Nest wil nog meer slimme apparaten voor thuis maken
Nest heeft al drie intelligente producten op de markt, maar onderzoekt de mogelijkheden om zich op nog meer terreinen te begeven. Er zijn nog allerlei apparaten die een stuk slimmer kunnen zijn, zo laat Lionel Paillet, de directeur van Nest Europa, weten aan NU.nl. Vooral de categorieën witgoed en verlichting zouden volgens Paillet een stuk slimmer kunnen worden.
Softwarematige oplossingen met Nest
Nest doet momenteel onderzoek naar de mogelijkheden op bijvoorbeeld de witgoedmarkt. Denk bijvoorbeeld aan slimme koelkasten en wasmachines. Hoewel het aanbod van intelligente wasmachines toeneemt, kan het volgens het zusterbedrijf van Google nog een stuk slimmer. Zo is er volgens Paillet geen manier om alle apparaten in een energiebesparende modus te zetten als je niet thuis bent. Dit is iets wat het bedrijf zou willen realiseren.
Ook de verlichting kan volgens Nest een stuk intelligenter, want het bedrijf merkt op dat veel nog hetzelfde werkt en er hetzelfde uitziet als voorheen. Er zijn niet altijd per se hardwarematig oplossingen vereist, want ook met software kan dit opgelost worden, zo meldt Paillet. Overigens werkt Nest wel bijvoorbeeld samen met Philips Hue-lampen.
Momenteel heeft Nest drie slimme apparaten voor in huis: een thermostaat, een beveiligingscamera en een rookmelder. Het bedrijf heeft echter nog drie nieuwe producten klaarliggen, maar brengt deze nog niet op de markt. Het is bovendien de vraag of de Nederlander wel zit te wachten op al die apparaten, want uit marktonderzoek bleek eerder al dat slimme huishoudelijke apparaten in Nederland niet bepaald populair zijn.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- WiZ komt met HDMI Sync Box voor synchroniseren van lampen met je tv: wat is het verschil met Hue? (29-04)
- Google stopt met Nest-thermostaten in Europa, oudere modellen alleen nog lokaal te bedienen (28-04)
- Tweede generatie Arlo-camera's krijgt ondersteuning voor HomeKit (maar mist een belangrijke functie) (25-04)
- Nanoleaf Pegboard Desk Dock: slimme verlichting én organisatie voor je bureau (16-04)
- Beats heeft nu ook eigen oplaadkabels: nuttige toevoeging of niet? (15-04)
Nest, de thermostaat die uw modulerende ketel aanstuurt als een on/off ketel. Ik noem dat op z’n minst misleiding!
Dan beter Honeywells Home evo systeem. Per ruimte warmtevraag obv temperatuur in die ruimte modulerend te regelen.
Eneh met app ook op afstand en ITTT te regelen. Bye Nest!
Als Philips eens met sensoren op de markt zou komen (aanwezigheidsdetectie en lichtintensiteitsmeting) zou dat al veel schelen, in mijn geval zou ik dan mijn Hue lampen al veel efficiënter in kunnen zetten (en tevens mijn gordijnen en rolluiken beter kunnen regelen).
Wasmachines? Hooguit sensoren die de data beschikbaar stellen, zodat je efficiënter kunt beladen, maar ik zie sowieso niet zoveel in app gestuurde apparaten die toch menselijke “input” moeten hebben zoals koffiezetters en wasmachines .
Het grote probleem is, dat veel apparatuur (vooral die met een app) de data onvoldoende vrijgeven in je eigen omgeving (huisnetwerk) zodat die te gebruiken is voor andere apparatuur, en die het wel doen? Onbruikbaar voor leken … Dáár zit de grote bottleneck voor verregaande acceptatie van “IOT”
Verder on topic, nest gaat hier verder op haar eigen weg, en probeert iedereen in haar eigen hokje te houden (net als velen helaas).
Eerder “slim”. De Nest is zo dom als ’t maar zijn kan.
Lampen op afstand aan en weer uit kunnen doen zou wel een optie zijn die ik zou willen hebben. Zullen vast oplossingen voor zijn op de markt maar om even on-topic te blijven, uitgaand van de Nest Thermostaat die ik nu een jaartje heb. Dat werkt inbraak tegen volgens mij. Nu zet ik een schemerlamp met een klok op de slaapkamer die eventjes nadat alles beneden uit gegaan is via een klok een half uurtje gaat branden alsof “iemand naar bed gaat” (dit niet verder vertellen)
Verder “slimme” huishoudelijke apparatuur kan ik zo 123 niet verzinnen. Want in alles moet je toch eerst wat instoppen zoals bv een koffiepad in je Senseo apparaat, of iets in de oven voordat je dit op afstand kunt starten zodra het klaar is als je thuis komt. Hooguit voorverwarmen…
Koelkast en vriezer zijn volgens mij al “slim”. Want als de buitentemperatuur buiten de kast laag is hoeft de koel of vrieskast minder hard te koelen/vriezen dan wanneer de buitenomgeving warm is.
@iChris74: wat dacht je van Hue? Kan allemaal.