WhatsApp breidt capaciteit uit voor jaarwisseling
Ter voorbereiding op de aankomende jaarwisseling heeft WhatsApp de capaciteit van haar servers uitgebreid. Dat laat mede-oprichter Brian Acton weten. Ook staat er een team stand-by “voor het geval er toch iets gebeurt”, zo laat Acton weten. Vorig jaar sprak hij nog van de best verlopen jaarwisseling tot nu toe. Van de aankomende jaarwisseling hoopt hij dat alles net zo soepel verloopt als vorig jaar.
De afgelopen kerstdagen zorgden al tot extra drukte bij WhatsApp, maar die leidden niet problemen. Toen is de capaciteit ook al “aanzienlijk” uitgebreid, stelt de mede-oprichter. Uiteindelijk werden honderden miljoenen foto’s per dag verwerkt.
Toch moet ook rekening gehouden worden met de mobiele netwerken. Dit heeft WhatsApp helaas niet in de hand. Hoewel providers voor de jaarwisseling meestal ook extra capaciteit inschakelen, blijken deze toch nog iedere keer moeite te hebben om al het verkeer aan te kunnen. Afgelopen jaar zagen providers al een enorme groei tijdens de jaarwisseling. KPN en Vodafone registreerden toen een verdubbeling en bij T-Mobile nam het dataverkeer toe met 78 procent. De verwachting is dat deze aantallen in ieder geval geëvenaard zullen worden.
12 reacties
chippie
Ik zou liever zien dat ze wat doen aan het regelmatig crashen van de app. Bij het maken van een foto vanuit whats app crasht de app regelmatig. Op twee verschillende iphones zie ik dit gebeuren.
Zaandammer
De abonnements prijzen zijn bij de providers belachelijk hoog nou dan wil ik ook op zo een drukke moment een whatsappje kunnen sturen. Is toch geen luxe denk ik zo.
Edwin ®
Ik stuur gewoon kerst en nieuwjaarskaarten
Veronica
Ligt aan iOS zelf, in Android, Windows Phone en BBOS10 crashte hij niet.
Doe ik ieder jaar 😉
Edwin ®
@Veronica: bedankt voor de kaart
Edwin ®
Herken ik niet.
Op geen enkele iPhone in m’n omgeving trouwens. (4 t/m 5s)
De iPhone 5 heb ik na laatste update wel helemaal moeten herstellen en als nwe iPhone geconfigureerd.
Dus denk echt een Apple-issue.
Heb dat vaker gehad.
RBN
Volgens mij zijn foto’s en afbeeldingen het zelfde, soms zijn foutjes zo leuk
Richard van Zon
Natuurlijk ligt dit niet aan iOS gezien je normaal geen crashes hebt bij het maken van foto’s met Camera-app of andere apps die het maken van foto’s ondersteunen.
Het ligt aan de iOS-versie van WhatsApp. Er zit een fout in de code, waarschijnlijk memory-related.
Mark
Waarschijnlijk zal iedereen die (bij iemand) thuis zit op hun WiFi zitten om zo een stabiel mogelijk netwerk te krijgen.
Och berichtjes sturen….er blijft niks beters dan je dierbare gewoon even een bezoekje te brengen.
Bubbly
Wow… Dat is pas old school 😐
@Veronica: Nee. Als alle andere apps er geen last van hebben, dan ligt dit aan WhatsApp. Deze vergelijking gaat niet op met andere systemen omdat het een unieke bug is aan WhatsApp.
Klupido
@chippie:
Ik heb precies hetzelfde probleem man word er dood en dood simpel van! Ik snap niet dat die mensen dat niet door hebben als je de app gaat testen echt belachelijk!
Jean-Paul Horn
@RBN: Nee hoor. Een foto is altijd gemaakt met een camera. Eem afbeelding kan ook een schilderij, tekening, strip, grafiek of andere afbeelding zijn, al dan niet gemaakt door mensenhanden of een computer.