Nieuw in iOS 4: Google-notities synchroniseren en contacten koppelen
In iOS 4 worden nog steeds nieuwe functies ontdekt. Ze zijn niet allemaal even groots en opmerkelijk, maar ze kunnen wel reuze handig zijn. Zoals het synchroniseren van notities voor Google-gebruikers. Een nieuwe schakelaar in de mailinstellingen regelt het online synchroniseren van de notities. Vervolgens kun je ze terugzien in Google Notebook.
Een tweede handige functie is het groeperen van contacten. Net zoals je straks applicaties bijeen kunt zetten in folders, kun je ook contacten bij elkaar zetten. Je kunt meerdere items uit je adresboek aan elkaar koppelen met de functie ‘Gekoppelde kaarten’. Bij het aanmaken of bewerken van een nieuw contact vind je onderaan het formulier een optie om contacten te koppelen. Nadat je de koppeling tussen meerdere mensen hebt gemaakt wordt dit een meta-contact. Meerdere werknemers van hetzelfde bedrijf, leden van dezelfde familie of vrienden van een sportclub kun je op die manier samenvoegen. Apple lijkt het nog niet helemaal eens te zijn over de naamgeving: sommige schermen spreken van ‘Gekoppelde kaarten’, op andere heten de contacten ‘Gebundeld’.
Helaas kun je de gekoppelde contacten nog niet in een groepje bij elkaar zien. Je ziet ze pas als je één van de betrokken contacten opent en naar beneden bladert welke andere contacten eraan gekoppeld zijn.

Notities
De Notities-app op de iPhone, iPad en Mac is gaandeweg uitgegroeid tot een handige tekstverwerker, waarin je ook tabellen, ruitjespapier en checklists kunt gebruiken. Hier vind je alle belangrijke artikelen en nuttige tips over de Notities-app op een rijtje.
33 reacties
Jorgos
Super! Nu completere compliance met Gmail, calendar e.d.!
RobinH
Het syncen van Notities geld ook voor MobileMe gebruikers. En het is inderdaad handig! 🙂
truckdiver
Van die gekoppelde kaarten zie ik niet staan bij mijn contacten 🙁
benno
waar blijven de widgets…
Marco
Dit zat al in beta 4 (en ik geloof beta 3). Niet heel nieuw. misschien dat het nu pas fatsoenlijk werkt, dat wel 🙂
Nigel
dit kan wel verrekte handig zijn!
Davis
van welke notities zijn dat? die dieje in mail bij mac ook kan syncen?
mariusmes
Dus nu kan ik mensen aan elkaar koppelen met de iphone, dat is makkelijk 😉
Robert-Paul
Ik dacht dat Google notebook gestopt was voor nieuwe aanmeldingen ?
WouWieJ
Op de telefoons van Samsung en HTC 😉
Ben juist blij dat die krengen niet op de iphone zitten. Je scherm wordt er altijd zo onoverzichtelijke van.
Zou alleen voor live icons zijn (weer, klok)…. om het zo maar even te noemen.
Hamertej
Hm… Die gekoppelde contacten kan ik ook niet vinden! Moet je nog iets aanzetten in instellingen misschien.. :S
Tom
Domme vraag maar wat wilt dat slotje met die pijl rond zeggen bovenaan de statusbalk?
William
En Exchange? Ook daar notities?
lucien1966
Ik zie de gekoppelde contacten ook niet…
Biker
Vreemd, zodra ik inlog kan ik nog wel bij mijn Google notities maar het wordt verder niet meer ontwikkelt door Google.
“Google recently stopped development on Notebook, which means it’s no longer open to sign-ups by new users or being improved.”
Jorgos
Voorheen kon je geen notities obv Exchange syncen. Nu ws wel maar waar belanden deze dan online?
génicus
De notities kunnen default met elke imap server worden gesynced, het wordt alleen nu ondersteund in het nieuwe OS
Joost
Kan iemand mij vertellen wanneer de IOS4 in Nederland te downloaden is?
muratje
Moet je dan Google Mail als Imap configureren of werkt het ook je de account aanmaakt als exchange?
Ruben.cc
Zijn er hier mensen die daadwerkelijk iets toevertrouwen aan een bedrijf dat leeft van het verzamelen van alle mogelijke data? Ik heb dat online opslaan van gegevens al nooit een prettig idee gevonden, maar Google zal wel een van de laatsten zijn waar ik mijn data durf te stallen.
Tom
@Jean-Paul Horn: Thanks voor de info!
even god has a iphone
Waar kan ik de ibook app vinden voor mijn iphone?
benno
Dat is er dan weer wel live clock (jailbreak)
zoek maar is op liveclock bij cydia,
en als je up to date weer wil hebben moet je kijken naar dit filmpje http://www.youtube.com/watch?v=ar63mtxnqcc&feature=related
Heel goed thema, werkt goed 😀
Whacko
Ik vind het juist logisch, een “gebundeld” contact BEVAT “gekoppelde” kaarten.
PLi
Handige functie maar op zich wel vreemd want Google is met dat product gestopt, volgens mij nu al wel een jaar geleden.
bartist
@Tom: op een Ipad is dat het rotatieslot
Ik ben nog aan het zoeken hoe dit op de iPhone aan/uit te zetten is
Mazereeuw
Contacten kon je toch al koppelen via een omweg in Outlook. En dan komen ze wel in een groep te staan.
Hub
Iets nieuws ontdekt. De verjaardagen uit contacts komen automatisch in de agenda.
Robin
@Joost:
Ik dacht dat OS4 op 21 of 24 juni uitkomt voor de ‘gewone’ gebruiker.
Vin
ik kan ook geen contacten koppelen hoor op iOs 4
Tom
@bartist: blijkbaar op de iPhone ook het rotatieslot. Ik zag hier een knop ervoor.
Denk dat je de multitaskbar naar links moet slepen en dan dit te zien krijgt, met rotatieslot (enkel software) en enkele bedieningen voor je actieve muziekapp.
Jean-Paul Horn
@William – Nee, Exchange biedt geen mogelijkheid tot het synchroniseren van notities in iOS4.
Jean-Paul Horn
@Tom – Dat is de Rotation Lock voor het vastzetten van de iPhone in portraitstand.