Alle Apple Dev Center-diensten weer online, developers krijgen maand gratis
Apple heeft in een e-mail aan ontwikkelaars laten weten dat alle diensten van het Dev Center weer bereikbaar zijn. De afgelopen drie weken waren diverse diensten onbereikbaar na een hack. Apple beloofde het Dev Center te voorzien van verbeterde beveiliging en opende een statuspagina waarmee je de voortgang kon volgen. Eerder deze week gaf Apple nog een tussentijdse update, waarbij ze beloofden dat de resterende diensten deze week nog online zouden komen. Dat is gelukt en inmiddels lijken alle problemen voorbij: op de statuspagina staan alle lampjes op groen. Als goedmakertje krijgen alle developers een maandlang verlenging van hun abonnement.
Apple gaf ontwikkelaars waarvan het developerabonnement tussentijds zou verlopen een gratis verlenging van het abonnement. Zodoende waren ze alsnog in de gelegenheid om informatie te raadplegen of instellingen te wijzigen. iTunes Connect, waarmee ontwikkelaars apps kunnen indienen en wijzigen, bleef de hele tijd bereikbaar. Het misverstand dat het langer duurde om apps te laten goedkeuren, bleek dan ook niet waar. Wel grepen phishing-criminelen de onduidelijkheid rondom de Dev Center-hack aan om mensen over te halen hun account te resetten – uiteraard via een kwaadaardige site.
Apple
Apple is het bedrijf achter de iPhone, iPad, Mac, Apple Watch en de andere mooie producten die we op iCulture bespreken, maar ook de vele diensten zoals de App Store, Apple Music, Apple Pay, iCloud en meer. Lees meer over Apple's CEO Tim Cook en de andere Apple-topmensen, hoe je contact opneemt met Apple Support en de Apple Stores in Nederland en België.

2 reacties
Timosha
Wel goed dat Apple als compensatie het lidmaatschap in de developer programs (iOS en OS X) met één maand gratis verlengd heeft.
iFeun
Heb direct een nieuwe developer account aangevraagd omdat ik er op zat te wachten tot de site weer open ging. De wachttijd is in ieder geval langer dan de 24u die ze opgeven.