De HelloPlant-sensor waarschuwt als je kamerplant droog staat

Met HelloPlant krijg je notificaties als je kamerplant water nodig heeft. En met een prijs van €22 is de plantsensor relatief goedkoop.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

De HelloPlant is een goedkope plantsensor die €22 kost en in de gaten houdt of je plant zich nog wel lekker voelt. De sensor stuurt notificaties als het weer tijd is om water bij te schenken of te sproeien. Zo hoef je er zelf niet aan te denken.


HelloPlant sensor

Plantsensoren met iPhone-app

Er zijn in de loop van de tijd wel meer plantsensoren geweest. Zo waren we ooit fan van de Koubachi, maar sinds dat product in handen van Gardena terechtkwam kun je ze niet meer gebruiken. Je moet nu bij Gardena een peperduur systeem (jeuj, slechts €1900 euro!) aanschaffen om de sensoren te gebruiken. Niet cool. Parrot maakte de Flower Power, maar is daar alweer een tijdje geleden mee gestopt. En ook de Parrot Pot was geen overtuigend succes en met een prijs van €150 per bloempot niet bepaald een koopje.

Misschien dat HelloPlant nu de redding biedt, al zul je er wel lang op moeten wachten. Via Kickstarter kun je meedoen aan het crowdsourcing-project waarbij je €22 per sensor betaalt. Ze worden pas in maart 2018 geleverd – als alles volgens planning verloopt.

HelloPlant plantsensor is goedkoop

De sensor werkt met een iPhone-app, waarmee je je plant een naam kan geven. Vervolgens bekijk je hoe het groeit. Je krijgt een notificatie als de aarde te droog is en of er wel genoeg licht is. De beoordeling is afhankelijk van het type plant, zodat je niet zelf hoeft na te denken. Je moet bij de aanschaf van je plant wel even kijken wat het precies is, maar daarna regelt HelloPlant alles.

HelloPlant kamerplanten

Je moet natuurlijk wel zelf water erop gooien, dus dit is geen oplossing voor als je vaak op vakantie bent. In dat geval is de eerder genoemde Parrot Pot een betere oplossing, want die heeft kleine sproeiers die de aarde nat houden.

Bekijk het project op Kickstarter. Meedoen is uiteraard op eigen risico. Bovenop de investering van €22 komen nog €5 aan verzendkosten. Meedoen voor twee stuks kost je €43 plus opnieuw €5 verzendkosten.

Reacties: 9 reacties

  1. En volgend jaar een app die je waarschuwt om je kind eten te geven. Waar is de lol gebleven om zelfstandig voor iets te zorgen.

  2. De slimme plantsensor van Xiaomi doet precies hetzelfde, is direct verkrijgbaar, en kost slechts 15 euro als je een beetje goed zoekt op de bekende Chineze websites. Let wel op dat je de internationale versie koopt omdat de Chineze versie niet buiten China werkt. De slimme plantenpot (diameter 15cm) heeft behalve app-bediening ook een lampje en geeft aan of je plantje dorst heeft of gevoed wil worden. Ook leuke gadget, voor slechts 30 euro.

  3. Heel mooi product voor een betaalbare prijs, dit ga ik zeker aanschaffen. Wat ik gek vind die ene hele euro korting op twee stuks😅
    Je moet dus met bluetooth in de buurt zijn wil je de gegevens uitlezen. Is het mogelijk om dat via wifi te doen?

  4. Ik geloof niet meer in de kickstarter-achtig-projecten. Gewoon produceren en verkopen en niet ons laten betalen en vervolgens failliet gaan of naar Noorderzon vertrekken met het vermogen. Wie herinnert zich nog dat oranje megacoole multifunctionele Coolest-koelbox, is alweer bijna ouderwets geworden.

  5. Per plant een sensor van 22 euro? Welke sukkel trapt daar nu in?

  6. Het word echt steeds gekker. Kunnen we nu zelfs al niet meer een plant onderhouden zonder hulpmiddel? Hahaha best triest…

  7. @Martijn: Ik heb ook twee stuks van de Xiaomi slimme plantensensor, helaas heb ik nog niet de instelling kunnen vinden om notificaties te ontvangen. Werkt dat bij jou wel?

  8. Origineel geplaatst door KnarF
    Per plant een sensor van 22 euro? Welke sukkel trapt daar nu in?

    Ik! Ik heb twee planten die samen behoorlijk meer waard zijn dan die 43 euro. Toch merk ik dat ik ondanks de reminder in mijn agenda vergeet water te geven als ik tijdens die reminder niet thuis ben. Dit product biedt mij echt een uitkomst.

  9. Ik heb er gelijk 2 besteld voor me bonsai boompjes.

    Origineel geplaatst door Rayvano
    Heel mooi product voor een betaalbare prijs, dit ga ik zeker aanschaffen. Wat ik gek vind die ene hele euro korting op twee stuks😅

    Je moet dus met bluetooth in de buurt zijn wil je de gegevens uitlezen. Is het mogelijk om dat via wifi te doen?

    Je kunt ze ook bestellen met een WiFi Hub, dan kun je ook notificaties ontvangen als je niet thuis bent.
    Zonder werkt het alleen met Bluetooth.