Veel duurdere automodellen hebben tegenwoordig de mogelijkheid om een koppeling te maken met andere apparaten. Ook Škoda brengt nu deze mogelijkheid op de markt, in de vorm van een speciale Mijn Škoda-app. Hiermee krijg je op afstand toegang tot handige informatie over je auto.


Alle informatie over jouw Škoda in één app
In de app zie je onder meer hoe ver je nog kunt rijden voor je moet tanken en of je deuren wel op slot zitten. Een andere interessante feature is de locatievoorziening, waardoor je precies ziet waar je auto is en waar jij bent. Op basis daarvan krijg je een kaart te zien en ben je snel weer terug bij je auto.
Daarnaast worden er onderhoud- en storingsmeldingen vanuit de auto doorgestuurd naar de app en krijg je een waarschuwing als er mogelijk wordt ingebroken. Mocht je auto bijvoorbeeld plotseling bewegingen maken terwijl jij niet in de buurt bent, dan krijg je een notificatie. En ook bij autopech is de Mijn Škoda-app handig: je kunt direct contact opnemen met je garage en je locatie en relevante informatie meesturen.
Features buiten je auto
Hoewel de meeste functies van de app echt gericht zijn op jouw auto, gaan sommige features verder dan dat. Je kunt bijvoorbeeld je rijstijl vergelijken met die van andere bestuurders. Hiervoor verzamelt Škoda anoniem data, waardoor jij kunt zien of je bijvoorbeeld meer of minder benzine verbruikt in vergelijking met bestuurders van soortgelijke modellen.
Daarnaast is er een rittenregistratie voor bijvoorbeeld je belastingaangifte, die je automatisch kunt bijhouden en exporteren via de app. Hierin staat onder meer de afstand, tijd, gemiddelde snelheid en de gereden route. Maar je kunt ook aangeven of een rit privé, woon-werk of zakelijk was.
Voorlopig is de app alleen te gebruiken met de luxe business-modellen van Škoda, aangezien die een mobiele internetverbinding hebben waarmee de app verbinding maakt met de auto. Later dit jaar komt er een module voor de Fabia, Octavia en Superb die na 2010 gemaakt zijn, die je kunt inbouwen om de app te gebruiken.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Meta brengt losstaande app voor Meta AI uit (maar wij kunnen er nog niet zo veel mee) (30-04)
- Bellen via de browser: 'Webversie WhatsApp krijgt optie voor (video)bellen' (29-04)
- WhatsApp gaat spraakberichten vernieuwen: dit verandert er (28-04)
- WhatsApp vanaf nu met extra beveiligde chats: zo krijg je meer privacy (23-04)
- Betalen om je account te delen? Ook bij HBO Max zul je eraan moeten geloven (en zoveel betaal je in de VS) (23-04)
Hoe zit het met de privacy? Slaan ze alle locatie data op voor onbeperkte tijd en kunnen ze daar mee doen wat ze willen?
Dit is de eerste keer dat ik dit lees; good stuff! Geldt dit ook voor andere merken die onder de VAG vallen, dus Seat, VW, Audi en niet te vergeten Bugatti?
@Dviate: VW heeft dit al, toevallig vanmorgen staan kijken bij een collega die deze App heeft.
Ik heb al een jaar de app horend bij mijn golf gte….. Zonder twijfel de slechtste app die ik OOIT gebruikt heb. En dat dus al een jaar lang! (De service om het te gebruiken heeft trouwens een paar honderd euro gekost!!!!)
Ook ik heb het bij m’n VW al bijna een jaartje, gelukkig standaard want hiervoor betalen is het echt niet waard. Je kunt helemaal niets met de app, behalve info zien over de auto zelf cq gebruik.
Bijvoorbeeld de app van Volvo kan de auto starten, ruiten verwarmen etc.
@Unknown: VW app kan ook de ruiten verwarmen en airco aanzetten, bij mijn Golf GTE althans.
Dit hangt toch aan een abonnement van drie jaar die je bij aanschaf van de auto betaald hebt?
Iemand enig idee wat het mij gaat kosten? Bezitter van een fabia.