Moment Pro met langere belichting
Eerder schreven we al over de Spectre-app van de Nederlander Sebastiaan de With, die speciaal gemaakt is voor foto’s met lange lichtstrepen. Moment Pro Camera pakt het breder aan, met meer functies, waaronder nu dus de optie om foto’s met langere belichting te maken. In feite voegt de app daarbij een aantal foto’s met kortere belichting samen. Het werkt dus anders dan een traditionele camera, waarbij één lange shot wordt gemaakt.
Met Moment kun je leuke effecten krijgen, zoals bewegingsonscherpte of lichtstrepen van auto’s. Je bepaalt zelf hoe lang de belichting duurt, door handmatig te opname te starten en te stoppen. Wil je een zo mooi mogelijke foto, dan raden we aan om een statief te gebruiken zodat de stilstaande onderdelen op de foto scherp worden. Het maken van een foto met lichtstrepen werkt zelfs overdag als het nog licht is. Het wordt opgeslagen als een Live Photo in de camerarol. Ook kun je het exporteren als stilstaande JPG of als bewegende MOV-video.
De eerder verschenen app Spectre, van de makers van Halide, maakt gebruik van kunstmatige intelligentie om je foto’s zo mooi mogelijk te maken. Je zou dan geen statief meer nodig hebben, al blijkt in de praktijk dat je toch het beste maar je iPhone kunt vastzetten.
De nieuwe functie met langere belichting in Moment is per direct te vinden in de iOS-versie van de app; de Android-versie volgt later. Moment Pro begon als simpele app voor de externe iPhone-lenzen maar is steeds verder uitgebreid tot een volwaardige geavanceerde camera-app waarbij je bijvoorbeeld handmatig de ISO-waarden, sluitersnelheid en witbalans kunt aanpassen.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Deze standaardapps zijn nieuw in iOS 26, iPadOS 26, macOS 26 en watchOS 26 (12-06)
- Apple Design Awards 2025: deze apps en games blinken uit in design (volgens Apple) (04-06)
- Tikkie komt met eigen digitale bank voor jongeren (03-06)
- WhatsApp gebruikersnaam weer een stapje dichterbij: wanneer komt de functie uit? (03-06)
- Goed nieuws: 'iPad-versie van Instagram komt nog dit jaar uit' (02-06)
Geweldige camera app! Heb er heel veel gebruikt maar deze gebruik ik het meest naast de standaard app. Ze maken ook hele mooie lenzen. Wel prijzig om naar Nederland te krijgen.
@Erwin: Het zijn geweldige lenzen. Maar wil je ze goedkoper dan moet je Marktplaats in de gaten houden. Heb de wide angle versie 2 voor €50,- op de kop kunnen tikken laatst
Geweldige app en lenzen. Gebruik ze altijd als ik op stap ga voor foto’s!
Eigenlijk hetzelfde wat je ook met de standaard camera van IOS kunt maken als je Live Foto aan hebt staan
Deze belichting kan je wel langer instellen als bij live foto.