Wat destijds een nieuw medium was, kun je nu niet meer wegdenken. Podcasts vind je overal: van grote namen en studio’s tot individuen die hun ei kwijt willen. Het is een relatief eenvoudige manier om je verhaal te doen. Ook als luisteraar heeft het voordelen. Je hoeft immers niet naar iets te kijken, dus het past goed tijdens het rijden, sporten of gewoon op de achtergrond. Wist je trouwens dat het woord ‘podcast’ een combinatie is van ‘iPod’ en ‘broadcast’? De term werd in 2004 bedacht door The Guardian.
Dit zijn Apple’s favoriete podcasts
Om de twintigste verjaardag van podcasts (in iTunes) te vieren, heeft Apple een selectie gemaakt van haar 20 favorieten. Het is niet mogelijk om objectief de beste uit te lichten. Apple legt uit dat de gekozen shows een blijvende impact maken en bepalend waren voor de ontwikkeling van het medium.
Allerlei soorten podcasts komen voorbij: nieuws, persoonlijke verhalen, morele vraagstukken, muziek, fictie, comedy en meer. Ze zijn natuurlijk wel allemaal Engelstalig, maar als je dat geen probleem vindt, kun je hier vast wat inspiratie mee opdoen.

Om de volledige lijst te bekijken, nodigen we je uit om even bij Apple te kijken. Je kunt ze luisteren bij Apple, maar ook met andere podcast apps. Voor iedere podcast geeft Apple ook een suggestie voor een goede aflevering die je eens moet proberen – maar dat kunnen wij ook!
iCulture Podcast: al 7 jaar Apple-nieuws
Apple heeft ‘m niet meegenomen in hun lijst, maar ook de iCulture Podcast is je tijd waard. Al sinds 2018 praten we je bij over interessante ontwikkelingen rondom Apple. Zo hoor je onze meningen over aankondigingen, speculaties over toekomstige producten en meer – met een lach. In onze nieuwste aflevering (iCulture Podcast #S07E03) blikken we terug op WWDC en Apple’s nieuwe design Liquid Glass.
En, luister jij regelmatig naar podcasts of niet? Laat het weten in de reacties! Aanraders zijn natuurlijk altijd welkom.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Inhaalslag voor AI: 'Apple overweegt overname Perplexity AI' (23-06)
- Apple laat je de snelheid voelen met haptische trailer van F1: The Movie (13-06)
- Apple Intelligence komt in het Nederlands: dit is wanneer je het kan verwachten (09-06)
- Praat mee: bespreek hier alle aankondigingen van de WWDC 2025 keynote (09-06)
- Vooruitblik: dit zijn onze 10 verwachtingen van de WWDC 2025 (09-06)
De laatste dagen van…
Blokhuis De Podcast
Kind van de jaren 90
Radio Boos
Toen was ik 12
De schrik van Roden
De Nederlandse bewaaksters van Auschwitz
Vik & Gert
Fred en Ries
Het geheim van Colonel Parker