Voor het eerst betaalde Nederlands boeken in iBookstore

Voor het eerst betaalde Nederlands boeken in iBookstore

In de iBookstore zijn voor het eerst Nederlandse boeken en betaalde boeken te vinden. Eén boek is er al wel: Rechteloos van David Baldacci. Ook zijn er Duitse en Engelse boeken verkrijgbaar, maar het aanbod is nog beperkt.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl - · Laatst bijgewerkt:

rechteloos-baldacciOp iPhoneclub vertelden we eerder vanavond dat de voorwaarden van iTunes zijn gewijzigd. We noemden daarbij ook het verschijnen van lokale boeken in de Zwitserse iBookstore. In de Nederlandse iBookstore blijkt echter ook iets veranderd: er zijn voor het eerst betaalde boeken te vinden. Niet langer zit je vast aan de sprookjes van Grimm en boeken uit de vorige eeuw zoals ‘Alleen op de Wereld’, je kunt ook de geautoriseerde biografie van Steve Jobs in pre-order bestellen en boeken van bestsellerauteurs als Stephen King en Dan Brown aanschaffen.


Erg veel keuze is er nog niet en als je zoekt op een Nederlandse auteur zoals Simone van der Vlugt vind je voorlopig alleen Duitstalige boeken. Zoek je een boek van Kluun, dan kun je de Engelstalige ‘The Widower’ lezen voor €9,99. En grote namen zoals Harry Mulisch zijn helemaal nog niet te vinden. Toch zijn er ook al wel een paar Nederlandstalige boeken te vinden, zoals Rechteloos van David Baldacci. Je moet de iBookstore-app installeren om de boeken te kunnen zien.

walter-isaacson-biografie-steve-jobs

Update: In iTunes Connect, het back-endsysteem voor ontwikkelaars, is te zien in welke nieuwe landen de iBookstore beschikbaar komt. Hieronder vallen Nederland, België, Oostenrijk, Denemarken, Finland, Griekenland, Italië, Polen, Portugal, Zwitserland enzovoort. In totaal gaat het om 25 Europese landen.

ibookstore-betaalde-boeken

Meer info: iPhoneclub

Reacties: 9 reacties

  1. Na film deze boeken! Het begint er op te lijken dat we in NL een volwaardige iTunes store krijgen!

    NL uitgevers en productiemaatschappijen krijgen door dat meedoen de piraterij kan verminderen.

  2. jammer dat het prijsverschil zo klein is met de papieren versie, (bij Bol € 19.95). Als de prijs ongeveer de helft is van de papieren versie dan zal er meer animo voor zijn.

  3. Zag dat de thriller De Onthoofde Stad van Hans Mantel (bestverkocht Nederlands eBook van 2011) er nu ook te krijgen is. 0,99 euro, dat is zelfs nog goedkoper dan bij Bol….;-)

  4. Origineel geplaatst door Dennis
    jammer dat het prijsverschil zo klein is met de papieren versie, (bij Bol € 19.95). Als de prijs ongeveer de helft is van de papieren versie dan zal er meer animo voor zijn.

    True, maar dat gaat niet (snel) gebeuren. Kijk naar de Amazon Kindle store. Daar zijn de populaire titels zelfs voor de Kindle soms zelfs duurder. Maf maar waar.

  5. Zie soms belachelijk hoge prijzen. Scheelt soms maar 2 euro met een boek uit de winkel. Let’s have a closer look;

    – Ze hoeven hem niet te drukken
    – Ze verbruiken geen inkt of papier
    – Ze hoeven hem niet te vervoeren

    Schandalig.

  6. Origineel geplaatst door Guillaume
    Zie soms belachelijk hoge prijzen. Scheelt soms maar 2 euro met een boek uit de winkel. Let’s have a closer look;- Ze hoeven hem niet te drukken- Ze verbruiken geen inkt of papier- Ze hoeven hem niet te vervoerenSchandalig.

    Helaas werkt het niet zo dat kostenbesparingen worden doorbelasten aan de consument. Men is van mening dat een boek een bepaalde waarde heeft en volgens mij is het in NL zelfs geregeld dat er een maximum- en minumumprijs is vastgesteld.

  7. @Flieps:

    Klopt Flieps. Laatst was er een bedrijf in het nieuws die het wist te omzeilen, doch van de eci begrijp ik een bepaalde tijd moet zitten tussen verschijnen en een eventuele prijsverlaging, ik dacht een half jaar, doch weet dat niet zeker. Tot die tijd zit er normaal gesproken een vaste boekenprijs op. Om de papieren versie niet de nek om te draaien en uiteraard om de uitgever/schrijver/boekwinkel een boterham met beleg te gunnen zal vermoedelijk het verschil tussen ebook en papieren versie klein blijven. Bij zgn pulp lectuur zal anders het maken -misschien beter voor milieu?- papieren versie voorbij zijn. Ook bij mij staan genoeg boeken in de kast die eigenlijk prima op ebook hadden gekund, maar er staan ook genoeg die ik graag met mooie kaft in de papieren versie heb staan.

  8. Welke app moet ik downloaden op mijn Ipad 2? Ibookstore ? Ik kan dat niet zo direct vinden

  9. @Regine:

    De app heet iBooks