‘Bigger is better? Grotere emoji binnenkort naar WhatsApp’

Ontwikkelaars zijn de laatste tijd flink bezig met het testen van nieuwe versies van WhatsApp. Zo krijgt de chatapp binnenkort ondersteuning voor gif-afbeeldingen, maar je kunt straks ook videogesprekken voeren. Ook op het gebied van emoji’s krijgt WhatsApp mogelijk iets nieuws, want in de meest recente betaversie verschijnen de emoji’s nu extra groot. Ook kun je straks contacten noemen met een apenstaartje.
Grotere emoji naar WhatsApp
Veel chatapps laten tegenwoordig een emoji extra groot zien als dit het enige karakter in een bericht is. WhatsApp test deze nieuwe functie nu ook met de nieuwste ontwikkelaarsversie, waardoor een emoji een flink stuk groter verstuurd wordt, zoals te zien in de afbeelding hiernaast. Momenteel wordt het rode hartje al extra groot (en kloppend) naar je contacten gestuurd.
De extra grote emoji in WhatsApp zijn geen toeval, want vorige week kondigde Apple met iOS 10 ook al grotere emoji aan voor iMessage. Bovendien kan iMessage eenvoudig woorden omzetten in een emoji, waardoor je er alleen maar op hoeft te tikken.
Contacten noemen in chatberichten
In de nieuwe betaversie van WhatsApp wordt ook het noemen van contacten getest. Dit is bijvoorbeeld handig in een groepsgesprek. Om een contact te vermelden, moet je gebruikmaken van een apenstaartje. WhatsApp maakt (nog) geen gebruik van gebruikersnamen, waardoor je achter het apenstaartje de contactnaam moet gebruiken die jij zelf in je adressenlijst ingevoerd hebt.
Tot slot lijkt het erop dat je straks in WhatsApp direct een gesproken bericht achter kunt laten zodra hij of zij een oproep afgewezen heeft. Rechtsonder staat namelijk een nieuwe knop voor Voice Message, naast de knop om het contact opnieuw te bellen.
Voor WhatsApp komt er bovendien goed nieuws wat betreft telefoongesprekken, want met iOS 10 stelt Apple de Telefoon-app open voor allerlei VoIP-apps, zoals Skype en WhatsApp. Daardoor zien telefoongesprekken in deze apps eruit als een standaard inkomende oproep in plaats van een simpel pushbericht.




14 reacties
Gaetan
Ik wil geen grotere emoji. Ik wil GIFs, net zoals in Telegram!! Domme Whatsapp. Jammer dat iedereen die ik ken nog steeds gebruik maakt van WA…
Ties
@Gaetan: Dat staat er toch ook? Gif’s? Trouwens, met Whatsapp kun je nog steeds meer dan met Telegram.
Davey
Leuk hoor al die nieuwe functies. Maar één ding ontbreekt er nog steeds. Een Apple Watch App! Duurt ondertussen toch wel erg lang.
Apple
Ik vind dat ze Apple na-apen
Remmelt
Dit werkte al een tijd voor ❤️(Hartje).
Sido
Op whatsapp kan je al een grotere doen, als je het ❤️ stuurt wordt hij groter en gaat hij kloppen
Sandra
O ja? Standalone chatten zonder actieve iPhone ernaast op je Mac/iPad waarbij het ten koste gaat van accu & dataverbruik van de iPhone? Nee. Zolang dat er niet is, is het toch 11-13 voor Telegram.
Almer
@Apple: Android, ze apen Android na. Android kwam er als eerste mee met Elo (nieuwe berichten app)
Ryan
wauw. en dit heb je echt nodig…..(dus niet)
Goof
Ik weet dat kinderen van 3-7 een deel van de user base zijn, maar je hebt toch ook nog wel klanten van andere leeftijden
Ferry
Serieus? Waarom is Emoji zo’n ontzettend ding? Is dat niet alleen voor meisjes en kleine kindjes? Superkinderachtige meuk vind ik het.
Ook hoe een enorme groep volwassen mannen helemaal aap gaat wanneer ze op WWDC auto-emoji’s aankondigen….tamelijk sneu wel.
Robin
Kan je met whatsapp bots gebruiken, dikgedrukte, cursieve teksten sturen, 5000 mensen in de groep zetten, nu al gifs versturen en al mensen vinden met @gebruikersnaam ??? Lijkt mij van niet 😋
Gaetan
Staat er wel. Maar als je een beetje verder leest in het aangeduide artikel zal je lezen dat WA een link vertaalt naar een gif afbeelding. In Telegram typ je gewoon @gif en dan kan je beginnen zoeken IN de Telegram app naar gifs en meteen versturen. Niet zo omslachtig zoals WA het gaat proberen…
WA is een degelijke app maar loopt ondanks de megalomane eigenaar nog steeds achter op Telegram qua gebruiksgemak…
Rowan
@Robin: Bots: Nee
Dikgedrukt: Ja, met *tekst*
Cursief: Ja, met _tekst_
5000 mensen in de groep: nog niet, komt er aan
Gifs: nog niet, komt er aan
@-tagging: nog niet, komt er aan.
Desalniettermin loopt WhatsApp inderdaad achter op concurrenten wat mij betreft, echter snap ik ook een klein beetje dat zij veel voorzichtiger moeten zijn met nieuwe functionaliteiten aangezien zij een gigantische userbase hebben en een heel scala aan devices ondersteunen waar de functies op moeten werken.