Facebook probeert je terug te krijgen met testnotificatie
Facebook kijkt op het moment naar nieuwe notificaties op de iPhone, die je proberen over te halen om een nieuwe bericht te plaatsen. Dit ontdekte Spark Captial’s Bijan Sabet toen hij de notificatie ontving. Facebook vertelt aan Mashable dat het gaat om een kleine test, waardoor het nog onduidelijk is of het bericht standaard door Facebook verzonden zal worden.
Dit is niet de eerste keer dat Facebook een pushnotificatie verstuurt die niet bij iedereen in goede aarde valt: eerder werden er nog berichten verstuurd als een vriend Facebook Messenger heeft geïnstalleerd, om je te overtuigen hetzelfde te doen. De Android-versie van Facebook verstuurt zelfs berichten om je over te halen de laatste update te installeren.
Gaat Facebook de nieuwe notificatie gebruiken, dan is het nog de vraag hoe vaak hij voorbij zal komen. Een dagelijkse herinnering kan storend zijn, maar Facebook kan natuurlijk ook pas na drie maanden inactiviteit een bericht verzenden. Uiteraard zijn berichten om je terug te halen naar een sociaal netwerk niks nieuws, maar ze worden normaal gesproken via e-mail verstuurd. Daarnaast is het nog de vraag hoe inactief de ontvangers van dit bericht eigenlijk zijn.
Downloaden: Facebook (gratis, universeel, iOS 5.0+)
Facebook is (van moederbedrijf Meta) 's werelds grootste sociale netwerk, met apps voor de iPhone, iPad en desktop. Met diverse tips en gidsen helpen we je op weg om meer uit het sociale netwerk te halen, hoe je je privacy op Facebook kan verbeteren en meer. Wil je stoppen met Facebook, dan lees je hier ook hoe je Facebook kan verwijderen en je account kan opzeggen.
14 reacties
Bram Wittendorp
Ik weet dat Facebook Paginabeheer al langere tijd dit soort berichten uitstuurt. Ik krijg ze meestal nadat ik een week geen nieuw bericht heb geplaatst.
place2gadget.com
Of dit slim is betwijfel ik van Facebook, mensen worden al genoeg gestalkt met pop-ups. Vreselijk irritant!
remco
na 3 maanden inactiviteit kun je gewoon de app verwijjderen.?!
en als je er toch al meer dan dagelijks op zit is een herinering om op facebook te komen niet nodig..
Rick de groot
Pfff facebook moet eens stoppen met die k u t regels en afknijpen. als je iets plaats op je wall dan bereik je maar max 30% van je vrienden.
Kurt
Hoop niet dat ze dat gaan doen. Ik haat apps die berichten sturen om aandacht te krijgen. Ik zal zelf wel beslissen wanneer ik een app wil openen.
feb74
Ach ja….gewoon geen Facebook gebruiken is toch de beste oplossing? Ga je gewoon eens echt op bezoek bij je vrienden. Ook leuk toch?
lxz
Ik kreeg vandaag al een popup dat een vriend van mij jarig is vandaag en de ’tip’ dat ik ‘m een bericht kan sturen
Vincent
Nog even en ik zet alle notificaties uit van Facebook. Zou dit enorm storend vinden, net als die notificaties wanneer een vriend Facebook Messenger gebruikt, of als vrienden van vrienden op berichten reageren, waar ik ook op gereageerd heb (en ken die anderen niet en hoef niet op de hoogte gehouden worden van hun reacties).
Ik bekijk Facebook zo nu en dan, maar ben verder zo min mogelijk actief qua posten, reageren en liken.
Haagse 5
En je push-notificaties die WEL nuttig zijn, als er iemand gereageerd heeft op je status-update, maar niet werkend kunnen krijgen. Krijg helemaal geen push meer als mensen reageren bij mij, terwijl wel alles aanstaat, zowel in de app als in iphone instellingen. Maar wel al die vreselijk irritante spel en kalender dingen sturen. En wat hierboven ook al genoemd werd: Heel veel updates van vrienden niet binnen krijgen in je timeline.. Leuk hoor dat Facebook bepaald wat ik wel en niet zie, maar ben niet voor niets vrienden met de mensen in mijn lijst…:(
Jan De Belser
Zet die meldingen dan af in het berichtencentrum als je ze niet wil.
Simone
Facebook stuurt mij al zeker 4 maanden elke week een bericht dat ik getagd ben in 2 foto’s, die daarna niet terug te vinden zijn, en status update berichten van vrienden die niet in mijn close friends staan. Ik ben bijna niet actief op dit account, en bij mijn wel druk bezochte account krijg ik dan ook geen vreemde meldingen.
Bubbly
Oh shit ja, ik krijg elke week spam over mijn pagina’s waar ik niets mee doe. Moeten ze vooral de spam vermeerderen, krijgen ze het vanzelf op hun bord.
Mafkaan
Heb op een achteraf pc mail programma draaien dar Emils van fb afvangt en rechtstreeks doorverwijst naar de prullenmand. Al vorens mijn iPhone mail binnenkrijgt. Of zou dit al afvangen op de server als dat mogelijk was. Fb zou Blacklisted moeten worden als spammer. Instellingen zijn zo ontzettend verdekt opgesteld dat je een Tom Tom nodig hebt voor diverse functies aan of uit te zetten. Zucht
Marco
Ik krijg al tijden (maanden) geen Facebook notificaties meer. Wel tekstueel, maar mijn iPhone 4S geeft er geen geluid meer bij. Ook erg irritant.