Angry Birds krijgt vervolg, multiplayer-versie voor huidige deel
De populaire Angry Birds-game voor de iPhone, iPod touch en iPad, krijgt een vervolg. Dit onthulde Peter Vesterbacka, CEO van ontwikkelaar Rovio, tijdens de Virtual Goods Summit in Londen. Volgens Versterbacka wordt het echter niet ‘Angry Birds 2’. “We willen mensen verrassen. Nog niemand heeft het verhaal verteld vanuit het perspectief van de varkens”, zei hij. In het huidige spel is het de bedoeling dat je vogels — de Angry Birds — in een katapult wegschiet en zo het gevecht aangaat met groene varkentjes die zich verschansen in allerlei bouwwerken. Doel is om met zo weinig mogelijk vogels alle varkentjes te doden.
Het spel is ongekend populair en wordt gezien als een van de bestverkopende spellen voor het iOS-platform. Na de iPhone-versie volgde begin dit jaar de iPad-versie van het spel en drie weken geleden kregen beide versies nog een Halloween-editie. Het duurde minder dan zeven dagen voor deze laatste versie één miljoen keer was gedownload. De teller voor alle (betaalde) Angry Birds-spellen tezamen is begin deze maand de 10 miljoen zelfs gepasseerd.
Ook voor de liefhebbers van het eerste deel is er goed nieuws. Versterbacka onthulde dat zijn bedrijf werkt aan een multiplayer-versie van het spel. “Multiplayer Angry Birds zal zijn alsof je old school Worms speelt”, zei hij. “Multiplayer is een prioriteit, maar we hebben nog niet besloten hoe onze spelers dit het beste kunnen ervaren.” Wanneer het spel (of de update) komt en wat we er precies van kunnen verwachten is dan ook nog niet duidelijk.
Versterbacka legt de lat hoog voor zijn bedrijf. Hij maakte duidelijk dat men Angry Birds groter wil maken dan Tetris. Zo zijn er plannen voor een Facebook-spel dat zich afspeelt in dezelfde wereld als de Angry Birds, maar toch brengt men Angry Birds niet naar dat platform. Wel gaan de Angry Birds en groene varkentjes hun weg naar het witte doek vinden en ook komt er een tv-serie. Tot slot wil Rovio het spel ook nog eens naar de drie populairste consoles brengen: de PS3, Xbox 360 en de Wii.
via: MacStories
Met dank aan tipgever Martijn
21 reacties
Brabander
gaat het zeker “Mad Pigs” of “Angry Pigs: the revenge of the pigs” bij de laatste kan het ook “Angry Birds:..(enz.)”
En NATUURLIJK kopen, ik kan niet wachten.
broek-13
Eindelijk, ik heb er nu al zin in..!
Eiskoud
Ben benieuwd of de multiplayer een update of een nieuwe app wordt.. Hoop op een update 😉
peter
Ik hoop op een in-app purchase voor multiplayer. Niet nóg een Angry Birds icoontje op m’n springboard en nog een spel om helemaal incl 3 sterren uit te moeten spelen.
Rickerd
Een Worms-achtige multiplayer. 😀
collin van vliet
dan gooi je ze toch samen in een mapje al je angry birds apps
QDesigner.nl
SUPER SUPER SUPER SUPER SUPER
Ik love dit spel!
Bart
Een serie, dat gaat wel erg ver…
die ontwikkelaar zit er warmpjes bij zo te zien
tarik
@collin van vliet: beetje lelijk he een map met alleen maar 3 icoontjes…
Kevin
Lol, ik heb de eerste map/lvl nog niet eens af.
Alleen hoe ga je dit spel op de PS3 spelen? Lijkt me toch minder leuk om het met een stikje te doen dan met een touchscreen.
_Florens
Ben benieuwd, beloofd veel goeds. En tv series en andere platformen, ze hebben er zin in. Ik denk wel dat net een succes gaat worden, maar doe vogeltjes praten toch niet?
Dhr. A
Angry birds is het resultaat, van goede marketing, geweldige concept op een nieuw apparaat (geweldige touchscreen game en de iPhone is vrij modern).
Angry Birds zal het zeker overnemen van Tetris.
nick
gewoon worms achtige multiplayer… dan kan het voor mij al niet meer stuk!
rick
dat is gewoon een opgeleukte versie van crush the castle
barry
Met Playstation Move of Xbox 360 Kinect kan je natuurlijk wel leuk die catapult spannen. Met controllers zie ik het niet zo zitten.
iSam77
@Kevin:
met die nieuwe move controller natuurlijk, of heb je geen fantasie ? More more more angry birds…:)
Guido
Meesterlijk, nu krijg ik eindelijk weer contact met mijn vrouw… (die de game nog altijd niet heeft weten uit te spelen) 😉
mischadbs
Zeker vet spel maar gaan het toch wel erg uitmelken zo..
yarince
@Kevin: met die bewegings ding wat net uit is
job
Denk je nu echt dat de hardcore ps3 gamers opeens angry birds gaan spelen? Nee geen goed plan of het spel moet wel erg geupdate worde
JoeyNL
@job: Natuurlijk zijn er mensen die dat spel zullen kopen voor PS3/Xbox360 anders zouden ze het niet uitbrengen daar voor 😉