Speedclock: snelheid meten met je iPhone
De applicatie Speedclock is tijdelijk gratis te downloaden en is handig voor mensen die de snelheid van een auto, boot, skiër, fietser, rennende hond of ander bewegend object willen meten. Je houdt de iPhone-camera in de richting van het bewegende object en de applicatie voert een meting uit. De app is ook geschikt om afstanden te meten en heeft een bewegingsdetector. Om als snelheidsradar te gebruiken stel je de afstand tot het object in, dat je wilt meten. Hou de iPhone stil en de snelheid wordt automatisch getoond. Je kunt de gevoeligheid instellen voor verschillende situaties, zoals grote en kleine objecten of beweging op de achtergrond.
Met de bewegingssensor kun je een timer starten en stoppen, bijvoorbeeld als je rondjes wilt meten bij hardlopers, auto’s of paarden. Als je deze app gratis wilt hebben, moet je snel zijn, want de gratis weggeefactie is maar tijdelijk (en controleer voor je klikt of de app nog steeds gratis is).
Tip: let op dat je de afstanden op meter en km/h instelt, om te voorkomen dat je niet-metrische eenheden in beeld krijgt.
Downloaden: Speedclock (tijdelijk gratis)
Via: iPhone-ticker

20 reacties
Robbie
Lachen, zou dit echt werken…?
patrick
werkt dat echt 0.0? Kzie de politie al hun laserguns omruilen voor een iphone
mervynNLD
Net even getest met een speelgoedbusje. Het meten werkt goed. Wel even erg inhouden dat het rode rechthoek in beeld is. Voordat het object voorbij komt. Alleen de snelheid die de app aangeeft klopt volgens mij niet. Het busje kwam met 19 km/u voorbij.
Gaston
Zal wel echt werken ja. Afstand moet wel worden ingesteld. en dan is het een kwestie van hoe snel het object van punt a naar punt b gaat. Doordat je de afstand hebt aangegeven weet deze de snelheid en de afstand tussen a en b en kan ’tie het uitrekenen
joey
ziet er wel grappig uit maar zonder camera heb ik er weinig aan :p
Leo van der Meer
Geinig maar als de afstand niet klopt dat heeft het geen zin.
Thom
Nee inderdaad, de nauwkeurigheid zal afhangen van de ingestelde afstand, en aangezien weinig mensen die goed kunnen inschatten blijft er weinig van de nauwkeurigheid over..
zonde
Nee, maar dat kan de app dus ook meten. Opslaan en vervolgens deze gebruiken om snelheid te meten.
MaMu
Op iPhone-ticker staat een youtube en daar is te zien dat je de afstand niet hoeft te schatten maar eerst moet meten, klik op save en dan worden die gegevens meegenomen bij de snelheidsmeting. Makkelijk toch?
Heb het geprobeerd en het werkt perfect.
patrick
En de afstand is toch niet steeds gelijk? Tenzij ze een rondje om je heen gaan maar als ze voorbij komen niet
Zandhaas
net op de konijn getest en evt fietsers.
Het is niet nauwkeurig maar toch is leuk om weten hoe hard die gaat.
Van de week naar Val Thorens, ik ga zeker terras pikken en beetje voor politie spelen 😀
wout
Volgens mij werkt het welî®
Dubbel
Is alleen geschikt voor Iphone 3gs en 4
Sjeik
Zo die auto gaat snel, wel 526 km/h…
Sander
Echt mega gaar! Je moet alles zowiezo van te voren instellen, afstand, richting en de gevoeligheid. Super gare app, je kunt beter een schatting maken van de snelheid!!!
W3stland
52,6 kmpu staat een .
CRXDelSol
Beetje slecht te zien op de foto, maar het is 52.6 ;).
Muppel
Het meten werkt goed, terwijl de snelheid niet klopt???
Jantje
Jammer voor sommigen hier, zelf als je het theoretisch zou kunnen berekenen op die manier…..
Maar deze app kan nooit werken, alleen grofweg schatten. Iemand die even nadenkt begrijpt dat. Valt wederom in de categorie ‘laten we een app maken, omdat we een app willen maken’ …. Mensen trappen er toch altijd in.
Tycho
Haha z’n app zie je ook in de Vodafone Buitenland reclame.