NumberKey geeft je MacBook een extra numeriek toetsenbord

Numberkey maakt van je iPhone een numeriek toetsenbord voor je MacBook. Veel onderweg met je laptop en je moet veel berekeningen uitvoeren? Dan is Numberkey een ideale oplossing.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

numberkey_iphoneMacBook-bezitters die regelmatig onderweg zijn en berekeningen moeten uitvoeren (hypotheekadviseurs, accountmanagers, architecten) missen wellicht een goed numeriek toetsenbord. Er zijn losse numerieke toetsenborden die je op zak kunt steken, maar veel gemakkelijker is het om je iPhone voor dit doel te gebruiken. Balmuda’s Numberpad geeft je laptop een extra nummerpad. Alleen geschikt voor Mac-gebruikers…


numberkey-iphoneSpreadsheetverslaafden zullen blij zijn met zo’n extra nummerblok. Op de Mac installeer je de desktopsoftware van Numberkey, terwijl je in de App Store voor €1,59 Numberkey voor de iPhone ophaalt. Beide applicaties communiceren via Wi-Fi met elkaar. Je kunt kiezen uit vier verschillende skins voor het toetsenbordje. Voelbare feedback is er helaas niet.

Installeren: Numberkey (€1,59)
Via: Technabob
Tipgever: Kristof

MacBook Air

De MacBook Air is Apple's lichtste en meest compacte MacBook uit de line-up. De MacBook Air kenmerkt zich door het dunne design en het lichte gewicht. De meest actuele modellen zijn de MacBook Air 13- en 15-inch met Apple's M4-chip (begin 2025). Het schermformaat van 13-inch zit al jarenlang in het assortiment bij Apple en in juni 2023 kwam er een 15-inch variant bij. De MacBook Air is ideaal voor gebruikers die op zoek zijn naar een snelle en compacte laptop. Hij is beschikbaar in vier kleuren en opslagcapaciteiten en heeft een Magic Keyboard met Touch ID-sensor. Alles over de MacBook Air, de MacBook kopen en MacBooks vergelijken lees je hier.

MacBook Air 2025 Sky Blue

Reacties: 10 reacties

  1. Wat men niet blijft uitvinden voor de iPhone. Kan handig zijn voor sommigen onder ons maar dan moet je wel je iphone niet slaapstand laten gaan. Toch een tof idee 😉

  2. Dit bestond toch al een tijdje ? Kan de iphone niet zelf een wifi “netwerk” opzetten om met andere iPhones te communiceren zonder de tussenkomst van een router ? Volgens het principe van de pictochat van de nintendo ds zeg maar.

  3. Prachtig idee, jammer dat het Mac-only is!

  4. Is er al een tijdje… Ondanks dat vraag ik me af of ’t echt zo’n zinnige oplossing is. Ik zie mijzelf het nog niet dat gebruiken. Het werkt overigens via WiFi zonder router, je kan op je Mac namelijk zelf een netwerk opzetten zonder tussenkomst van een router. Je mac is dan de router!

  5. Werkt als een trein.

    Bij het ingeven van een chart heb ik voortdurend de shift key nodig, dit gaat gewoon pijlsnel nu!

    Vooral dan omdat ik op mijn MacBookPro niet de optie heb zoals een windows om even de numlock op te zetten en mijn bovenste tekens als cijfers te gaan gebruiken zonder de shift.

  6. Het grappige is dat TouchPad Elite, van het vorige iPhoneclub artikel, deze functie ook heeft… nu dus tijdelijk gratis.
    … maar het moet gezegd: deze zien er wel mooi uit en passen goed bij verschillende macs 😉

  7. Origineel geplaatst door Martijn
    Het werkt overigens via WiFi zonder router, je kan op je Mac namelijk zelf een netwerk opzetten zonder tussenkomst van een router.

    Is dat kort uit te leggen, of kun je een handige zoekterm geven waarmee ’t op te zoeken is? (Kan ’t zelf niet vinden, sorry!)

  8. Op System Preferences/Network/Airport kiezen voor “Create Network” in Popup menu “Network Name” en dan zorgen dat je iPhone op dezelfde zone zit, en hem kiezen.

  9. Origineel geplaatst door FVK
    Op System Preferences/Network/Airport kiezen voor …

    Geweldig, bedankt!
    En als je dat combineert met TouchPad Elite (tijdelijk gratis!) heb je helemaal een prachtige afstandsbediening…

  10. @Jonathan Hogervorst
    Ik denk niet dat een pc-variant lang op zich laat wachten.