Bij het installeren van jailbreak-apps denk je automatisch aan Cydia. Maar er is nu een alternatief dat via het web werkt: iDebStore. iDebStore is momenteel nog in een gesloten betafase en daardoor alleen nog door een klein groepje jailbreakers te gebruiken. Maar het is de bedoeling dat iedereen er straks gebruik van maken, ook mensen die minder ervaren zijn. iDebStore heeft een simpele gebruikersinterface en werkt op elk iOS-apparaat omdat je alleen een webbrowser nodig hebt. iDebStore belooft ook extreem snel te zijn.
Deze dienst bewaart alle informatie over gedownloade apps in je online account, zodat je geen backups hoeft te maken. Inloggen bij iDebStore is immers voldoende om te zien wat je eerder hebt gedownload. Dat kan ook op een desktopcomputer.
Vorig jaar verscheen ook al een webgebaseerd Cydia-alternatief onder de naam Lima. Ook zagen we in het verleden Rock langskomen, maar die zullen veel jailbreakers alweer zijn vergeten, sinds het werd overgenomen door Cydia en geruisloos verdween. Jay Freeman (Saurik) heeft met Cydia een mooi alternatief voor de App Store gemaakt, maar er is ook kritiek dat Saurik teveel een monopolie heeft, waardoor hij niet gemotiveerd is om nieuwe functies toe te voegen of het huidige Cydia te verbeteren. Frustratie over Cydia is ook de reden dat iDebStore is ontstaan: het steeds opnieuw laden van de packages van Cydia gaat te langzaam en het installeren duurt te lang. De vraag is alleen of iDebStore voldoende ontwikkelaars kan overhalen om hun apps ook via deze nieuwe jailbreakwinkel aan te bieden. Momenteel zitten er al zo’n 1.000 packages uit standaardrepo’s in de iDebStore, maar de aanbieders willen afstappen van het idee van repo’s en willen alle packages centraal hosten. Voor gewone gebruikers, die moeite hebben om te snappen hoe het toevoegen van repo’s gaat, kan iDebStore een makkelijker alternatief worden.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Zoals jullie al aangeven, het wordt tijd voor een nieuwe Cydia. Saurik heeft sinds de overnamen van Rock helemaal niets meer vernieuwd. Hij kwam toen met een tabje thema’s omdat er een app was waarbij je mooie thema’s kon downloaden en dit zag die als bedreiging.
Tijd voor een concurrent!
@Mark: Ben ik HELEMAAL mee eens kom maar met VEEL concurrentie want Saurik doet geen of weinig boeiende vernieuwingen met Cydia !
Mooi dat er een alternatief komt, maar om nou meteen Saurik het boetenkleed te geven nee.
Qua functionaliteit blijft Cydia een shell en niets meer dan dat, het werkt en heeft altijd gewerkt, extra functionaliteit of update zouden welkom zijn maar wat? fancy onnodige bewegende icoontjes ect ect.
Is dit niet al de derde concurrent ofzo? Is er al een alternatief live?
Ben dat gare Cydia ook helemaal zat! Momenteel niet eens een JB meer omdat ik er doodziek van werd 🙂
Moet men wel opschieten met de jailbreak voor de apple tv 3
Ik vind juist cydia zo prettig. Hij werkt gewoon snel genoeg.
Apple tv3 jailbreak? Die komt voorlopig niet of nooit, denk ik.
Dat Saurik weinig aan Cydia doet, komt dat omdat ie inmiddels lekker op een jacht bij de Seychellen ligt of het tegenovergestelde, Cydia levert ‘m geen fluit op?
Een deb store, nice! Eindelijk een alternatief voor cydia 😀
Ach, voor de paar dingetjes die ik Cydia haal. Maar het is wel een klote store, met al die reclame’s. En eeuwig doorklikken voordat je bij de info over de package bent.
ik begrijp die onvrede niet over cydia het werkt goed en snel op mijn 4s heb niets te klagen
Als je niet eens weet hoe je een repo toe moet voegen ben je het niet waardig om je iApparaat te jailbreaken.
En waar kan je het dan leren, in het Nederlands?
Vergeet niet iTweakstore. Zij waren vele malen eerder in het nieuws dan iDebstore.