‘AT&T betaalt Apple maandelijks $18 per iPhone’

Volgens een berekening van Gene Munster betaalt AT&T maandelijks 18 dollar per iPhone-abonnee aan Apple. Apple heeft er daarom veel belang bij om iPhones op het AT&T-netwerk te houden.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

Gene MunsterDe financiële details tussen AT&T en Apple zijn nog steeds niet bekendgemaakt, maar een analist denkt dat het totale bedrag meer is dan de winkelprijs van een iPhone. Met de 250.000 iPhones die unlocked worden gebruikt, loopt Apple behoorlijk wat geld mis. Piper Jaffray’s Gene Munster schat in dat Apple per verkochte iPhone ongeveer $18 per maand van AT&T krijgt. In juli dacht Munster nog dat het om ongeveer $11 per toestel en $3 per nieuwe AT&T-abonnee zou gaan.


Munster neemt de 1,4 miljoen iPhones die Apple heeft verkocht sinds de lancering, trekt daar de 250.000 iPhones vanaf waar geen abonnement bij is afgesloten en houdt dan 1,15 miljoen toestellen over. Aan de hand van de $118 miljoen aan iPhone-gerelateerde inkomsten die Apple in het vierde fiscale kwartaal heeft gemaakt, komt hij dan op een bedrag uit per iPhone per maand: 18 dollar.

De berekening is niet erg exact, want de iPhones die al in juni en juli zijn verkocht hebben meer geld opgeleverd dan de iPhones die pas na de prijsverlaging in september zijn gekocht. Tijdens de looptijd van het contract zal AT&T dus ongeveer $430 per iPhone-abonnee aan Apple betalen. Trek je de productiekosten, die iSuppli heeft uitgerekend er vanaf, dan hou je ongeveer $565 winst per iPhone over. Apple moet daar nog wel de R&D-kosten van betalen, maar hoe dan ook: Apple heeft er een zeer groot belang bij om te zorgen dat iPhone-kopers op het AT&T-netwerk blijven. Toch kun je de zaak ook nog op een andere manier bekijken: de mogelijkheid om een iPhone te unlocken levert Apple een hoop extra toestelverkopen op, waar ze zelfs na verkoop nog wat extra inkomsten op maken: bijvoorbeeld via de Wi-Fi Music Store.

Reacties: 1 reacties

  1. Helemaal mee eens, ze verdienen misschien niet net zoveel als ze zouden willen (wie wel?) aan een unlocked phone maar het is beter dan niks. Gezien hoeveel iphones er nu buiten de VS te koop zijn. Moet een flink percentage van die iPhones naar het buitenland zijn gegaan -> waar helemaal geen AT&T is. Dit is enkel winst voor Apple.

    Ja bnkort zijn er 3 of 4 andere landen die dan ook (eindelijk) de iPhone hebben, maar dat is nog steeds 0 naast de rest van de hele wereld! Alle mensen van landen waar de iphone voorlopig niet uitkomt en die voor buiten de VS een iPhone hebben gekocht hebben gratis en voor niks de kas van Apple gespekt.

    Trouwens, ikzelf had geen iPhone gekocht als ik een of ander belachelijk 2-jarig contract had moeten afsluiten zoals in DLD, ik weet zeker dat er meer mensen zo over denken. Stel je voor, de iphone LOCKED… je kunt de kaart niet wisselen als je in het buitenland zit. Je hebt nooit belminuten over met 1,5h bellen per maand en je mag voor dat privilege 50 eur per maand ophoesten gedurende 2 jaar (terwijl de iPhone 2 dan alweer beschikbaar is)