Cisco geeft de naam iOS in licentie aan Apple
Toen er in december 2006 geruchten gingen over een iPhone van Apple werd al meteen duidelijk dat er problemen zouden ontstaan. Cisco was eigenaar van het handelsmerk iPhone en bracht, om dat te onderstrepen, nog even snel een VoIP-telefoon uit met de naam iPhone. De handelsnaam iOS blijkt echter ook in handen van Cisco. Het was vastgelegd voor netwerkinfrastructuur-software. In een mededeling op de website van Cisco is nu te lezen, dat Apple een licentie heeft genomen op de naam iOS.
Apple betaalt Cisco dus om de naam iOS te mogen gebruiken. De licentie geldt alleen voor het gebruik van de naam en niet voor de technologie. “Cisco has agreed to license the iOS trademark to Apple for use as the name of Apple’s operating system for iPhone, iPod touch and iPad” is er op de website te lezen.
23 reacties
luuk
eindelijk kunnen ze gewoon iets onderling regelen zonder al die dreigementen en rechtzaken.
patrick de boer
even off topic, maar de IOS4 komt toch ook gewoon voor de ipad uit?
(Red.) Verborgen: off-topic.
Jeroen
@luuk: Gelukkig kan dat inderdaad ook nog inderdaad!
Hamertej
@patrick de boer:
Ja, in de herfst! 😉
(Red.) Verborgen: off-topic.
Ted
Is de iPhone wel van Apple of laten ze die ook ergens in licentie maken? Gezien het feit dat de iPad ook geen nieuw apparaat is maar een bestaand iets is van Fuji. Heel creatief hoor!
palson
Kan ik IOS4 straks dus ook op mijn 3 GS gebruiken en zijn hier kosten aan verbonden?
(Red.) Verborgen: off-topic
woutert
Waarom laten ze het niet gewoon iphone OS heten? Scheelt weer geld voor apple (en waarschijnlijk de gewone klant).
Dirk
Ja, 21 juni komt hij gratis uit voor 3g en 3gs
(Red.) Verborgen: off-topic
Dagaloni
@palson: Ja, geheel kosteloos op 21 juni.
(Red.) Verborgen: off-topic.
Melvin
Haha, leuk Gonny, een linkje naar bericht #1! Ik herken het meteen.
PhresiF
Wil wel weten hoeveel ze daar voorneer hebben moeten leggen 😛
Diederik de Sonnaville
slim dat ze de naam in licentie geven ipv verkoop. Mocht iOS in de toekomst veel groter worden, dan zal Apple daar flink voor moeten gaan betalen.
Tycho
@woutert: Want dan krijg je bij iPad apps: vereisten minimaal iPhone OS 3.2, voor iPad apps. Dat kan namelijk tot verwarring leiden.
WvB22
Hadden ze nu niets anders kunnen verzinnen? Maar goed dat “Is Ook Schitterend” oftewel IOS uit elkaar is. Hadden ze daar ook nog kunnen dokken 🙂
PhysX
Damm, had ik daar maar een patent op. Dan zat ik nu op een eilandje in de Stille Oceaan kokosnoten te tellen.
keyboardboy
Maar wel slim verder, zo kunnen ze er aardig wat geld uit halen!
(Red.) Spelfout aangepast.
naviriessie
Maar dan wel zonder bereik . . . 🙂
Droogstoppel
Eerder op een eilandje in de Egeïsche zee.
Julianl
Is Ook Schitterend? Jammer voor die band, dat wel.
Ikdus
Wat ik me kan herinneren, dat het eerste bericht op iPhoneclub ging over een IP telefoon. Die iPhone heten.
jippe joosten
dit is niet waar Fuji wou de naam iPad hebben maar deze hebben ze niet afgerond en geregistreerd maar apple wel @Ted:
Dbr
Wat bedoel je dan? Dat de Apple iOS groter wordt? Want die is ondertussen al redelijk groot in hun marktsegment. Of dat Cisco IOS groot wordt? Want die is in z’n markt nog veel groter… Je kan namelijk stellen dat zonder IOS er geen internet is, want dat is de systeemsoftware voor de Cisco routers, switches, access points en ga maar door, en als je weet dat de core van het internet grotendeels (minstens 80%) bestaat uit Cisco materiaal….
Muppel
@Ted: Apple maakt de iPhone niet zelf en zijn notebooks evenmin. Maar dat betekent niet dat die dingen niet van Apple zijn. Ongetwijfeld heeft Apple gebruiksrechten verkregen voor bepaalde onderdelen.