Disney-game Hidden Objects wekt irritatie door geldlust

De Disney-game Hidden Objects: Gardens of Time blijkt sinds de laatste update alleen speelbaar als je flink investeert in virtuele goudstaven.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

hidden objectsVeel iPhone-games maken tegenwoordig gebruik van in-app aankopen om extra geld te verdienen. Het blijkt een succesvol model, want met een freemium game zorg je voor veel downloads en heb je alle mogelijkheden om spelers te verleiden om wat virtuele spullen aan te schaffen. Maar je kunt ook te ver gaan. De game Hidden Objects: Gardens of Time van Disney bleek na een recente update eind april onspeelbaar geworden.


Het energielevel dat je nodig hebt om de game te spelen halveerde van 60 naar 30, waardoor spelers gedwongen werden om virtuele goudstaven met een waarde tot €79,99 aan te schaffen. Hidden Objects: Gardens of Time was aanvankelijk alleen op Facebook te spelen en verscheen in december op iOS. Het is een hidden object-game, dus je moet in afbeeldingen gaan zoeken waar bepaalde objecten verstopt zijn. De game speelt zich af bij de Egyptische piramides, de Chinese muur, de haven van Sydney en de Eiffeltoren. Je kunt extra goudstaven kopen, maar je kunt ze ook verdienen door een abonnement te nemen bij Netflix of een cadeaumandje voor moederdag aan te schaffen. Dit zijn fysieke aankopen, die je vanuit de app kunt doen. Opvallend is dat de game van de vaak kritische Nederlanders nog steeds een erg hoge waardering krijgt in de App Store: 4,5 sterren (ruim 900 waarderingen). De laatste update heeft daar niets aan veranderd. Maar in de Amerikaanse App Store is de stemming heel anders: daar overheersen recent de 1-sterrenwaarderingen met teksten als “Waar is je ethiek?” en “Schande!”. Een schandaal zoals rond Smurf’s Village zal het niet snel worden, omdat Hidden Objects een iets ouder publiek trekt.

Downloaden: Hidden Objects: Gardens of Time (gratis, met in-app aankopen)

Reacties: 4 reacties

  1. Ach…er zijn alternatieven zat. Zodra er bij een game in app purchases staan vermeld, haak ik af.

  2. Tot nu haak ik ook altijd af bij apps met inapp aankopen, maar het wordt wel steeds moeilijker want echt iedere app begint er zowat mee.
    Ik betaal liever 10 euro voor een app die gewoon werkt of speelbaar is dan steeds dingen erbij moet aanschaffen.

  3. Apple zou hier iets aan kunnen doen, een maximum bedrag aan in app aankopen zou helpen.

  4. Dit is alweer een spel van een grote uitgever die het Freemium + noodzakelijke IAP’s model heeft ontdekt.

    Ik háát hartstochtelijk alle spellen die zogenaamd (tijdelijk) gratis zijn. De kunst voor de ontwikkelaar is om de speler vooraf de indruk te geven dat het spelen ook kan/leuk is zonder de IAP’s. Dus na enkele uren wordt je geconfronteerd met de gratis variant: het verdienen van de noodzakelijke hartjes/muntstukken/tickets/dollars/boosts gaat veel te traag waardoor je óf te snel af gaat, óf enorm lang moet wachten.

    Veel mensen kunnen de drang niet weerstaan om een spel waar je al veel tijd in heb zitten op te geven, waardoor plotseling tóch gekozen moet worden voor de IAP’s.

    Jammer dat er geen varianten zijn waar je gewoon eerlijk vooraf betaalt voor de game en niet beperkt wordt in de mogelijkheden of ‘gedwongen’ wordt om extra’s te kopen.

    Ik heb geen problemen met spellen die zichzelf duidelijk als ‘Lite’ aanprijzen: dan weet je dat je de rest kan inlokken door een IAP.

    Of wat dacht je van al die ‘sterk afgeprijsde’ camera apps tegenwoordig? Al snel blijkt dat je slechts 15% van de app te hebben gekregen en je de rest via IAP’s alsnog mag kopen.

    Ik hoop dat Apple een categorie ‘Freemium, IAP’s required’ toevoegt aan de AppStore (of in ieder geval meer informatie geeft over de beschikbare IAP’s)