Cisco brengt snelheidstest voor iPhone uit
Begin januari toonde Cisco-dochter WebEx een eigen iPhone-applicatie waarmee je teleconferenties kunt organiseren en volgen. Maar intussen heeft Cisco zelf ook een applicatie in de App Store uitgebracht, zonder er veel ruchtbaarheid aan te geven. Cisco Global Internet Speed Test (GIST) is een applicatie waarmee je je internetsnelheid kunt meten. Je kunt de snelheid via het GPRS/3G-netwerk en Wi-Fi vergelijken met andere iPhone-gebruikers, overal ter wereld.
Nederlandse recensies zijn er nog niet, maar Amerikaanse wel: reviewers klagen over het feit dat Cisco je e-mailadres, telefoonnummer en het serienummer van je iPhone noteert zodra je een meting uitvoert. Het staat weliswaar in de kleine lettertjes, maar Cisco had het wel op voorhand mogen zeggen. Eén van de reviewers vraagt zich zelfs af of al die leuke gratis applicaties die je uit de App Store downloadt ook zomaar die informatie kunnen achterhalen en ermee kunnen doen wat ze willen. Verder had de eerste versie van GIST moeite met de eerste generatie iPod touch, maar dat is nu opgelost. De applicatie is gratis te downloaden.
Installeren: Cisco Global Internet Speed Test (GIST)
Tipgever: Wouter
Wifi
Alles over wifi-netwerken gebruiken op je iPhone, iPad en Mac. We vertellen je over wifi-bereik verbeteren met mesh-routers, het aanschaffen van wifi 6-routers, de voordelen van wifi 6E of wifi 7 en het oplossen van wifi-problemen op de Mac, iPhone, iPad en Apple TV. Maar er is nog veel meer!
12 reacties
daaf85
Ik ga deze dus niet installeren als ze mijn gegevens noteren na een meting.
Barabaz
Ik zit 420 kbps onder het gemiddelde met me standaard grps 🙁 ik weet niet wat voor snelheid dat record is hoor! Met g3, normaal.
Dycell
En waarom denk je dat ze dat niet bij andere apps doen?
Ichigo
Het meten van snelheden bezorgt je toch alleen slechte zin, want geen enkele provider levert wat ie zegt.
daaf85
niet. maar ik weet wel dat ze het bij deze app doen.
duke
Zeer ontevreden.
Ik vraag om de WiFi-snelheid te testen, hij test de cellular speed. Nogmaals, weer niet. Sinds ik hem heb gebruikt enkele runs gedraaid, maar hij wil steeds geen WiFi testen. Stopt er soms ook plotseling mee.
History: hij laat geen gegevens van vorige sessies zien. Je doet een test (grrr. . . weer cellular ;-( )en krijgt een waarde, nog een test, weer een meetwaarde. Nu zet je deze app uit en doet wat anders. Activeer ik deze app dan zie ik de meetwaarden van de vorige sessie niet! Wat moet je daar dan weer mee.
Hij gaat er af!
geissie
We hebben toch “speedtest” al die dat kan?werkt feilloos!
Maarten
Ik krijg alleen maar superlage waardes eruit op zowel 3G als WIFI. Als ik dan iets van een site download dan gaat dat wel op de gewone snelheid.
Geissie
We hebben toch al “Speedtest” van Extremelabs? dat werkt perfect!
werkt ook voor wifi en eigenlijk elke verbinding die je hebt.
Musti
Ik ga deze dus niet installeren als ze mijn gegevens noteren na een meting.
alles data word zowiezo verzonden naar iphone.. zelfs je stem word opgenomen.. dus je kan net zo goed geen gebruik maken van iphone..
Bart
Hahahahaha vergeet je niet je aluhoedje op te zetten? Je stem wordt opgenomen… Wat ben jij grappig.
Marl242boro
Inderddaad meet correct up-down-loadsnelheid van zowel E als 3G,oftewel WIFI