Van werkloze tot succesvol iPhone-ontwikkelaar: Urban Airship

Urban Airship is een succesverhaal uit de App Store. In slechts drie weken tijd richtte een groepje werklozen een bedrijf op en leverde de push-oplossing voor Tap Tap Revenge 2, één van de populairste games uit de App Store.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl - · Laatst bijgewerkt:

tap tapDe App Store kan soms tot tranentrekkende succesverhalen leiden. M.T. Richardson raakte drie weken geleden werkeloos: zijn werkgever kon de salarissen niet meer betalen en vertelde het personeel dat ze de computers maar als vergoeding mee naar huis moesten nemen. Het leek aanvankelijk een dieptepunt in het leven van Richardson, maar bleek uiteindelijk uit te pakken in een succesverhaal. Hij maakte een van de mooiste momenten uit zijn leven mee toen de push notificaties in iPhone OS 3.0 gelanceerd werden. Richardson ging bij Urban Airship werken, een bedrijf dat de push-functionaliteit van Tap Tap Revenge 2 verzorgt. Toch zullen weinig mensen eerder van Urban Airship gehoord hebben, omdat het bedrijf nog maar kort bestaat. Desondanks heeft Urban Airship al een stormachtige periode achter de rug.


Urban Airship werkt op de achtergrond van het ontwikkelproces, voor ontwikkelaars die de push notificaties niet zelf willen implementeren. Drie weken geleden was Urban Airship niet meer dan een idee en wat code. Tegenwoordig levert het de technologie voor één van de meest populaire iPhone-applicaties.

Dat plotselinge succes kwam niet vanzelf. Het personeel werkte 18 uur per dag om de code op tijd af te krijgen, om een standruimte op de WWDC in te richten en tijdig de push-server bedrijfsklaar te hebben. De helft van het team bestaat uit voormalig werkelozen die dankzij een speciale regeling in Oregon een eigen bedrijf kunnen opzetten: ze krijgen een uitkering tijdens het opzetten van het bedrijf, op voorwaarde dat ze minstens 40 uur per week eraan werken. Een deel van het personeel probeerde tijdens de launch van Urban Airship ook nog een online baconwinkel draaiend te houden.

Tapulous zat ondertussen in Palo Alto na te denken hoe ze in anderhalve week iets voor iPhone OS 3.0 konden uitbrengen. Ze wilden push notificaties gaan aanbieden, maar hadden nog maar anderhalve week te gaan. Op dinsdag kwam Tapulous erachter dat de nieuwe versie van de applicatie op vrijdag ingeleverd moest zijn om bij de lancering van iPhone OS 3.0 in de App Store beschikbaar te zijn. In drie dagen tijd werd Urban Airship’s oplossing geïntegreerd in de software van Tapulous, zaterdag had Urban Airship een wachtrijsysteem op de servers klaar, die grote hoeveelheden data aankon. Ze gingen er vanuit dat het nog wel een paar dagen zou duren voordat alles live ging, maar op zondag kwamen de eerste push-berichten al binnen. Tap Tap Revenge 2 stond al in de App Store en ontwikkelaars met een betaversie van OS 3.0 waren al fanatiek ermee bezig gegaan. Toen op woensdag het grote publiek erop af kwam en massaal de nieuwe versie van Tap Tap Revenge 2 ging installeren, gingen de statistieken helemaal door het plafond, maar de servers hielden het vol.

Urban Airship is van plan om een serie open source-libraries beschikbaar te stellen waarmee de push-dienst makkelijk in applicaties in te bouwen is. Aan de ontwikkelaarsinterface, documentatie en een businessmodel wordt nog gewerkt. Urban Airship richt zich vooral op kleinere ontwikkelaars.

Via: ReadWriteWeb

Reacties: 16 reacties

  1. Hebben ze nu dan veel
    money verdiend :p

  2. mooi verhaal 🙂

  3. ” en vertelde het personeel dat ze de computers maar als vergoeding mee naar huis moesten nemen. ”
    hope voor die kerol dat ze op macs werkte. een pc kan je namelijk net zo goed laten staan.

  4. mja een gratis mac is nooit weg natuurlijk

  5. @Broek-13:
    Voer dat soort discussies anders op gepastere sites.. 😉

  6. echt helemaal geweldig, wat een ontroerend verhaal.
    eerst geen geld nu heel veel geld, iedereen is nu gelukkig!

  7. Zeker vet om aan zoiets mee te mogen werken!

  8. Het is toch geweldig als je dit leest.
    Dan kan je toch zien dat apps maken wat kan opleveren.

    Echt een top verhaal.

  9. @ Joost
    zijn daar gepaste sites voor dan? 😛

  10. Ben je zuur of zo

    Origineel geplaatst door Joost
    @Broek-13:
    Voer dat soort discussies anders op gepastere sites..

  11. Ik denk dat door dit soort dingen steeds meer banen komen. Het internet gaat steeds meer banen bieden. kijk maar eens hoeveel werknemers Facebook of Twitter heeft.

  12. Had ik maar goede programmeer kennis, vind dit wel interessant. Hoe lang zou het gemiddeld duren om de basis van deze programmeertaal door te krijgen?

  13. Op de universiteit leerde ik in 7 weken à 4 uur per week de basis van de taal pascal. Echt kunnen programmeren duurde wel wat langer…..

  14. Origineel geplaatst door Remy
    Op de universiteit leerde ik in 7 weken à 4 uur per week de basis van de taal pascal. Echt kunnen programmeren duurde wel wat langer….

    Tsja dat verschilt van persoon tot persoon….
    Zelf beheers ik php aardig, het is dan maar een kleine stap naar c, dit ben ik nu eerst aan het leren om vervolgens op objective-c over te stappen, nog even developers license aanvragen en ik ben miljonair 😉

    Ik kan deze tutorial van harte aanbevelen, gaat er vanuit dat je totaal geen programmeer kennis hebt;
    http://www.cocoalab.com/?q=becomeanxcoder

    Urban Airship is van plan om een serie open source-libraries beschikbaar te stellen waarmee de push-dienst makkelijk in applicaties in te bouwen is. Aan de ontwikkelaarsinterface, documentatie en een businessmodel wordt nog gewerkt. Urban Airship richt zich vooral op kleinere ontwikkelaars.

    Naaaaais! 🙂

  15. En Apple gaat ermee akkoord dat men hun push notification system idee kopiëren ? Of lees ik het verkeerd ?