Tijdens Adobe MAX vorig jaar kondigde het bedrijf Photoshop CC voor de iPad aan. Het zou de eerste echte versie van Photoshop voor Apple’s tablet worden. Sinds mei is er een beta van Photoshop beschikbaar voor een beperkt aantal gebruikers. De betatesters zijn volgens bronnen teleurgesteld in de huidige mogelijkheden van de app.
‘Photoshop verschijnt in najaar 2019, maar mist enkele functies’
Het goede nieuws is dat de Photoshop nog niet is uitgesteld en dat de app nog steeds op de planning staat voor dit jaar. Het slechte nieuws is dat er wel een aantal functies ontbreken die in principe verwacht werden voor de eerste release. Testers klagen over minder geavanceerde of ontbrekende functies rondom filters, de pen tool, kwasten, vector tekeningen, RAW-bewerking en het gebruik van meerdere lagen. Een tester noemt het een “opgewaardeerde cloudgebaseerde versie van de bestaande iPad-apps”, in plaats van een echte Photoshop-ervaring zoals Adobe beloofde.
Andere testers noemen de app inferieur ten opzichte van andere fotobewerkingsapps op de iPad, zoals Procreate en Affinity. In een reactie laat Scott Belsky weten dat de beta niet gelijk staat aan de uiteindelijke versie die later dit jaar verschijnt, maar geeft toe dat er wel functies uitgesteld zijn en pas na de eerste versie komen. Het is volgens hem geen goede keuze om direct alle Photoshop-functies van de afgelopen 25 jaar over te zetten naar de iPad. Belsky belooft dat de app in de komende tijd nog verder uitgebreid wordt.
De mobiele iPad-versie moet het wel zonder een aantal functies doen, zoals driedimensionale projecten. Toch belooft Adobe dat het een “echte Photoshop-ervaring biedt”. Hij benadrukt daarbij dat het dus niet om de volledige Photoshop-ervaring zoals op de desktop gaat. Wel krijgt de iPad-versie en aantal nieuwe tools die gebruikmaken van de Apple Pencil en het touchscreen.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Meta brengt losstaande app voor Meta AI uit (maar wij kunnen er nog niet zo veel mee) (30-04)
- Bellen via de browser: 'Webversie WhatsApp krijgt optie voor (video)bellen' (29-04)
- WhatsApp gaat spraakberichten vernieuwen: dit verandert er (28-04)
- WhatsApp vanaf nu met extra beveiligde chats: zo krijg je meer privacy (23-04)
- Betalen om je account te delen? Ook bij HBO Max zul je eraan moeten geloven (en zoveel betaal je in de VS) (23-04)
Wat een fail! Ik wacht hier al zo lang op. Irriteerde me al een tijdje aan het uitblijven van nieuws omtrent photoshop iPad. Is een van de redenen waarom ik een iPad pro 2018 heb aangeschaft.
Ik kan je vertellen (mag officieel niets zeggen) maar hou het voorlopig nog maar op affinity photo! De adobe iPad app is is het nog niet
Die gasten krijgen Photoshop nog niet eens tijdig werkend op Mac OS X Catalina. Laten we hier dan helemaal niet over beginnen.
Tja. Adobe doet een hoop maar wordt links en rechts behoorlijk ingehaald.
Ik heb de software nog wel eens op mijn Mac gebruikt maar de installatie laat zo’n dikke puinhoop achter. Gewoon alleen Photoshop is al niet mogelijk. Na de introductie van het abonnement was ik helemaal klaar.
Net Affinity Photo gekocht, bijna hetzelfde maar dan stuk voordeliger, ik zeg behoorlijk stuk voordeliger!