Facebook werkt aan betaalfunctie voor Messenger-app
Facebook werkt op het moment aan betaalfuncties voor de Messenger-app, waarmee het mogelijk is om “met elkaar te delen en met bedrijven te communiceren”. Dit vertelde Facebook-CEO Mark Zuckerberg tijdens de presentatie van de kwartaalcijfers. Met de nieuwe betaalfunctie kan Facebook wel eens gaan concurreren met Apple: gisteravond werd beweerd dat Apple dit najaar met een eigen betaaldienst start.
Details over Facebook’s plannen zijn echter nog schaars. Volgens Zuckerberg moet er nog veel voorwerk worden verricht en zal de functie niet gehaast worden geïmplementeerd. De betaaloptie moet goed worden uitgedacht en uitgewerkt, zodat hij over een lange termijn succesvol zal blijven.
De betaalfunctie voor Messenger komt niet zomaar uit de lucht vallen. Afgelopen maand haalde Facebook nog David Marcus in huis om het Messenger-team te leiden. Marcus was daarvoor president bij eBay’s betaaldienst Paypal. Zuckerberg’s uitspraken doen vermoeden dat er nog niet heel lang aan de nieuwe dienst wordt gewerkt. Het is daarom mogelijk dat het project pas serieus is gestart sinds de komst van Marcus.
Met de nieuwe functies richt Facebook zich op een steeds drukkere markt. Geruchten wijzen op een betaaldienst van Apple, waarmee het ook mogelijk wordt om in winkels te betalen. Ondertussen doet Google een gooi met Google Wallet en zijn er ook lokale initiatieven zoals Vodafone’s SmartPass en MyOrder van Rabobank.
Facebook is (van moederbedrijf Meta) 's werelds grootste sociale netwerk, met apps voor de iPhone, iPad en desktop. Met diverse tips en gidsen helpen we je op weg om meer uit het sociale netwerk te halen, hoe je je privacy op Facebook kan verbeteren en meer. Wil je stoppen met Facebook, dan lees je hier ook hoe je Facebook kan verwijderen en je account kan opzeggen.
8 reacties
Alexander
Waarom een betaalfunctie
Nick
Precies mijn gedachte, ik heb nergens mijn betaal gegevens of iets dergelijks bij Facebook staan en zal dat zeer zeker ook nooit doen. Dat Apple zoiets doet is logisch, als het geimplementeerd wordt in het OS kan je dan met bijv. een ING app makkelijk betalen. Bij Facebook lijkt het me dan dat je je gegevens aan hen moet verschaffen? Iemand enige info hierover?
Dirk
En zo proberen steeds meer fabrikanten,en andere bedrijven geld uit onze zakken te kloppen !
Guido
Facebook betaalfunctie lijkt me gewoon absurd… Is veel te lek als een zeef… Wie zou nu via FB willen betalen? Bah bah man
Ad
Mijn betaalgegevens zal ik nooit en te nimmer vrijgeven aan Facebook en ook niet aan Google. 2 bedrijven die mijn inziens te veel belangen hebben bij commerciële derde partijen. Bij 1 (apple) vind ik meer als genoeg.
Johan
Geen sprake van. Facebook heeft niets te maken met mijn betaalgegevens en dat wil ik zo houden.
damys4
Facebook is passé, veel om mij heen hebben hun account al opgeheven of zijn dat van plan.
Ik kap er ook mee na mijn vakantie.
Het nieuwe is eraf en voegt verder niets toe aan de kwaliteit van het leven.
Bart Ceuleers
Hadden wij Mark Zuckerberg nooit horen zeggen dat Facebook gratis is en zou blijven, ik dacht het wel hé.