Apple gaat ‘moederschip’ bouwen in Cupertino
Twee dagen geleden hield Steve Jobs een speech die voor hem misschien nog wel belangrijker was dan de presentatie van iOS 5. De hoge pief van Apple presenteerde de plannen voor een nieuw Apple-hoofdkantoor in Cupertino. Die moet werkgelegenheid bieden aan 12.000 werknemers, zal enkel gebruik maken van gebogen glas en zal groene energie als voornaamste energiebron hebben. Bovendien wordt de omgeving er ook nog mooier op, voegde Jobs toe. Nu is bekend dat het gebouw er komt. Burgemeester Gilbert Wong maakte bekend dat gemeente Cupertino ‘het moederschip’ geen strobreed in de weg zal leggen.
In de presentatie van dinsdag stak Jobs niet onder stoelen of banken dat hij gehecht is aan Cupertino. Hij haalde een moment aan uit zijn eerste baantje bij Hewlett-Packard waarin hij oog in oog kwam te staan met het gebied. Ook vertelt hij over de huidige verpaupering van het gebied die wordt tegengegaan als Apple het nieuwe hoofdkantoor in 2015 af heeft. Het wordt een groen complex met meer bomen en natuur dan er nu aanwezig is. Apple gaat nadrukkelijk niét de hoogte in bouwen en parkeren gebeurt ondergronds.
Het meest bijzondere aspect van de presentatie is misschien wel dat Apple de huidige kantoren naast ‘het moederschip’ gewoon behoudt.
In de onderstaande video licht burgemeester Wong toe waarom hij Apple’s hoofdkantoor met open armen ontvangt.
Via 9to5mac
Apple
Apple is het bedrijf achter de iPhone, iPad, Mac, Apple Watch en de andere mooie producten die we op iCulture bespreken, maar ook de vele diensten zoals de App Store, Apple Music, Apple Pay, iCloud en meer. Lees meer over Apple's CEO Tim Cook en de andere Apple-topmensen, hoe je contact opneemt met Apple Support en de Apple Stores in Nederland en België.
42 reacties
Vincent
Dit Ãs een moederschip. Maar dan met vriendelijke aliens
Rik
Net als veel apparaten van Apple is dit ook weer een architectisch hoogstandje!
Geza
Het grote oog bereid zich uit om alle informatie te verzamelen en om de wereld te domineren. Haha. Zo komt die foto een beetje over. Lekker busy Apple!
Nou geef mij maar het nieuwe besturings systeem voor mijn Eye-phone hoor!
kirvis
Goede presentatie, maar duidelijk minder grondig voorbereid dan de keynote. Kan ook komen door de soms knullige vragen van de raad.
Had iig wel het gevoel dat de raad niet het idee had heel veel protest aan te kunnen tekenen.
Chris
Ahha, dat was die bestelling voor gebogen glas. En wij maar denken dat het voor de nieuwe iphone was.
Dit is wel enorm vet hoor. Ik studeer vastgoed en makelaardij, maar dit heb ik nog nooit gezien!
theo
Inderdaad een mooi ruimteschip! Als het af is, mogen de Apple-dicipelen allemaal naar binnen, en zal profeet Jobs het -als de wereld vol Windows-ellende vergaat- op 21 december 2012 doen opstijgen.
Jasper
Daar wil iedereen toch werken?!?!
Elevator
Het nieuws verschijnt telkens wel laat op iPhoneclub zeg
jorne Antoni
ja wat @Rik: zegt
gadgetman
beem me up steve
Bert
WAUW!
Mick
En wij maar denken dat die glassnijmachines voor de nieuwe iPhones waren…
Bram Groenveld
@Mick – Inderdaad 😛
Ben nu 1ste filmpje aan het kijken, zon gemeentelid, “Do we also get a free Wi-Fi?” XD
Peter
Meer het gevoel dat die rechter naar Steve moet luisteren dan anders om! Zelfs dit weten ze goed neer te zetten in een presentatie, hoewel het natuurlijk ook retegaaf is.
koen
Steve ziet er slecht uit 🙁
Rob
Die presentatie lijkt verdacht veel op de ipad2 presentatie.
Rob
@Peter: Welke rechter?
Mac
@Peter: Het is geen rechtbank. Gewoon de gemeenteraad ofzo.
