Tijdzonebug Google Calendar in iOS 8 opgelost
Een hardnekkige tijdzonebug – ook wel bekend als de GMT-bug – in Apple’s Agenda-app lijkt eindelijk te zijn opgelost. De GMT-bug zorgde ervoor dat afspraken gemaakt met Google Calendar in de verkeerde tijdzone werden gesynchroniseerd, waardoor ze op een verkeerd tijdstip in je agenda kwamen te staan. Meerdere iPhone-gebruikers melden echter dat het probleem sinds vannacht is verholpen. Het lijkt er op dat de tijdzonebug aan de serverkant is aangepakt.
Omdat de problemen met tijden speelden in de Agenda-app van iOS 8 bij het gebruik van Google Calendar, is het onduidelijk wie nou precies voor problemen zorgde. Google en Apple hebben beide niks over de bug gemeld, ondanks de vele klachten op supportfora.
De agendatijden worden sinds vannacht bij meerdere gebruikers correct getoond. Een groot aantal van deze gebruikers lijkt het vorige week verschenen iOS 8.1.3 te draaien, maar bij sommigen werkt de agenda ook correct op eerdere iOS 8-versies. Het lijkt er daarom op dat de laatste iOS 8-update niet iets te maken heeft met de oplossing. Apple noemde de agendaproblemen ook niet in de update-informatie.
Via MacRumors.
12 reacties
Frank
Ik zie nog steeds overal GMT staan….
Mike
@Frank: Je moet de oude aanpassen en bij de nieuwe komt er bij mij geen GMT meer te staan 🙂
PBP
Beetje omslachtig als ik nu alle toekomstige agendapunten alsnog zelf moet gaan aanpassen. Maar een halve fix dus..
Cassandra
Eindelijk!!!!
Heel blij 🙂
Frank
@Mike: Bedankt! Heb ik wat te doen 🙂
rolf
De fix is dat het niet meer gebeurt, omdat jij het agendapunt al erin hebt is het toch logisch dat hij dat niet aanpast, voor hetzelfde geld wil je dit echt zo?
PBP
Als ik een andere agenda app gebruik toont hij het wel goed (ook voor de ‘fix’).
rolf
Het gaat ook om de standaard kalender app, dus niet van toepassing op je andere app lijkt me
fred
toch mis ik nog steeds week nummers daarom gebruik ik een andere
King Ding3ling
@fred: Weeknummers kan je gewoon aanzetten bij je instellingen van Mail, Contacten, Agenda. Bij het kopje Agenda onderaan staat weeknummers
Hot12345
Thnx for the tip!!!!!!!!!
Wist niet dat dit kon.. Daarom gebruikte ik een ander kalender app.
fred verbij
@King Ding3ling: super bedankt voor de tip