikking. De Apple TV kreeg dankzij de onlangs verschenen software-update 6.2 weer de toegang tot iTunes Extras, nadat de functie in 2010 plotseling was weggehaald.
Als je voortaan een film afspeelt via de Apple TV, krijg je de keuze om de film af te spelen om meteen door te springen naar de extra’s. Er is nog iets anders gewijzigd: voortaan download je de extra’s niet als een compleet pakket, maar stream je ze van een server. Het voordeel daarvan is dat je meteen kunt beginnen met afspelen en niet hoeft te wachten tot het complete pakket is gedownload. Niet alle films die voorzien zijn van iTunes Extras zijn al beschikbaar op de Apple TV, maar Apple belooft dat het vanzelf goed komt.
Bovendien kondigde Apple aan dat iOS 8 dit najaar ondersteuning voor iTunes Extras krijgt.
Er zitten in iTunes 11.3 ook nieuwe functies voor HD-films in, die automatisch worden toegevoegd aan eerder gekochte iTunes-films. Je hoeft daarvoor niets te betalen. De update naar iTunes 11.3 is te installeren via de updatefunctie van je Windows-pc of Mac of via de iTunes-pagina van Apple.
iTunes
Lees alles over iTunes, de voormalige software voor het beheren van je mediacollectie op Mac en Windows. Sinds 2019 is Apple gestopt met iTunes op de Mac en in februari 2024 bracht Apple officieel drie opvolgers voor iTunes op Windows uit. iTunes voor Windows bestaat echter nog wel. Ook is er nog de iTunes Store nog voor het kopen van muzieknummers en albums en het aanschaffen en huren van films.

3 reacties
Tom
Geldt het alleen voor films die je koopt of ook voor films die je huurt? Dat vind ik nou weer erg vaag uitgelegd namelijk… In iTunes staat ‘Deze HD-aankoop geeft toegang tot iTunes Extra’s…’. Het lijkt dan logisch dat ze bedoelen dat je de film moet kopen, maar Apple kennende kunnen ze ook bedoelen dat huren hetzelfde resultaat geeft.
Geen zin om het uit te testen door zelf een film te moeten huren. xD
mouse
Kan hem niet downloaden
Wel raar maar hijverschijnt niet in mijn downloads van apple
En op itunes lukt ooknitwat is dat
hanno
Wat bedoelen jullie precies met de laatste alinea? En dan voornamelijk
Waar kan ik deze optie aanzetten en/ of de instellingen hiervan zien? En welk voordeel biedt het?