Ericc
Bekijk vooral ook die andere video van de persconferentie eens. Die burgermeester van Cupertino komt niet over als een burgermeester. Hij kan niet speechen, ehhhhht iedere 5 woorden en zijn antwoorden op vragen van de pers klinken meer als een 14 jarige Apple fanboy dan als iemand die vanuit een zekere neutraliteit en zakelijke afstandelijkheid de belangen van zijn woonplaats moet verdedigen. Niettemin een prachtig project waar je onmogelijk nee tegen kunt zeggen natuurlijk.
axestream
Ik denk dat iOS 5 even voorrang had (en terecht).
bart
idd, hij praat traag, ik bedoel het is niet de Steve die we gewoon zijn
borgqueenx
haha geweldig 😛
HaXtro
FF kijken of ik het in Google maps kan vinden, puur door naar het filmpje te kijken, en het lukte 😀 http://tinyurl.com/6k5ny43
misterrr
fail!! voor gratis wifi vragen en dan ook nog door gaan als steve haar dist.
en waarom hebben al die Aziaten hun voornaam veranderd :p
Erelid
Hoe gaat het met Steve zelf? Hij is zo mager.
Peter1965
Steve heeft de gemeenteraad van Cupertino duidelijk in z’n zak! Zoiets zie ik in Nederland niet snel gebeuren. Eerder het tegenovergestelde. Achterdocht, enzo.
Ronald
Geen stad raakt graag z’n grootste werkgever en dus belastingbetaler kwijt. Als dat ook nog eens het sterkste merk ter wereld is van onze huidige tijd dan snap ik wel dat de rode loper uitgaat voor Mr Jobs. Hierin zijn ze echter doorgeslagen en gaat het fanboyism te ver. Ze vragen nota bene om gratis wifi en een Apple Store. En wat die burgemeester vervolgens doet met z’n iPad 2 is echt tenenkrommend slecht.
Het ambitieuze plan van Apple voor dit ruimteschip vind ik schitterend.
vagax
Ik schrok zelf ook toen ik Steve zo mager zag. Et ziet er slecht uit.
Djico
Je hoort Steve denken: wat onprofessioneel..
Don_Grigori
Dit was allang rond en dit is enkel formaliteit
De burgemeester verdient hier goed aan
nibs
Looks a super building , what is funny is the video from the mayor the day after , shows how powerfull companies like apple are in the us , as they will bend over backwards to make steves new campus real , dont think that would work here in europe ,will be nice to see the space ship when its finnished
axestream
@nibs: Ik denk dat het er in Zuid-Europa en Oost-Europa niet veel anders aan toe zou gaan en in de rest van Europa gebeuren vinden dit soort zaken achter gesloten deuren plaats.
Zo’n campus is alleen maar goed voor Cupertino. Erger zou het zijn als Apple iets gedaan had als Nokia in Finland deed…of wacht, dat doet men in de rest van Europa wél, alleen huren ze externe krachten in die niks anders doen dan druk uit oefenen op de politiek en noemen ze het “lobbyen”.
Sezgin
Steve wordt nog steeds behandeld voor alvleesklierkanker bij een gespecialiseerde instituut voor kanker bij Stanford Center.
Laten we hopen dat het uiteindelijk goed zal lopen.
Jeroen
Is dit dan niet de reden waarom een fabriek voor gebogen glas hebben aangeschaft? Of zijn er nog steeds plannen voor een iPhone met een gebogen scherm?
Lars
OMG Steve ziet er echt heel erg slecht uit. Hij is zichzelf niet.
Dat gebouw is echt mooi.
Nick
Wat wil je toch belangrijk doen in het engels iedere keer. Zo zielig…
Yoeri
Hoop voor de toekomstige werknemer dat daar rolbanden of zoiets zijn. Als je daar van de ene kant naar het andere moet ben je een halfuur onderweg !!
Daejji
@Nick: Euh..misschien is het geen Nederlander?? Maak je je druk om man?
Alfred
Je kunt wel merken dat ik gisteren niet goed wakker was. Ik realiseer me ineens dat dit gebouw geen spaceship is, maar de ultieme “Infinity Loop” !!!
distrax
Dat wou ik net zeggen, Steve ziet er slecht uit,
”Steve je moet dat gebouw aankondigen, owja fuck”
gisteren dikke party gehad, staat die daar met een hangover.
max
Hoe kan ik dat ik geen fotos meer kan zien op mijn ipod??? Met de ipc app? Ipod touch 4g ios 4.3.3 heb ik;)!
Joey
@theo:
Wordt lastig… Het is pas klaar in 2015!