Spotify wil muziekstreams via iPhone in VS aanbieden
Spotify, een webservice die tegen betaling streaming audio aanbiedt op de desktop, heeft een iPhone-applicatie ingediend bij Apple. De applicatie, die vooralsnog alleen in de Verenigde Staten beschikbaar zal zijn, biedt hetzelfde streaming muziekaanbod op de iPhone. Het zou weleens een rechtstreekse bedreiging kunnen vormen voor iTunes, Apple’s eigen muziekwinkel. De vraag is dan ook of Apple de applicatie wel zal toelaten in de App Store.
Spotify werd als eerste in Engeland gelanceerd en is daar al een groot succes met meer dan een miljoen actieve gebruikers. De dienst is ook beschikbaar in andere delen van Europa (maar nog niet in Nederland) en wil haar pijlen nu gaan richten op de Verenigde Staten. Andere landen waar Spotify wel al beschikbaar is zijn Zweden, Noorwegen, Finland, Engeland, Frankrijk en Spanje.
Met de applicatie krijg je toegang tot meer dan zes miljoen on-demand nummers. Verder kun je playlists maken en kun je je muziek ook offline terugluisteren. Om toegang te krijgen tot de Spotify-service moet de gebruiker een abonnement afsluiten. Dit kost in Engeland bijvoorbeeld 9,99 pond per maand. Wat de prijzen in de VS zullen zijn en later eventueel in Nederland is nog niet bekend. Op de website van Spotify kun je lezen waarom de dienst nog niet beschikbaar is in ons land. Dit heeft zoals gewoonlijk weer met licenties te maken, net zoals dat bij applicaties als Pandora ook al het geval was.
Wired kreeg alvast een preview van de applicatie in handen en kwam met onderstaande screenshots op de proppen.
En weblog Techcrunch publiceerde zojuist onderstaand filmpje waarin je de Spotify applicatie aan het werk kunt zien:
Spotify
Spotify is 's werelds grootste muziekstreamingdienst. Met Spotify kun je gratis of tegen betaling muziek streamen vanaf je iPhone, iPad, Mac of ander device. De gratis versie heeft reclame en laat je niet on-demand elk nummer afspelen, terwijl je met de betaalde Spotify Premium onbeperkt muziek naar keuze kunt luisteren. Er zijn op maat gemaakte afspeellijsten, je kunt gebruikmaken van Spotify Connect of AirPlay en nog veel meer. Behalve muziek vind je op Spotify ook veel populaire podcasts, zowel Nederlandse als vanuit het buitenland.






8 reacties
Stiruam
Spotify is zooo geweldig. Hopelijk is het net zo makkelijk hier gebruik van te maken als Spotify voor op de PC die ook alleen voor de US en UK is.
Gonny van der Zwaag
Dit is Edward’s 100e nieuwsartikel op iPhoneclub… Gefeliciteerd!
Nigel
In cydia is al een spotify app! (spot) je hebt hier alleen wel een premium account voor nodig, in tegenstelling tot de desktop app van spotify
Hans
Ik heb een premium-account bij Spotify. Gelukkig was ik net op tijd met abonneren, want voor Nederland is de deur pas in juni dichtgegaan (raarrr) Spoitify is echt een geweldige dienst. Als ik nu ook nog die app voor op mijn iPhone kan scoren ben ik echt de koning te rijk.
Hans
Voor degenen die Spotify ook in Nederland gratis willen uitproberen: http://spotihyves.hyves.nl/
MisticRain
Je kan ook een uk proxy gebruiken 😉
Thomas
Ik zou niet weten waarom ik zou willen betalen voor streaming audio
peter
nou. stel je voor.
Ik gebruik zelf ook Spotify op m’n mac. Je moest wel eerst een betaalde account nemen, waarna je die kan omzetten in een gratis. Je merkt geen enkel verschil tussen een betaalde account en een gratis, overigens.
Verder is het me opgevallen dat lang niet alles te vinden is op Spotify. Last.fm, hoewel dat een beetje appels met peren vergelijken is, vind ik prettiger werken.
Als die app in de US Store is, download ik ‘em