Apple onthult iTunes Radio, gratis muziekdienst met reclame
Apple heeft tijdens WWDC 2013 iTunes Radio onthuld – een nieuwe muziekdienst die het mogelijk maakt om je eigen online radiostation op basis van een artiest te maken en beluisteren. iTunes Radio kan gratis worden gebruikt op je iPhone, iPad, Mac of Apple TV. De radiodienst zal tussen de muziek door advertenties laten zien en horen. Heb je een iTunes Match-abonnement, dan zullen er helemaal geen advertenties verschijnen. Op iDevices maakt iTunes Radio uit van de nieuwe Muziek-app, die Apple in iOS 7 zal introduceren. De dienst is voorlopig alleen beschikbaar in de US.
Een radiostation gebaseerd op een specifieke artiest zal soortgelijke muziek afspelen. Kom je een nummer tegen dat je bevalt, dan kun je daar weer een ander station op baseren. Ook zijn er uitgelichte radiostations te vinden met bijvoorbeeld muziek die trending is op Twitter en tracks die zijn gespeeld tijdens het iTunes Festival. Het is ook mogelijk om radiostations te delen met je vrienden.
Je hebt geen directe invloed op welke nummers er in iTunes Radio precies worden afgespeeld. Wel is het mogelijk om een nummer dat je via iTunes Radio hebt gehoord te kopen in iTunes, zodat je hem op een later moment kunt terugluisteren.
iTunes Radio zal later dit jaar eerst alleen in de Verenigde Staten verschijnen. Andere landen zullen daarop volgen. Wanneer iTunes Radio exact in Nederland gebruikt kan worden is nog niet duidelijk.
iTunes Radio zat er al een tijdje aan te komen. De afgelopen tijd hoorden we geregeld over gesprekken tussen Apple en platenmaatschappijen, om de contracten voor iTunes Radio af te sluiten. Toen stond de muziekdienst nog bekend als iRadio.
21 reacties
Jop
Gaaf, heb mijn iTunes Match account na een jaar niet verlengd maar met gratis iRadio erbij misschien toch maar weer eens doen!
Digilike
Met iTunes Match is het zonder reclames, begreep ik? De stream begon net te bufferen toen dat aan de orde kwam.
Renelma
Ben benieuwd.. ik zit klaar voor de download van iOs7 !
Appelmoes
Goh, dit lijkt wel verdacht veel op de Nokia Music functie in Windows Mobile, alleen zonder de advertenties.
Rogier
Ook hiervoor geldt dat ik niet heel erg sta te kijken; beetje timide allemaal.
Yuma
Maar wat ik mij nu afvraag of dat ook offline werkt?
Jordy
Mooi, geen Spotify meer dan 😛
bones
Is geen concurrent voor spotify, lees nog maar eens
Floris
iTunes radio is alleen beschikbaar in de U.S….
Lucas
Keek net op Apple website, iTunes Radio “is only available in the US” dus wij hebben er niks aan …
Wouter
Valt toch tegen. Als fervent Apple gebruiker overtuigt iTunes Radio mij niet en is Spotify echt op alle fronten interessanter. iTunes Radio is opgezet om meer losse nummers te verkopen, terwijl de behoefte juist richting subscription modellen gaat. Jammer!
WvB22
Aangezien je slechts heel beperkt invloed kan uitoefenen op de nummers die afgespeeld worden hoeft Spotify niet echt te vrezen voor zijn positie. Maar met iTunes Match (had ik al) is dit wel een koopje natuurlijk. Een gegeven paard… Mits de prijs hetzelfde blijft.
Klaas
Wat een brede telefoon iphone 6?
Zotheid
Eigenlijk hetzelfde als wat Last.fm jaren geleden al deed dus?
Scirzo
Dat wordt natuurlijk niet echt wat. Radio? Dus dat iemand anders (iets in dit geval) nummers afspeelt die je niet wilde horen?
verhoeven
Kunt schijnbaar wel ieder specifiek nummer kiezen, en dan maakt iTunes er a la ‘Genius’ een lijst omheen. Alleen maar handig lijkt mij! (zeker voor mij als Match-abonnee)
Voor meer info.
Richard
Mwoa, weet ik niet. Het is dat ik nu “gratis” Spotify heb maar voor het geld wat je voor iTunes Match neerteld samen met iRadio ga ik volgend jaar het niet omzettten naar een betaald variant. Helemaal als je zorgt dat je je iTunes Match met, met korting gekochte, iTunes kaarten aanschaft. Die combinatie (iRadio en je eigen muziek overal beschikbaar via iTunes Match) is een forse concurrent voor Spotify.
Maar goed, iRadio moet eerst in Nederland beschikbaar zijn.
Bubbly
Haha, dit is echt wel een gigantische concurrent voor Spotify. Er is een verschil tussen Pandora en Spotify, maar een gratis en ingebouwde Pandora-like service is een geweldige drempel om Spotify te nemen. Zéker in combinatie met iTunes Match is het een killer (denk aan personalisatie van je iRadio muziek en alle iMatch voordelen).
Bomans
Het werkt gewoon op mijn iPhone 5 met een US account (inloggen in iTunes store) hoor.
Juan
Wanneer is Itunes Radio beschikbaar voor iTunes? Het zelfde moment als iOS7 beschikbaar is?
Jean-Paul Horn
@Digilike: Correct.