Originele iPhone uit 2007 levert recordbedrag op veiling op
Langer wachten loontAls het om veilingen van oude Apple-producten gaat, dan draait het meestal om een Apple I of II met de originele handtekeningen van Jobs en Woz erop. Sinds kort zien we steeds vaker originele iPhones uit 2007 die geveild worden – en ze leveren ook steeds meer geld op. Afgelopen augustus ging er al een sealed iPhone onder de hamer voor iets meer dan $35.000 terwijl in oktober nog eentje verkocht werd voor $39.000. Dit weekend werd echter een verkooprecord gebroken: een eerste generatie iPhone in verzegelde verpakking leverde tijdens een veiling maar liefst $63.000 op.
Toen de veiling begon werd nog gerekend op $50.000, maar hij bleek veel meer waard. De iPhone was eigendom van Karen Green, een tattoo-artiest die hem im 2007 cadeau van vrienden kreeg. Omdat het toestel alleen werkte op het AT&T-netwerk had ze er niets aan, aangezien ze al klant bij Verizon was. De iPhone kwam in de kast te liggen en kwam een paar jaar geleden weer tevoorschijn. De vrouw (links op de foto) liet de iPhone in 2019 nog taxeren in een YouTube-show en kreeg te horen dat hij ongeveer $5.000 waard zou zijn. Green besloot het toestel nog wat langer te houden, onder het mom van: “Het is een iPhone, hij zal nooit verouderen!” en dat bleek een verstandige keuze. Dat een dergelijk toestel zoveel geld zou opleveren, had ze echter niet gedacht. De vrouw gaat de opbrengst investeren in een bedrijf.
Mocht je ook nog een originele iPhone hebben liggen: dergelijke bedragen worden alleen betaald als het toestel nog in een sealed verpakking zit, omdat hij dan gegarandeerd nieuw is. Verzamelaars zijn bereid veel geld te betalen voor een zeldzaam exemplaar zoals deze.
De betreffende iPhone lag zestien jaar geleden voor 599 dollar in de winkel en verwisselt nu dus voor het 106-voudige van eigenaar. Het toestel had destijds opmerkelijke eigenschappen. Enerzijds was het erg vernieuwend door het 3,5-inch grote touchscreen en functies als pinch-to-zoom. Anderzijds had het een een teleurstellende 2-megapixel camera en geen ondersteuning voor 3G-netwerken. Volgens het veilingbedrijf is er in toenemende mate interesse voor cultureel relevante verzamelobjecten. Ze denken dat de handel in dit soort voorwerpen nog in de kinderschoenen staat.

8 reacties
Arie
Ik heb er ook nog een. Gebruikt helaas. Kan ‘m wel inpakken in een doosje of zo 😆
Rick
Wooow ik heb er nog twee in doos liggen 🤞
Flupke
@Rick: Ff opnieuw folie omheen wikkelen. Katching snel verdiend. 😁
Pascal
@redactie: welke uitvoering ging ‘t hier om? 4GB, 8GB of 16GB? Ik gok de eerste omdat deze maar een paar maanden verkrijgbaar is geweest en niet de meest gewilde versie was (destijds dan). Voor $100 meer had je 8 ipv 4GB.
Jean-Paul Horn | iCulture.nl
@Pascal: Het betreft de 8GB versie, zoals ook te zien is via de bronlink.
HouWie
Dus om zeker te weten dat er een iPhone in zit moet je hem uitpakken. Of toch maar niet….
Peter
Ja inderdaad zeg. Men zal maar jaren achtereen een doosje aan het verhandelen zijn waar allang al geen (nieuwe) iPhone meer in zit….. 😯
bart koot
Dit is veel geld…
weet iemand hoeveel iphones van de eerste generatie er zijn verkocht? Ik kan dit nergens vinden..