GameClub gaat Hook Champ terugbrengen
De eerste titel die gepland staat is Hook Champ, een game van Rocketcat die in 2009 voor het eerst in de App Store verscheen. Je kunt je nu al aanmelden om het te kunnen spelen. Maar er zijn veel meer games die al lang vergeten zijn, maar die leuk genoeg zijn om weer terug te brengen. GameClub is de gamesuitgever die dat gaat doen, onder andere met voormalig hoofdredacteur Eli Hodapp van TouchArcade in een leidende rol. Nu de meeste iPhone- en iPad-games gratis zijn kan het lastig voor ontwikkelaars zijn om bepaalde titels jarenlang te blijven onderhouden. Een ander probleem is dat sommige games er op de nieuwste toestellen niet meer goed uit zien of niet meer werken.
GameClub is van plan daar iets aan te gaan doen. In samenwerking met iOS-ontwikkelaars willen ze de beste games van vroeger terug brengen, met de nadruk op oude favorieten zoals Hook Champ. Dit was een populaire platformgame met mooie retro-graphics. In elk level slinger je rond door een haak te pakken. Het verscheen in 2009 voor $2,99 en verdween een paar jaar later. Als je er snel bij bent en vroeg toegang vraagt tot de beta kun je invloed hebben op de verdere ontwikkeling.
Daarnaast komen er nieuwe titels bij. GameClub roept ontwikkelaars van vergeten games op om zich te melden, zodat gezamenlijk gekeken kan worden of de game weer tot leven te wekken is. De komst van iOS 11 heeft ervoor gezorgd dat sommige oudere games opeens niet meer speelbaar waren, omdat Apple stopte met de ondersteuning van 32-bit. “We noemden het de appocalypse”, vertelt Hodapp. “In een oogwenk werd een groot aantal klassieke, goed ontvangen games onspeelbaar”. Soms waren er ook technische veranderingen, waardoor bepaalde games niet meer speelbaar waren. Er kwam ook nieuwe schermformaten en resoluties bij, die niet altijd werden ondersteund. Een spelletje dat tien jaar geleden werd verkocht voor €0,99 is lastig om te onderhouden, omdat de ontwikkelaar nauwelijks inkomsten meer heeft, maar wel €99 voor het jaarlijkse ontwikkelaarsaccount moet aftikken.
Hook Champ by @rocketcatgames first hit the App Store in late 2009, and has been unplayable on modern devices for years. It's one of the many classic mobile games that GameClub is bringing back to life. Play it now by joining our early access program at https://t.co/xa26bCYO0b pic.twitter.com/CtkPHPVnjH
— GameClub (@GameClub) March 5, 2019
GameClub is opgericht met eigen geld van de oprichters. Het plan is om de rechten te krijgen op de code, om vervolgens klassiekers weer uit te brengen. Los zouden deze games misschien niet de moeite waard zijn om weer terug te brengen, maar als je een heel pakket brengt en daar een goed betaalmodel aan koppelt, is het misschien wel haalbaar. GameClub bestaat momenteel uit Eli Hodapp, Dan Sherman en Oliver Pedersen, die vanuit New York en Kopenhagen aan de slag gaan. Ze zoeken nog medewerkers, onder andere voor marketing.
Eli Hodapp legt in een blogposting uit waarom hij bij TouchArcade is gestopt.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Deze standaardapps zijn nieuw in iOS 26, iPadOS 26, macOS 26 en watchOS 26 (12-06)
- Apple Design Awards 2025: deze apps en games blinken uit in design (volgens Apple) (04-06)
- Tikkie komt met eigen digitale bank voor jongeren (03-06)
- WhatsApp gebruikersnaam weer een stapje dichterbij: wanneer komt de functie uit? (03-06)
- Goed nieuws: 'iPad-versie van Instagram komt nog dit jaar uit' (02-06)
Lawnmower
Dat spel met een aapje in een balletje en tap tap revenge kapot gespeeld