iGameboy: maak van je iPhone een Gameboy
De iPhone is een apparaatje voor mensen die van gadgets houden. Voor de gadgetfreak met nostalgische gevoelens is er nu iGameboy. iGameboy is een thema voor Winterboard dat de iPhone er net zo laat uitzien als je oude Gameboy Classic. Zoals voor elk thema is ook voor iGameboy een jailbreak en installatie van Winterboard nodig. Developer Rob Sheridan heeft geprobeerd de Gameboy zo precies mogelijk na te maken, tot de grove pixel-icoontjes en monochrome kleuren aan toe.
Sheridan heeft besloten het thema in twee uitvoeringen uit te brengen: één met toetsen en één met het volledige Gameboy-scherm erop. Bij de versie met toetsen wordt aangeraden de Five Icon Dock-tweak te gebruiken, omdat de originele Gameboy ook vijf knoppen had. iGameboy gebruikt deze knoppen voor SMS, mail, telefoon, Safari en de camera.
Om helemaal in Gameboy-stijl te blijven is een Gameboy-emulator op de iPhone wel zo welkom. We schreven al eerder over gpSPhone voor iPhones met 1.x firmware. gpSPhone is er ook voor 2.x firmware, en valt hier te downloaden. Ook hiervoor is een jailbreak en Cydia vereist.
Dit nieuwtje is geschreven door Christiaan Widdershoven.
24 reacties
cmdaulnis
Te vet gaaf wauwie cool tof!
ivin
Nostalgie ten top… geinig idee. Nog even de 2 page-dots images vervangen voor transparante en tis net echt 🙂
HM
Ik wil wel gameboy games spelen eigenlijk.. kan dat al?
cmdaulnis
Gameboy speel ik wel op m’n gameboy, je moet wel het gevoel hebben dat je een baksteen vast hebt namelijk….
Erp
Beetje zinloos…
Christiaan
HM, kijk eens naar de onderste alinea, omdat ik wist dat die vraag ging komen heb ik ook daar een stukje over geschreven :).
Jens
@cmdaulnis –
mee eens!
El Abogado Del Diablo
Wow.. leuk hoor.. Heb je een “Next Gen Revolutionary Internet Device” en wat doen we.. we knallen er technologie van eind jaren 80 vorige eeuw op….
Deji
haha,tja, inderdaad..snap ook niet wat daar nou de lol van is, maar goed..anderen zullen er wel weer blij mee zijn.
HM
Ahh sorry Chris, khad t ff niet gezien 😀 thnx !
ward
foei jongens…
gameboy was/is de shit..
daar kan geen iphone aan tippen
ward
snap geen klote ervan hoe ik die emulator moet gebruiken
Joris
lachen hoor..
Matt
nou eigenlijk is gpsphone ook een gameboy emulator…
je moet gewoon een gameboy rom converter downloaden en dan je gameboy rom converten naar een gba rom en dan kan je gameboy spellen spelen op de gpsphone deed ik met pokemon yellow
Daaf
hij leek me leuk maar nu ik heb gedownload valt die beetje tegen 😛
klaas
Ik heb geen iPhone omdat ik van gadgets hou.
Ik hou helemaal niet van gadgets
Wel van de iPhone
sNicker
Eigenlijk zou je met de originele Gameboy moeten kunnen bellen 😀 😀 😀
jesper
ik wil een iphone op me gameboy
johan
Waarom kan ik hem nergens vinden om te downloaden?
Richard
Oh, dat ligt dus niet aan mij? Ik kon ook al nergens iets vinden.
iVin
@johan –
Open Cydia, ga naar search, typ ‘igam’ (zonder de quotes) en dan zie je de downloads in je scherm. Het zijn er 2, ‘iGameboy Buttons’ en ‘iGameboy Fullsreen’.
johan
Hartstikke leuk en aardig!
Maar als ik met cydia ga zoeken op igam gebeurt er niets bij mij:$
🙁
Hoe kan dit?
iVin
Waarschijnlijk heb je de repo van iSpazio niet in je Cydia sources staan…
De repo van iSpazio is: http://cydia.ispazio.net/
iVin
Waarschijnlijk heb je de repo van iSpazio niet in je Cydia sources staan. In dat geval zal je die eerst even toe moeten voegen. Repo iSpazio is: http://cydia.ispazio.net/