In Canada is er lang gezeurd en gesmeekt om de iPhone. Operator Fido en moederbedrijf Rogers Communication hebben nu eindelijk aangekondigd dat vanaf juli de iPhone 3G verkrijgbaar is… maar voordat je tot aanschaf overgaat moet je wel heel zeker weten dat dit de ultieme mobiele telefoon is: je zit er namelijk drie jaar aan vast! Rogers en Fido vragen $199 voor de 8GB iPhone 3G en $299 voor de 16GB iPhone 3G, op voorwaarde dat je een 3-jarig contract afsluit. Informatie over abonnementsprijzen zijn nog niet bekendgemaakt.
Volgens Iain Grant, analist van telecom-consultancybedrijf Solutions Group, is de maatregel bedoeld om te voorkomen dat Apple dezelfde fout maakt die ze eerder met AT&T maakten: veel gebruikers kochten de iPhone zonder een abonnement bij AT&T af te sluiten. Volgens de nieuwe regels moet je nu ook bij AT&T een tweejarig abonnement afsluiten. Toch denkt Grant dat de lange periode geen dealbreaker hoeft te zijn voor de Canadezen: als de operator je tussendoor toestaat om te upgraden (zoals nu bij AT&T ook het geval is) zit je in ieder geval geen 3 jaar aan het toestel (maar wel aan de operator) vast.
Via: CBC
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Drie jaar vastzitten aan één operator, pfff, Moet er niet aan denken.. 🙁
Maar wat houdt het tussentijds ‘upgraden’ precies in?
De mogelijkheid geven om voor het volle pond een nieuw toestel te kopen? Of tussentijds een hogere belbundel te nemen met een mooie telefoon als aanbieding?
3jaar is wel erg lang, ook voor zown toestel :O
vraag me af wat ze in nederland gaan verzinnen!
Tja, dat was natuurlijk te verwachten met zo’n lage prijs! Apple gaat natuurlijk niet ZOMAAR de prijs “halveren”, er staat altijd wat tegenover.
Wat een afzetters! WOW!
@AlexTemora: Tussentijds upgraden houdt in, dat je met bijbetaling weer een nieuw toestel koopt en met het oude contract verder gaat. Toen de 16GB iPhone werd geïntroduceerd gebeurde dat ook bij AT&T: klanten konden hun nog lopende 2-jarige contract voortzetten en kochten er een nieuwe iPhone bij. Wil je bijvoorbeeld de 8GB iPhone 3G hebben, dan betaal je $199 aan AT&T voor het toestel, net als bij een nieuw abonnement. Wat er met de oude iPhone gebeurt is niet helemaal duidelijk. Er zit geen abonnement meer op dat toestel, maar AT&T kan die klanten natuurlijk niet aanraden om het toestel te unlocken en te verkopen op eBay.
vast contract? waarom niet ?
zit nu ook al 12jaar bij dezelfde provider.
wel zonder vast contract.
als je goed zit waarom dan nog veranderen
WHUHAHAHAHAHA, ja DAAAAAAAAAAG rogers en fido
Ze zullen dit 3-jarig abonnement in Nederland niet invoeren. Wij kennen dit soort abonnementen niet, het hoogste wat mogelijk is een 2-jarig abonnement.
Wel grappig om te zien wat voor verschillende gewoontes er per land zijn, zoals dat in Italie veel mensen prepaid bellen.
Dit moeten ze hier in Nederland niet proberen, want dan laat ik het wel. Ook al wacht ik er al meer dan een jaar op!
Bij Rogers in Canada zijn vrijwel alle contracten nu ook al 36 maanden. Verbaast mij dus niets dat dit ook bij de iPhone wordt voortgezet. Voor de Canadezen lijkt me dat geen verrassing.
Nu maar wachten op de landen waar hij los te koop is en een bijbehorende jailbreak zodat ik bij Vodafone of KPN kan blijven bellen in plaats van T(riest)-Mobile
Lache als T-Mobile dit ook doet, dan ben ik helemaal blij met m’n 1ste iPhone ^^.
In nederland mag je tegenwoordig geen contracten afsluiten van langer dan 24 maanden als ik het goed heb.
Shit, nou dit zou ik nooit van m’n leven afsluiten, al kreeg ik een prototype next gen iPhone. :S