iPad 2 op afstand gejailbreakt door comex (jailbreak)
De hacker comex is erin geslaagd om op meer dan 4000 kilometer afstand de iPad 2 te jailbreaken. Aangezien comex zelf niet over een iPad 2 beschikt, heeft hij er op IRC samen met chpwn aan gewerkt om zijn exploit werkende te krijgen op Apple’s nieuwste product. Het is goed mogelijk dat de door chpwn getoonde jailbreak van de iPad 2 op dit moment nog tethered is. In dat geval zou de jailbreak untethered gemaakt kunnen worden met behulp van de aangekondigde untether van i0n1c.
Om een untethered jailbreak te realiseren (zonder bootrom-exploits) kan gebruik gemaakt worden van een drietrapsraket van userland-exploits. Als eerste moet er dan met behulp van een exploit de mogelijkheid worden verkregen om ongesigneerde code te draaien (code execution). Aangezien belangrijke processen zoals MobileSafari in de beschermde user-omgeving draaien (vandaar de naam userland-exploits), zal vervolgens de volledige toegang tot de iDevice moeten worden verkregen (privilege escalation). Tot slot dient ervoor te worden gezorgd dat de jailbreak ook actief blijft nadat de iDevice opnieuw is opgestart (untether). Eerder baseerde comex de jailbreaks Spirit en JailbreakMe op deze methode.
Het is op dit moment nog niet bekend wanneer een publieke jailbreak voor de iPad 2 beschikbaar zal worden gemaakt. De untether door i0n1c van iOS 4.3, voor alle iDevices die daar gebruik van kunnen maken, zou volgens de laatste berichten nog voor het komende weekend moeten volgen.
16 reacties
Melvin
Goed nieuws! :D. Dus met een beetje geluk kunnen wij op 25 maart direct onze iPad 2 jailbreaken ;).
Bjorn
Erg mooi en toch opvallend snel, hopelijk hebben er niet teveel iPads last van die blackscreen bleeding.
Floris
Zou mooi zijn =D @Melvin:
Borgqueenx
Yay voor comex!
Hopelijk idd voor 25 maart gereleased:)
Marcel
Heel interessant deze artikelen over “jailbreak” maar er staat helaas veel te veel vakterminologie (of -idiotie) in. Dit is voor een gewoon mens niet te lezen…
Paul Pols
@Marcel: Voor een uitgebreide uitleg van en meer achtergrondinformatie bij de in dit artikel gebruikte begrippen kun je ons recente overzichtsartikel nalezen en/of de links bij de verschillende termen volgen.
MyGadgetStoreNL
Kan niet wachten als ik de iPad 2 ontvang en er zelfs ook al een jailbreak is. Dan pas kan ik echt testen of de iPad 2 een verbering is 😀
marcoooo
This makes my day!!
DarkMessiah
Jo die reload van Cydia is wel net zo snel wtf! Kan niet wachten op mijn eigen iPad 2 😀
Anonymous
Jailbreaken is voor whussies.
rick
als je je hier een klein beetje in verdiept en elke dag hier rondkijkt en dat een half jaar ken je alle termen wel;)
OT: mooi duidelijk overzichtje!
Rambobmarley
het is al zover,, en nogsteeds geen ”Jailbreak”. Maak niet uit of het tethered of untethered is,, ik wil gwn een jailbreak :D. IPAD 2 is super maar Met CYDIA zou het geweldig zijn.. 🙂
Dylan
Thethered is die er alwel hoor voor 4.3.1
Moet je even goed zoeken op google.
wel alleen voor mac (redsnow)
Digilike
Het duurt toch wel lang voordat de iPad 2 JB untethered is. Met de komst van IOS 4.3.2 zal het wellicht weer even langer duren?