Native RSS-applicatie voor Google Reader: Feeds
Met RSS kun je gemakkelijk het nieuws op tientallen websites per dag lezen. Op de desktop kan dat bijvoorbeeld via Google Reader. Voor de iPhone is er nu een native applicatie die gebaseerd is op Google Reader: de applicatie Feeds. Nu was er natuurlijk al de applicatie SmartRSS, maar daarin moet je je RSS-feeds handmatig invoeren. Je kunt niet uit een kant-en-klaar lijstje kiezen en het importeren van OPML-bestanden wordt in SmartRSS ook niet ondersteund. Bij Feeds hoef je alleen je gebruikersnaam en wachtwoord van Google Reader in te voeren.
Alle feeds die je al in Google Reader had staan verschijnen in beeld. Handig is dat alle wijzigingen worden gesynchroniseerd met Google Reader op de desktop. Heb je een artikel gelezen, dan verschijnt deze op beide platformen als gelezen. Het was al mogelijk om Google Reader in Safari te lezen, maar dit is net even iets makkelijker. De artikelen worden overzichtelijk getoond, al zul je wel even moeten wennen aan het feit dat je maar een deel van de titels kunt zien. Op het startscherm zie je icoon met een rood nummer, dat het aantal ongelezen nieuwsitems aangeeft. In nieuwsberichten worden eventuele afbeeldingen ook getoond.
Je installeert Feeds via Installer. Na het toevoegen van onderstaande source verschijnt de applicatie in de categorie Network. Omdat het een betaversie is (0.2) kunnen sommige functies niet helemaal optimaal werken.
Installeren: http://424f.com/iphone/repository
Hieronder een aantal screenshots:
- Het startscherm van Feeds 0.2
- Feeds leest al je RSS-feeds van Google Reader in
- Minpuntje: je kunt maar een deel van de titel zien
- Feeds toont de nieuwtjes in een goed leesbaar lettertype
- Als er afbeeldingen aanwezig zijn, toont Feed die ook






5 reacties
Trein
Heb het geinstalleerd maar ben er nog niet zo van onder de indruk. Je moet handmatig synchroniseren en je kunt niet doorklikken naar de originele artikelen. Ook zet hij items niet handmatig naar gelezen en heb je dus standaard een hoop ongelezen feeds…
Pevi
… bij mij sluit hij direct bij het willen syncen!?!?!
Bevoegdheden aangepast helpt ook niet!
Yonga Sun
Een goed begin, maar ver van af. De Safair versie van Google Reader is op dit moment nog veel handiger omdat je de Tags kunt bekijken en er een “Mark all as read” knopje is.
Dat knopje is er in de Feed applicatie ook als je het plaatje op de “More info” pagina bekijkt die je in de Installer kunt zien. Maar in de uiteindelijke versie is deze knop niet te vinden.
Eduard
werkt hier ook niet, sluit ook meteen bij het willen syncen…..
hoop dat ze hem snel gaan updaten
Ruud
Maak netnewswire je default rss reader op je computer en sync het met newsgator op je iPhone, nix geen feeds intikken op je iPhone, Steve zou zeggen dat het seamlessly zou werken