iPhone-navigatiemaker NDrive voor de rechter gedaagd
Kaartenleverancier Tele Atlas gaat het Portugese bedrijf NDrive voor de rechter slepen. NDrive moet stoppen met het aanbieden van NAVV, software waarmee je goedkoop kunt navigeren. Er dreigt een boete van maximaal 10 miljoen euro. Tele Atlas, onderdeel van TomTom, is van mening dat NDrive illegaal gebruik maakt van het kaartmateriaal. Dat zou verklaren, waarom de NDrive iPhone-applicaties al maanden uit de App Store zijn verdwenen. De later gelanceerde oplossing NAVV is nog wel verkrijgbaar. NDrive zou onmiddellijk moeten stoppen met het aanbieden van NAVV.
Tele Atlas beschuldigt NDrive van oneerlijke concurrentie, door het aanbieden van navigatiesoftware voor spotprijzen en het achterlaten van negatieve reviews over concurrerende software. Ook zijn er problemen omdat NDrive een tussenhandelaar inschakelt. Volgens Tele Atlas mag NDrive de kaarten alleen direct aan consumenten leveren.
NDrive is van mening dat ze de vrijheid hebben om zelf de prijs van de software te bepalen. Zelf zou NDrive door Apple uit de App Store verbannen zijn en sindsdien via een brievenbusvennootschap actief zijn. Het gaat daarbij om Appstores, gevestigd in Amsterdam, met een Antilliaanse vennootschap als moederconcern.
Tele Atlas eist vandaag in een kort geding van NDrive dat ze stoppen met het aanbieden van navigatiesoftware. Tegelijk spant NDrive een kort geding aan tegen Tele Atlas, waarin ze eisen dat ze de kaarten mogen blijven gebruiken.
De fabrikant van NAVV is blijkbaar al aan het sparen voor de proceskosten: de software die aanvankelijk €4,99 kostte ligt nu voor €19,99 in de App Store (NAVV Benelux). De Europa-versie kost €49,99.
18 reacties
Neptune1
Lets rumblehhhhhhhh
Kevin
Tele atlas, is dat niet dat bedrijf dat laatst ook nav4all om zeep hielp? Stom bedrijf zeg!
iFeun
En was dit niet waarom onze Neelie in Brussel naar deze overname door TomTom gekeken heeft.
Brian
Zuur voor navv..
Dhr. A
Maar goed ook, ze hebben 5 euro van me gejat.
Pete
Toevallig vanmorgen nog een adres in Klaaswaal gevonden met Ndrive, wat navigon en TT niet kenden.
Runaque
Belachelijk, als Ndrive nu 5€ vraagt voor een pakket waar TomTom & Co 70€ voor vragen is dat toch hun zaak, best vreemd vind ik dat de dure pakketten het beter doen dan de goedkope, dus waar ligt men dan van wakker. Ndrive is niet alleen actief in de app store, maar verkoopt ook net zoals TomTom en Navigon “goedkope” stand alone gps toestelletjes .
gserban
@Kevin:
Je weet niet waar je over praat het kost enorm veel tijd en geld om kaarten up to date te maken
En dan zal iemand zomaar uit een andere programma de kaarten rippen en dit implanteren in zijn eigen NAVI progje
Pure diefstal wat niet Gied te keuren is
nibs
Tomtom zijn het apple van navigation , puur zuur piets , apple is een patent bank en tomtom zijn tegen alle navigatie systems , vanaf 2015 is tomtom en alle ander super duur met het nieuwe satelite netwerk waar je moet boven het software ook betallen voor het gps satelites , dus het toekomst is terug naar het boek
Ben
Dan heb je niet veel verstand van navigatie.
Dat is namelijk Navigon. TomTom heeft echt niet alles zelf verzonnen en als ik kijk hoe prehistorisch de kaarten er uit zien mag je het zeker niet vergelijken met  Apple.
Maar ook ik heb ooit 5€ betaald voor een App waar nooit meer een update voor geweest is en niet meer verkrijgbaar is.
Was trouwens wel de juiste prijs-kwaliteitsverhouding.
alexl
Even je huiswerk doen vriend, Navteq was het bedrijf wat Nav4all zonder kennisgeving de licentie introk, TeleAtlas is zelfs nog in gesprek geweest om Nav4all te helpen.
flow
Eerst Ndrive Benelux gekocht voor 29,95. Kort daarop werd dat 5 euro. Ben met dat pakketje vaak verkeerd terecht gekomen samen met het gevoel belazerd te zijn.
Heb uiteindelijk maar Navigon gekocht. Dat bevalt een stuk beter. Had ik beter meten kunnen doen. Zelfde geldt denk ik voor TomTom.
Peter
En daar gaat weer een paar euro down the drain als je deze na navv en nav4all had gekocht. Zit je inmiddels toch op bijna 3 tientes weggegooid geld wat je beter meteen in Navigon of TomTom had kunnen investeren. Was een betrouwbaarder investering geweest (als in: de app blijft voortbestaan en krijgt updates in de toekomst)
dutchie
Waar haal jij die info vandaan? Blijkbaar niet in het artikel
TT ziet gewoon teveel concurrentie omdat hun software zoveel X duurder is
Ndrive kan ook gebruik maken van open source kaarten( is ook wel eena langsgekomen gemaakt door de mensen zelf ofzo)
Joost
Ndrive mag van mij ook aangepakt worden. Ik had hem destijds gekocht en weg waren ze.
Rene Nieuwenhuis
Eerlijk gezegd zal het me een rotzorg zijn. Ik heb 5 euro voor NAVV Benelux betaald. Werkt prima. Al halen ze het uit de AppStore en komt er nooit een update dan heb ik nog steeds prima navigatie voor een schijntje.
Arnd
Dat is dus eigenlijk TomTom!
Vroem
Ik heb ndrive voor 30 euro toen gekocht; wat als dat boeltje niet meer zou werken dan? Kan ik m’n geld terug krijgen dan?